ע"ב שמות

ע"ב שמות הם 72 השמות המפורשים של האלוהות. בכל אחד מהשמות טמונה אנרגיה רוחנית שמעבירה מסר לאדם שנחשף לצירוף האותיות הרלוונטי וקורא בליבו בפסוק המייצג את השם המפורש באופן מחזורי עד שתדר האנרגיה הספציפית מוטמע בו. בקבלה היהודית ובמקרא יש שמות רבים לאלוהות כמו אלוהים, אלוה, צבאות, אל, שדי, יהוה ועוד רבים ושונים. מבחינה אנרגטית לכל שם תכונה ייחודית של האלוהות. על פי הקבלה השם המפורש חבוי במקרא בכל מילה ובכל אות וניתן לשנות את הסדר בכל דרך וכך לחשוף ולקבל שמות נוספים של האלוהות. השמות האלוהיים וביחוד שם בן ע"ב שיוצר ניסים ומשנה חיים.

ע"ב שמות
נגן וידאו
ע"ב שמות

ע"ב שמות הקודש

לחצו על שמות הקודש לקבלת הפירוש המלא

ע"ב שמות פירושים

השם מורכב מצירוף האותיות ברצף של שלושת הפסוקים המופיעים בסיפור קריעת ים סוף בספר שמות, בכל אחד מהפסוקים יש 72 האותיות דבר שהוא נדיר מאוד בטקסט המקראי. הפסוקים נקראים לפי המילה הראשונה בכל פסוק ויסע ויבא ויט. וַיִּסַּע מַלְאַךְ הָאֱלֹהִים הַהֹלֵךְ לִפְנֵי מַחֲנֵה יִשְׂרָאֵל וַיֵּלֶךְ מֵאַחֲרֵיהֶם, וַיִּסַּע עַמּוּד הֶעָנָן מִפְּנֵיהֶם וַיַּעֲמֹד מֵאַחֲרֵיהֶם: וַיָּבֹא בֵּין מַחֲנֵה מִצְרַיִם וּבֵין מַחֲנֵה יִשְׂרָאֵל, וַיְהִי הֶעָנָן וְהַחֹשֶׁךְ וַיָּאֶר אֶת הַלָּיְלָה, וְלֹא קָרַב זֶה אֶל זֶה כָּל הַלָּיְלָה: וַיֵּט מֹשֶׁה אֶת יָדוֹ עַל הַיָּם, וַיּוֹלֶךְ יְהוָה אֶת הַיָּם בְּרוּחַ קָדִים עַזָּה כָּל הַלַּיְלָה, וַיָּשֶׂם אֶת הַיָּם לֶחָרָבָה, וַיִּבָּקְעוּ הַמָּיִם: ספר שמות, פרק י"ד, פסוקים י"ט-כ"א

הדרך שבאמצעותה מוציאים את השם המפורש מהפסוקים היא נקראת "יושר היפוך ויושר". יש לכתוב את אותיות הפסוק הראשון בלי רווחים בשורה אחת מימין לשמאל, כתיבת אותיות הפסוק השני בשורה שמתחתיו משמאל לימין, ובשורה השלישית – כתיבת האותיות הפסוק השלישי מימין לשמאל. שם בן ע"ב כולל בסך הכל 216 אותיות, 72 בכל שורה. האות היחידה שאינה מופיעה ב ע"ב שמות היא האות גימל שמקושרת לגאווה ולאגו.

ויסעמלאךהאלהיםההלךלפנימחנהישראלוילךמאחריהםויסעעמודהענןמפניהםויעמדמאחריהם
הלילהלכהזלאהזברקאלוהלילהתאראיוךשחהוןנעהיהיולארשיהנחמןיבוםירצמהנחמןיבאביו
ויטמשהאתידועלהיםויולךיהוהאתהיםברוחקדיםעזהכלהלילהוישםאתהיםלחרבהויבקעוהמים

כאשר קוראים מלמעלה למטה את האותיות מקבלים בכל טור צירוף של שלוש אותיות שמהווה חלק אחד של שם ע"ב. הצירוף הראשון. הוא והו השני ילי השלישי סיט, וכן הלאה. נטען כי השם בן ע"ב יוצר ניסים. נשאלת השאלה איך נוצר נס והתשובה על כך היא שכשמהו אנרגטי משתנה בתוך האדם משהו משתנה במציאות החיצונית. השינוי הפנימי מהדהד אל מחוץ לגופו ונשמתו של האדם ויוצר שינוי במציאות החיצונית שלו. הנס נראה פתאומי אך הדרך אליו העוברת דרך שינויים בנשמה דרך התפתחות שלה שהתוצאה הסופית של התהליך נראית פתאומית. כפי שאין להגות בקול את השם המפורש יהוה כך אין להגות את 72 השמות לכל שם מ 72 השמות פסוק בן שלוש מילים שראשי התיבות שלו יוצרים את השם המפורש. יש להגיד פסוק זה בקול רם וכך להתחבר אל האנרגיה של השם.

דילוג לתוכן