קלפי חיות - זְאֵב

הרוח הפראית שבפנים

רוח זְאֵב מזכירה לאדם שאף כי הוא רואה את עצמו כיצור תרבותי, הוא עדיין בעל חיים שרוח פראית עמוקה מצויה בו. רוח הזְאֵב מגיעה לאדם כדי שילמד את האני הפנימי שלו, שיגלה את הכוח ואת הסיבולת הנסתרים בתוכו.

בטבע הזְאֵב הוא חיה חברתית מאורגנת, יש היררכיה מוגדרת בתוך הלהקה, וכל אחד מפרטיה מבין את סדר הדברים, את האיזון, את ההרמוניה ואת המשמעת. ובמקביל רוח זְאֵב מייצגת את הקהילה, והיא תזכורת לכך שהרוח והנשמה של האדם מבקשות להתקבל בה ולקבל מעמד חברתי. נוסף על כך רוח הזְאֵב מסמלת חופש ושמירה על גבולות הטריטוריה בתוך הקהילה.

כשרוח הזְאֵב מופיעה בחייו של האדם זו אזהרה, עליו לבחון את מצבו הנוכחי ולהבין שנדרש ממנו לבצע שינויים משמעותיים כדי להחזיר את האיזון לחייו, לאזן את נאמנותו ללהקה ולקבוע את סדרי העדיפויות שלו.

אדם שרוח הזְאֵב מצויה בו יכול ליצור קשרים רגשיים מהירים ואיתנים. הוא דיפלומט, אם מתגלה עוינות כלפיו הוא נסוג לא כמעשה של פחדנות אלא כהתנהגות הנובעת מחוכמתו המולדת, להימנע מעימותים בלהקה שלו. בטבע הזְאֵב הוא בעל חיים תחרותי, הוא יכעס ויגיב בתוקפנות כשיפגעו במעמדו, בשונה מכך רוח חיית הזְאֵב המצויה באדם תגרום לו לחקור את הפגיעה, לקבל החלטה מושכלת ורק אחר כך ולהגיב.

רוח הזְאֵב מסמלת הישרדות, יופי, בדידות, מסתורין, ביטחון עצמי וגאווה, אומץ וניצחון.