קלפי חיות - לִוְיָתָן

תקשורת

הלִוְיָתָן הוא אחד מבעלי החיים הקדומים, יונק שהתאים עצמו לחיים במים, לכן נתפסת כשומרת כדור הארץ. גודלו העצום של לִוְיָתָן יכול להיות סמל לכך שהאדם קיבל על עצמו עבודה רבה, עומס בחיים האישיים שלו או חובות חברתיו, ואולי הגיע הזמן לצמצם את העומס. בטבע מסוגל הלווייתן להתחבר בקולו עם לווייתן אחר הנמצא באוקיינוס במרחק של אלפי קילומטרים ממנו ולתאם איתו מהלכים, לכן אחד המאפיינים החזקים של רוחו המצויה באדם היא הקניית מסוגלות תיקשורתית. רוח לִוְיָתָן המצויה באדם מלמדת אותו להקשיב לקולו הפנימי ולהבין את השפעת רגשותיו על חיי היומיום.

רוח הלִוְיָתָן הנכנסת לחיי האדם מלמדת שהגיעה העת לעשות סדר בדרמה ובתסיסה המצויות בחיים ולמצוא שלווה, להיות בקשר עם המציאות האמיתית. רוח הלִוְיָתָן מייצגת רגש, אמת פנימית ויצירתיות, ואדם שלו רוח לִוְיָתָן הוא חכם, בעל זיכרון, בעל יכולות מרפא ברבדים פיזיים ורגשיים ובעל חשיבות למשפחה ולקהילה.

רוח הלווייתן מבקשת לידה מחדש מבחינה רגשית; היא מדגישה את הצורך להשתחרר מלחצים רגשיים ופיזיים. רוח הלִוְיָתָן מביאה איתה לאדם הזדמנות לזכור, אך גם להרפות ולסלוח, ולפנות מקום לביטוי עצמי, ליצירתיות ולתיקשורתיות חזקה. רוח הלִוְיָתָן התומכת באדם בתקשורת מליבו אל האחר, עוזרת לו לגשר על פערים המונעים ממנו להתחבר למשפחה.

הרוח הלִוְיָתָן קשורה קשר הדוק לחוכמה ולמודעות בתחום הרוחני. הרוח משלבת את המודע ואת הלא מודע ומייצגת את הזמן שבו יש לפתח את המודעות ואת האינטואיציה, להגביר את עוצמת הקול הפנימי, להאזין למה שיש לו לומר, ואז לקום ולדבר.