קלפי חיות - חזיר

קלפי חיות חזיר

חזיר כטוטם וכחיית כוח, יכול לעזור לאדם למצוא את אבני החן הקבורות במקומות בעיתיים תוך שמירה על רוח איתנה, הוא מסייע לעורר את ההשראה. בעוד לחזיר יש סמליות אמביוולנטית בתרבות המודרנית, כיוון שלעתים משתמשים בו כמילת גנאי, הרי שבעבר ראו בחזיר כמייצג שפע, עושר, כוח. יש בו מן האכזריות ועקשנות. הוא מדריך רוח נכון כאשר יש לאדם יעדים חמקמקים או שהוא רוצה להפסיק להתמהמה ולהתעכב. הוא ממקד את האדם במה שחשוב לו.

חזיר נחשב לבעל חיים חכם. אפשר לאמן אותו בקלות, ולעתים קרובות מהר יותר מאשר כלב. האדם נוטה להמעיט בערכו של חזיר, אך חשוב לזכור שלחזיר לא אכפת מה חושבים עליו. חזיר מסמל את ידיעת ערכו גם כאשר אחרים אינם מכבדים אתו. הוא נהנה מפשטות החיים, לחזיר אין אגו. ההישארות מתחת לרדאר של האחרים מאפשר לו להשיג את מטרותיו ממש מתחת לאף שלהם. מאפשר לחזיר לנצח במיוחד כשלא יודעים מה המוטיבציה שלו.

חזיר יודע לשרוד בתוך עולם משתנה לכן הוא יכול להדריך את האדם בתמורות קשות ולחדש את הלהט שלו. כאשר חיית הרוח מופיעה בחייו של האדם עליו לצעוד קדימה בביטחון ולמצוא את מה שמזין את גופו, את נפשו ואת רוחו.

בבודהיזם חזיר מייצג תאוות בצע, רצון רע ואשליה. האינדיאנים חגגו את החזיר כרוח המורה, חיה המביאה שיעור של שמחה ושל חברות, מספק לאדם את מתנת התבונה, ההתחשבות, ההגינות, הקשב והביטחון העצמי. מייצג אזהרה מפני בצע, גרגרנות ואגוצנטריות. במסורת הקלטית החזיר מסמל גבורה, עושר ופוריות. בגלגל המזלות הסיני אדם שנולד במזל חזיר הוא ההומניטרי הוא יהיה מעורב בארגון צדקה או יעזור להפוך את העולם למקום טוב. הוא אוהב ללא תנאי, בזמנים טובים ורעים. שנת החזיר מביאה מזל טוב ופוריות.

כשחזיר נכנס לחייו של האדם הם עומדים לפרוח, ולשגשג כלכלית. מתנת הרוח של החזיר היא תודה. העדר אנוכיות ושיתוף בשפע הקיים בחייו. החזיר מסמל את היכולת של האדם לעמוד על רגליו, להתמודד עם הסערה ולצאת ממנה חזק יותר. החזיר מסמל שעכשיו הזמן להתקדם.

חזיר כחיית טוטם מסמל אדם שיוצר את המציאות שלו, טוטם החזיר מביא מזל טוב, במיוחד בנושא כספים. חזיר מייצג פוריות, פיזית אך לא בהכרח זו יכולה להיות לידה של עסק, ספר או שיר. חזיר מסמל אדם בעל תושייה, מכובד וחומל. אדם שאינו מעמיד פנים והקול שלו מובחן וברור. חזיר לא מתפלש ברחמים עצמיים או בכעס.

דילוג לתוכן