קלפי חיות - חֲזִיר

עושר וכוח

סמליותו של החֲזִיר היא אמביוולנטית בתרבות; כיום משתמשים בו כמילת גנאי, אך בעבר ראו אותו כמייצג שפע, עושר וכוח, אכזריות ועקשנות. בבודהיזם מייצג החֲזִיר תאוות בצע, רצון רע ואשליה. האינדיאנים ראו בחֲזִיר את הרוח המורה, רוח המביאה שיעור של שמחה ושל חברות, והיא מספקת לאדם את מתנת התבונה, ההתחשבות, ההגינות, הקשב והביטחון העצמי. במקביל היא גם משמשת כאזהרה מפני בצע, גרגרנות ואגוצנטריות. במסורת הקלטית החֲזִיר סימל גבורה, עושר ופוריות. בגלגל המזלות הסיני אדם שנולד במזל חֲזִיר הוא טיפוס הומניטרי, מעורב בארגוני צדקה ועוזר להפוך את העולם למקום טוב, הוא אוהב ללא תנאי הן בזמנים טובים הן ברעים.

רוח החֲזִיר מסייעת לאדם למצוא את אבני החן הטמונות בנפשו במקומות בעיתיים, לשמור על רוח איתנה ולעורר בו השראה. היא ממקדת את האדם במה שחשוב לו ביעדים חמקמקים, מסייעת לו להפסיק להתמהמה ולהתרכז במה שחשוב לו.

בטבע החֲזִיר נחשב לבעל חיים חכם, אפשר לאמן אותו בקלות, ולעתים קרובות מהר יותר מאשר את הכלב, ואף על פי כן נוטה האדם לזלזל בו. בדומה לכך החברה הסובבת ממעיטה בערכו של אדם שרוח החֲזִיר מצויה בו, אך לאדם זה אין אגו, הוא נהנה מפשטות החיים, ולא אכפת מה חושבים עליו כיוון שמודע לערכו גם כאשר אחרים אינם מכבדים אותו. אדם בעל רוח החֲזִיר נשאר לרוב מתחת לרדאר של אחרים, פעולה המאפשרת לו להשיג את מטרותיו ממש מתחת לאפם ולנצח, במיוחד כשאין יודעים מה המוטיבציה שלו.

החֲזִיר בטבע יודע לשרוד בעולם משתנה, וכך גם רוח החֲזִיר, הוא יכול להדריך את האדם בתמורות קשות ולחדש את הלהט שלו. כאשר רוח זו מופיעה בחייו של האדם עליו לצעוד קדימה בביטחון ולמצוא את מה שמזין את גופו, את נפשו ואת רוחו.

רוח החֲזִיר הנכנסת לחייו של האדם מסמלת תחילתם של פריחה ושגשוג כלכלי. היא מקנה לאדם את היכולת להודות, את העדר אנוכיות ואת הרצון לשתף אחרים בשפע הקיים בחייו. האדם בעל רוח החֲזִיר יכול להתמודד עם סערות החיים, לצאת מהן חזק יותר ולהתקדם.

רוח החֲזִיר המצויה באדם מאפשרת לו ליצור את המציאות שלו, היא מביאה מזל טוב, במיוחד בנושא כספים. רוח החֲזִיר מייצגת פוריות בתחומים שונים: בעסקים, בכתיבה, ביצירה וגם במשפחה. בעל רוח החֲזִיר הוא אדם בעל תושייה, מכובד וחומל, אינו מתפלש ברחמים עצמיים או בכעס, אינו מעמיד פנים, והקול שלו מובחן וברור.