קלפי חיות - נָמֵר

איזון וביטחון

בטבע הנָמֵר הוא סמל לתנועה מהירה ולכוח, צייד מעולה שעורו מספק לו הסוואה. הוא צייד מעולה בעל חושים חדים: חוש הריח שלו, שמיעתו והראייה הטובה גם בלילה, כל אלו משמשים לו כמדריך.

הנָמֵר מייצג לוחם מצליח בעל עוצמה, ביטחון, כבוד ואיפוק. לנָמֵר יכולות של שינוי צורה, יש בו חסד, זיכרון רב עוצמה ומודעות נסתרת.

בתרבות המצרית העתיקה ראו בנָמֵר סימן לאלוהות, לכן הם האמינו שאם הנָמֵר נכנס לחיי אדם, שדרכו היא דרך של קדושה. בתרבות הנפאלית הנָמֵר הוא שומר השדות, הוא מרחיק את בעלי החיים מגידולי מאכל האדם.

רוח הנָמֵר המצויה באדם מסייעת לו להבחין בדברים שהוא עלול להחמיץ. רוחו מלמדת את האדם לחיות באיזון ובפשטות. רוח הנָמֵר מלמדת את האדם לבחון את כישוריו, ולהעריך אותם, להיפטר מדפוסים שליליים ולאמץ גישות חדשות.

רוח הנָמֵר מגיעה לאדם אחרי תקופה של סבל, היא מרפאה ויועצת בזמנים קשים כאשר הכול נראה אבוד, אז הרוח באה, כדי לעזור לאדם להחזיר את כוחו. בשלב זה שבו מגיעה רוח הנָמֵר לחייו של האדם הוא יוכל להבחין בעצמו גָּדֵל ומשתנה בדרכים בלתי צפויות, הוא יוכל להעצים את הידע הרוחני שלו, להיות עצמאי, לכבד את עצמו ואת האחרים. בעת שרוח הנָמֵר מצויה בו הוא ילמד לא להיכנע לאדישות אלא להתעורר להקשיב ללב ולעצמי הגבוה, לשלוט בחייו ולהתקדם.