קלפי חיות - עָגוּר

יופי ואסטטיקה

לעָגוּר פנים רבות הן בתרבויות העתיקות הן בתרבויות בנות זמננו:

  • בתרבות המצרית סימל העָגוּר שגשוג;

  • בתרבות ההלניסטית קשר אריסטו את העָגוּר לעירנות;

  • במיתולוגיה ההינדית סימל העָגוּר תזמון לא נעים, סימנים שליליים כרמייה והולכת שולל;

  • בתרבות הסינית נחשב העָגוּר לשליח האלים, והוא אות לעושר, לאריכות ימים, לבריאות טובה ולשגשוג, כמו כן הוא נקשר למוזיקה ולמחול;

  • במסורת האינדיאנית סגדו לעָגוּר שסימל אריכות ימים, חוכמה ואלמוות. זוג עָגוּרים סימל מזל טוב ואהבה אמיתית, כמו כן הילידים האמינו שקיבלו את סודות האלפבית מהעָגוּר;

  • בקרב עמים אפריקאים מייצגת עמידתו המהורהרת של העָגוּר שפה ומחשבה, ולובן נוצותיו מסמל טוהר ובתולין;

  • בתרבויות אירופה העָגוּר מסמל עליבות ורצון רע;

  • אמנות המחול בעבר ובזמננו הושפעה מריקודי החיזור של העָגוּר.

 

עָגוּר הוא ציפור ביישנית החוקר את הסביבה, החינניות שבמעופו מסמלת את החסד האלוהי ואת החיפוש אחר ידע. המסר שרוח העָגוּר מעביר הוא לרקוד בחיים, ליהנות מיפי הסביבה.

בטבע העָגוּרים קולניים, אוהבים את להקתם מגינים על הגוזלים, בדומה לכך אדם בעל רוח העָגוּר הוא קולני, אוהב חברה ומגן על משפחתו. העָגוּר הוא ציפור תקשורתית, וכך גם האדם שרוח העָגוּר מצויה בו. העָגוּר דואג לגוזליו, ובעל רוח העָגוּר הוא הורה נהדר, מסור, נאמן וצנוע.

רוח העָגוּר מביאה לאדם איזון ויופי, רצון לחקור את העצמי ותקשורת. היא מביאה מסר של רכות וחסד, חיפוש אחר המדריכים האלוהיים, התבוננות והשתקפות בחוכמה פנימית. נוסף על כך הרוח מסמלת אריכות ימים, מיקוד, משמעת ועירנות, יציאה למסע. היא מקנה לאדם תובנה שהחיים הם ריקוד נצחי, וכדאי לא לדאוג אלא לזרום בהם. רוח העָגוּר מביאה לאדם יכולת מדיטטיבית וחקירת המורשת העצמית והגלגולים הקודמים.

רוח העָגוּר מביאה מסרים של תת המודע, של עומקיו הנסתרים ושל האלוהי. היא הרוח של מדריכי הרוח והמלאכים, החסד אלוהי זורם דרכה, והיא תהיה עם האדם בדרכו בזמן שהוא מחפש ידע. בטבע נוטה העָגוּר לעמוד על רגל אחת, עמידה המייצגת סבלנות ורוגע, במקביל לכך בעל רוח העָגוּר נוטה למדיטציה, לסבלנות, להתבוננות עירנית.

הופעת רוח העָגוּר בחיי אדם מצביעה על צורך לבצע שינויים דרסטיים בקריירה או בחיים, ולדאוג למשפחה ולהיות שם בשבילה. על האדם שהרוח מצויה בו להסתכל על הבית והסביבה ולעשות שינויים שמעצימים אותו, משפרים אותו ועוזרים לו לצמוח.

האדם אינו בוחר את חיית הרוח שלו, אלא היא הבוחרת בו; אם רוח העָגוּר הופיעה בחיי אדם, עליו להבין שהוא מבורך. לרוב הוא חינני, יפה וטהור, תנועה וריקוד חשובים לו והוא ניחן בהם באופן טבעי. רוח העָגוּר מסמלת סמכות עצמית, כבוד, אינדיבידואליות, חסד וסבלנות, גם מלכותיות, כריזמה וראיית הנולד, היא האויב הטבעי של השטן.