אינדקס קלפי טארוט

כאן באינדקס קלפי הטארוט מסודרים הקלפים לפי הסדר שלהם בחפיסת קלפי הטארוט של ריידר וייט. הקלפים מחולקים לקבוצות הארקנה הגדולה והארקנה בקטנה, שמחולקת גם היא לסדרת המטות, סדרת המטבעות, סדרת הגביעים וסדרת החרבות. בכפתורים שלמטה תוכלו לעבור לחלק שמעניין אתכם ברגע זה.  במעבר העכבר על כל קלף עולה שמו. בהקלקה על הקלף מתקבל תקציר בנושא זוגיות, קריירה וכספים. האם הקלף תומך בקריאה כך שהיא בעלת גוון חיובי או זהו קלף חוסם והקריאה היא מאתגרת. בעמוד הקלף תמצאו הסבר לסמלים השונים הקיימים בקלף, חיבור למיתולוגיה היוונית ומה הקלף מייצג בקריאה. לאחר לימוד קלפי הטארוט ניתן לעבור אל  הפתיחות הממוחשבות ולשאול את קלפי הטארוט שאלות שונות ומגוונות.

ארקנה גדולה

הארקנה הגדולה או הסוד הגדול היא חלק מאינדקס קלפי טארוט הכוללת עשרים ושניים קלפים ונותנת ביטוי למסע הרוחני שהאדם עובר בחייו. הקלפים ממוספרים מ – 0 קלף השוטה שמתחיל את המסע ועד קלף מספר 21 קלף העולם שמסיים את המסע ומתחיל אותו מהתחלה. קלפי הארקנה הגדולה נותנים ביטוי לצד הרוחני בחייו של האדם כשהם עולים בתשובה חשוב לזכור שהם מבטאים את האלמנט הרוחני.

ארקנה קטנה

הארקנה הקטנה או הסוד הקטן, היא חלק מאינדקס קלפי הטארוט המשני, היא מונה חמישים ושישה קלפים. הקלפים מחולקים לארבע סדרות: סדרת המטות, סדרת הגביעים, סדרת החרבות וסדרת המטבעות. למרות שהארקנה הקטנה יותר קלפים מזו הגדולה, היא נקראת קטנה משום שהקלפים בה מתארים עניינים של יום-יום, ולא עיניני רוח כמו בארקנה הגדולה.

בכל סדרה ארבעה עשר קלפים עשרה ממוספרים מאחד ועד עשר המבטאים את העשייה היום יומית, קלף אביר המבטא את הצורך בהתבגרות, ושלושה קלפי חצר נסיך, מלכה ומלך המבטאים את ההזדמנויות שיש בחיים. בכל קלף נמצא את הסמל של הסדרה מוט, מטבע גביע או חרב.

מטות

בטארוט סדרת המטות היא הסדרה הראשונה באינדקס קלפי הטארוט. היא מאופיינת בידי אלמנט האש המטה נדלק יוצר פעולה ונשרף.  האש היא הבלתי נתפס והבלתי ניתן לתיאור. היא הראשית, ההתחלה של דרך העשייה. היא המימוש של הרצונות של האדם. כאשר מתקבל קלף מסדרת המטות, האדם רוצה כאן עכשיו ומייד, האש מיצגת את האנרגיה הגולמית לכן האדם פועל באופן אימפולסיבי, אנוכי וחושב על הרצונות שלו, הרצון הוא המהות של סדרת המטות. זו הדרך להתחיל את כל ההתחלות החדשות בחיים.

מטבעות

בטארוט סדרת המטבעות היא הסדרה השנייה באינדקס קלפי הטארוט. היא מאפיינת את אלמנט האדמה, סדרה המיוצגת בידי מטבע עליו מוטבע פנטגרם. המטבע, לא מייצג כסף אלא תמורה חומרית לעשייה של האדם. אלמנט העוסק בפשטות. הסדרה מבטאת את המימוש של צרכי האדם. כאשר מתקבל קלף מסדרת המטבעות האדם מיישם את ההתלהבות שהיתה בסדרת המטות בחיי היום יום. כל עשייה מקבלת עומק ושורשים.

גביעים

בטארוט סדרת הגביעים היא הסדרה השלישית באינדקס קלפי הטארוט היא מיצגת את אלמנט המים. האנרגיה של המים מאופינת בזרימה ומאפשרת במקומות חסומים לפרוץ את המחסומים לוותר על הכעס, על האגו ועל הכאב. אלמנט זה הוא שפורץ חסימות ומחזיר לאדם את האמון בעצמו. כאשר מתקבל קלף מסדרת הגביעים האדם תקוע, אתגר חוסם את הזרימה בחייו על פי הקלף שמתקבל האדם יודע היכן התקיעות ומה עליו לשחרר.

חרבות

בטארוט סדרת החרבות היא הסדרה הרביעית באינדקס קלפי הטארוט. היא המייצגת את אלמנט האויר. אלמנט זה מיוצג בידי החרב, חרב ההגיון שמאפשרת לאדם או ליקום לחתוך גם כשכואב, לחתוך כי נכון לחתוך, את ההתפתחות הגדולה ביותר בשלבי החיים השונים האדם חב לכאב שהניע אותו קדימה. כאשר מתקבל קלף מסדרת החרבות על האדם לפעול ממקום הגיוני, מתוך חשיבה הגיונית, להניח את הרגשות בצד ולפעול למרות הרגשות, למרות הפחדים ולמרות הכאב.

דילוג לתוכן