קלפי חיות - בַּת יַעֲנָה

ידע עתיק ולידה מחדש

בַּת הַיַּעֲנָה מייצגת את הצורך לנקות את ה"בית"; הבית יכול להיות המעון הפיזי שבו האדם גר, או שהכוונה היא לניקוי גופו ורגשותיו, כלומר, רוח בַּת הַיַּעֲנָה מביאה את האדם לנקות את מה שכבר לא מועיל עבורו, ולכן מסייעת לשחרר אותו. היא מלמדת כי יש לשחרר כל דבר בין שהוא פיזי ובין שהוא רגשי או רוחני אם אינו משרת את האדם.

רוח בַּת הַיַּעֲנָה מעודדת את האדם להשתמש בידע הרוחני שלו ולשלב אותו בחיי המעשה היום-יומיים. היא מסמלת שזה הזמן להגן על האנרגיה העצמית מפני היצמדות נפשית מזיקה של כוחות שליליים וזאת באמצעות הקפדה על 'ניקיון' עצמי. 

אדם שרוח בַּת הַיַּעֲנָה מצויה בו יודע מתי להזדקף ולהיראות, אך הוא גם יודע מתי להנמיך את עצמו ולהיות בלתי נראה. רוח בַּת הַיַּעֲנָה שייכת לאדם שיכול להתחבר לתחום הרוח בלי לֶאֱבֹד בו. הוא אדם יציב, מתרגז לעתים נדירות ויודע להתחבר למציאות. אדם שרוח בַּת הַיַּעֲנָה מצויה בו אינו אוהב מחלוקות וריבים, הוא חברותי ומעדיף הרבה אנשים סביבו. יש לו קושי בהצבת גבולות שיגנו עליו, לכן אינו אוהב התחלות חדשות.

כשרוח בַּת הַיַּעֲנָה מופיעה יכול הדבר לרמוז על כך שהאדם אינו מתמודד עם המציאות, שהוא חי בהכחשה, ויש אמת אישית שהוא אינו מקבל, לכן עליו לוודא שהוא מביט בזווית רחבה על המתרחש סביבו.

רוח בַּת יַעֲנָה מסמלת אמת, צדק וחוסר שיפוטיות, לידה מחדש, סִיוּעַ, הימנעות, הַכחָשָׁה, פַּחַד, צֶדֶק ואמת רוחנית.