מטוטלת

מהי מטוטלת?

מטוטלת היא אובייקט קטן המחובר לקצה שרשרת, היא יכולה להיות עשויה מעץ, קריסטל, אבן חן, זכוכית או מתכת. מטוטלת היא כלי המשמש להתחברות לעצמי הגבוה ול'מקור' בשאלת שאלות שיעזרו להנחות, להבהיר ולהעלות את המודעות. ניתן להשתמש במטוטלת כדי לעזור בכל בעיה, סיטואציה מטרידה או שאלה בה נזקקים לבהירות רבה יותר, לחיבור ולהבנה טובה יותר.

שואלים את המטוטלת שאלות כן ולא

איך זה עובד?

הכינו את עצמכם לשאלת השאלות. חשבון על שאלה בנושא זוגיות, קריירה או כספים. הרפו מרעשים חיצוניים ומרעשים פנימיים, הירגעו תיהנו מהחיבור והתמקדו. היו פתוחים, ניטרליים ובהחלט אל תנסו לחזות תשובות. 

היו ברורים באופן בו אתם מתנסחים בשאלותיכם. שאלו שאלות שניתן לענות עליהן ב כן או בלא. היו ספציפיים ככל שתוכלו בניסוחיכם. הימנע מלבקש דעות או להשתמש במילים "צריך" או "אמור" בשאלותיך. היו סבלניים.

מומלץ לשאול מספר שאלות ברצף באותו נושא. כשמחפשים בהירות או הכוונה בסיטואציה מסויימת, הכינו יותר משאלה אחת בנושא כדי לעזור לכם להשיג כמה שיותר תובנות וכמה שיותר הדרכה. לא תמיד המטוטלת עובדת. לפעמים מטוטלת לא תרצה לענות או לא תהיה פתוחה לענות על שאלה מסוימת באותה עת. אל תתעקשו לקבל תשובה, חכו מספר ימים ושאלו שוב.

חשבו על שאלה בלבכם ולחצו על המטוטלת לקבלת תשובה מידית. תנועת המטוטלת ממך וקדימה וחזרה אליך התשובה כן. תנועה ימינה ושמאלה וחוזר חלילה התשובה היא לא. התנועה מעגלית התשובה לא ברורה או שאין תשובה חד משמעית.

מטוטלת - קריסטלים ואבני חן

הסיפור האישי

סיפור המטוטלת שלי
Play Video about סיפור המטוטלת שלי

בילדותי אהבתי לטייל בשדה באביב ולשאול את פרחי החרצית והחיננית שאלות שהתשובה להן היא כן או לא. בחרתי בפרח המושלם והיפה ביותר, ותלשתי לו את עלי הכותרת כשאני ממלמלת כן, לא, כן, לא על כל עלה כותרת שנתלש, האחרון שנשאר היה התשובה. כשבגרתי גילתי את נפלאות המטוטלת, ככלי המאפשר לשאול שאלות שתשובתן כן או לא. מאז המטוטלת מהווה חלק מחיי.

המטוטלת בנויה משרשרת גמישה המחוברת בצידה התחתון למשקולת ומצידה האחר לידית אותה ניתן להחזיק בעדינות בין האצבעות. המשקולת יכולה להיות עשויה מעץ, מקריסטל, מאבן חן, מזכוכית, ממתכת או מכל חומר שמרגישים קרובים אליו.

המטוטלת מהווה צינור דרכו עובר הידע הקוסמי שנועד להנחות, להבהיר ולהעלות את המודעות. היא מאפשרת להתחבר לעצמי הגבוה ול'מקור' מסלול תנועתה של המטוטלת טומן בחובו את התשובה לשאלה שנשאלה.

הכינו את עצמכם לשאלת השאלות. הרפו מרעשים חיצוניים ומרעשים פנימיים הרגעו תיהנו מהחיבור והתמקדו. היו ברורים באופן בו אתם מתנסחים בשאלותיכם. שאלו שאלות שניתן לענות עליהן בכן או בלא. היו ספציפיים ככל שתוכלו בניסוחיכם. היו פתוחים, ניטרליים ובהחלט אל תנסו לחזות תשובות.

מומלץ לשאול מספר שאלות ברצף באותו נושא, כשמחפשים בהירות או הכוונה בסיטואציה מסויימת, כדי לעזור לכם להשיג כמה שיותר תובנות וכמה שיותר הדרכה. לא תמיד המטוטלת עובדת. לפעמים מטוטלת לא תרצה לענות או לא תהיה פתוחה לענות לשאלה מסוימת באותה עת. אל תתעקשו לקבל תשובה, חכו מספר ימים ושאלו שוב.

שפת המטוטלת היא בתנועה שלה יש שלושה סוגי תנועה אופייניים בקו ישר מהשואל קדימה התשובה היא כן בדומה לתנועת הראש כשמשיבים בחיוב. בקו ישר מצד ימין לשמאל לשואל התשובה היא לא בדומה לתנועת הראש כשמשיבים בשלילה. תנועה נוספת לא פחות חשובה היא התנועה המעגלית כאשר המטוטלת משדרת כי השואל עדיין אינו בשל לקבלת התשובה.