קלפי חיות - דּוֹב

התבוננות פנימית

הדּוֹב מסמל התבוננות פנימית. משמעותו היא להבהיר לאדם שהגיע הזמן להיכנס פנימה אל תוך נפשו ולחקור את ייעוד קיומו, להביא איזון ויושר לעולם המוחשי. בזמן שרוח הדּוֹב עולה יש להתעמק בלב כדי למצוא את משמעות הדרך ואת המסע בה. הדּוֹב מייצג את האדם החופשי לשוטט כרצונו וללכת בדרכו.

רוח הדּוֹב מעיד על הצורך להתחבר לילד הפנימי, ובה בעת שהוא גם צריך להתחבר לילדים סביבו ולדאוג לבטיחותם, שלא יפחדו ולא יימצאו במצב של פגיעה.

האדם שלו רוח הדּוֹב רגיש לפלישות ולאיומים, והגנה על המרחב האישי חשובה לו, עם זאת ייתכן שיגיב למצב בצורה מוגזמת ואגרסיבית במיוחד עם הוא טיפוס תחרותי. בעל רוח הדּוֹב ישיג את מטרותיו באופן עצמאי, וברצון להישאר לבד.

רוח הדּוֹב מזכירה לאדם שכל מעט הוא חלק מהשלם, ולכן כל אחד חייב לעשות את חלקו כדי לעצור את ההרס המתקדם של כדור הארץ. המסר של רוח הדּוֹב הוא שכוח הטבע חזק בהרבה מהאנושות, והמשימה של האדם היא ליצור הרמוניה בעולם ובאקולוגיה של כדור הארץ.

לאדם בעל רוח הדּוֹב יש סבלנות רבה לבטא את רעיונותיו ולבצע את הפרויקטים שלו. הוא מצטיין בהמתנה לרגע הנכון. יש בו אמון רב במי שהוא ובנתיב חייו, הוא איש סמכות. קיימת הבנה מצוינת לגבי גורלו. הוא יודע את כיוונו ואת מטרתו, הוא יודע להנחות ולעזור לאחרים למצוא את דרכם.

תכונות המשויכות לרוח הדּוֹב הן תוֹקפָּנוּת, קרקוע, תַרְדֵמָה, הִסתַכְּלוּת פְּנִימִית, אִמָהוּת, טיפוח, סבלנות, כּוֹחַ, חוזק.