קלפי חיות - דוב

קלפי חיות דוב

הדוב מסמל התבוננות פנימית. משמעותו היא להבהיר שהגיע הזמן להכנס פנימה ולחקור את עצם מושג קיומו של האדם להביא איזון ויושר לעולם הפיזי. כשדוב עולה בטוטם יש להתעמק בלב כדי למצוא את המשמעות של הדרך והמסע. הדוב מייצג את האדם החופשי לשוטט כרצונו וללכת בדרכו.

דוב מסמל לאדם שהוא צריך להתחבר לילדים סביבו ולהבטיח את בטיחותם, שהם אינם מפחדים ואינם נמצאים במצב של פגיעה. מעיד על הצורך להתחבר לילד הפנימי שלו.

האדם רגיש לפלישות ולאיומים, הגנה על המרחב האישי חשובה עם זאת, ייתכן שהאדם מגיב בצורה מוגזמת למצב. האדם תחרותי יכול להיות אגרסיבי מאוד בהשגת מטרותיו, הוגה, עצמאי, ובדרך כלל רוצה להישאר לבד.

הדוב מזכיר לאדם שכל אחד חייב לעשות את חלקו כדי לעצור את ההרס המתקדם של כדור הארץ, שכל מעט הוא חלק מהשלם. המשימה היא ליצור הרמוניה בעולם ובאקולוגיה של כדור הארץ. המסר של הדוב שכוח הטבע חזק בהרבה מהאנושות.

לאדם שיש לו את טוטם הדוב יש סבלנות רבה לבטא את הרעיונות והפרויקטים שלו. הוא מצטיין בהמתנה לרגע הנכון. יש בו אמון רב במי שהוא ומה נתיב חייו, הוא איש סמכות. קיימת הבנה מצוינת לגבי גורלו. הוא יודע את כיוונו, את מטרתו, האדם יודע להנחות ולעזור לאחרים למצוא את דרכם.

תכונות המשויכות לטוטם הדוב הן תוֹקפָּנוּת, קרקוע, תַרְדֵמָה, הִסתַכְּלוּת פְּנִימִית, אִמָהוּת, טיפוח, סבלנות, כּוֹחַ, חָזָק, הֲגָנָה, ריבונות, תַת הַכָּרָתִי.

דילוג לתוכן