קלפי חיות - שור

קלפי חיות שור

שור מביא איתו יציבות, נחישות וכוח, אנרגיה של סבלנות, ויכולת לשאת בנטל כבד. מייצג את ההיבט הגברי, פוריות, תפקידי מנהיגות בבית או בציבור והתחדשות.

תרבויות עתיקות קושרות את השור לפולחן הירח בגלל הקרניים בצורת סהר שלו. מאפשר לשור את היכולת לגשר בין שני עולמות זה של שמש וירח וזה של אינטואיציה ותבונה. השור עקשן ומזהיר מפני התרברבות והבטחות שווא.

שור כחיית רוח מביא את השיעור של מוסר עבודה, אמינות ויציבות  סבלנות אך גם עקשנות. חשוב ללמוד צניעות, התמדה והגנה על הטריטוריה. הוא מציב את האדם על בסיס יציב. כשאדם נאבק בסמכות ובקבלת הוראות, השור מראה לו כיצד להתמודד עם העול ולהמשיך עד שהעבודה תושלם. שור נמשך לעבודה התנדבותית, שם הוא מתקבל גם את ההערכה שהוא זקוק לה.

כאשר האדם מרגיש חלש ואינו מסוגל לעמוד מול האתגרים שור מופיע כדי להראות לו שהוא עשוי מחומרים חזקים. השור יהיה כשהאדם צריך אותו, כדי לעזור לו להזיז הרים, ללמד אותו עבודת צוות מהי, וידגיש בפני האדם שאינו צריך לצעוד לבד בדרך.

שור כחיית טוטם הוא סמל לחספוס לכוח ולהקרבה. כשהאדם מתמודד עם משימות קשות, השור מספק סיבולת. אין לגרום לשור לחכות הוא אינו אוהב סחבת. הוא תומך בלמידה, במאמצים משותפים וביצירת סביבה יציבה. השור בעל מזג נינוח. לעיתים יש מצבים שגורמים לשור לכעוס כדאי להניח לו להרגע.

שור הוא חיית כוח מעולה לגברים או לכל מי שרוצה להבין את אנרגיות היאנג. כמנהיג השור דואג לעדר שלו, במיוחד לעגלים. שור מאפשר לאינסטינקטים הישרדותיים חזקים לפרוץ. הוא מביא לאדם כוח אישי ויכולת לגייס כוח זה כדי לסיים משימה או לעמוד על אמונותיו. כששור לא רוצה לזוז פשוט אי אפשר להזיז אותו. מייצג פוריות פיזית.

שור מייצג עושר, עוצמה, אומץ בקרב אינדיאנים. הקלטים העריכו את השור בזכות הגמישות והפרודוקטיביות הגופנית שלו וראו בו מגן שיכול לשפר את עושר הקבוצה ואת האדמות. בכל האזור הקלטי השור הושווה לאנרגיית השמש. דרואידים השתמשו בשור כחלק מהתכנסות פולחנית. שנת השור בתרבות הסינית היא שנה מצוינת להתקדם עם חלומות ועם תוכניות גדולות.

דילוג לתוכן