קלפי חיות - עַכָּבִישׁ

סבלנות יצירתית

העַכָּבִישׁ יוצא דופן באנרגיה והיצירתיות הנשית שלו בממלכת חיות הרוח. בטבע מאופיין העַכָּבִישׁ באריגה של קורים מורכבים ובהמתנה סבלנית לטרפו. בדומה לכך מייצגת רוח העַכָּבִישׁ את יכולתו של האדם ליצור דברים עדינים ומורכבים, כיוצר הרשת הוא מסמל את רוח הבריאה. רוח העַכָּבִישׁ עוזרת להתכונן לאתגרי החיים, לזרום עימם ולארוג את גורלו של האדם.

במצרים העתיקה שימש העַכָּבִישׁ כסמל לאלה נית, האם האלוהית. בשבטים אינדיאנים הוא נחשב סמל לבורא עולם, ובמקביל הוא נקשר לאנרגיה היצירתית הנשית, לפי מסורתם האדם למד קרוא וכתוב על קוריו.

רוח העַכָּבִישׁ מסמלת סבלנות, פְּתִיחוּת, אנרגיה נשית ויְצִירָתִיוּת, אך גם היבטים אפלים של החיים או של האישיות. הפחד שהעַכָּבִישׁ מעורר מייצג את ההיבטים השליליים שנתפסים כלא ראויים, מודחקים באישיותו של האדם, ועליהם לצאת אל האור בצורה מלאה. בעת הופעת רוח העַכָּבִישׁ בחיים חשוב לשאול היכן מופיעים רגשות הפחד והדחייה בחיים ולפתור אותם.

בדומה לעַכָּבִישׁ המחכה לטרפו בסבלנות, נוכחות רוחו בחייו של האדם יכולה להצביע על הצורך להיות סבלני בנוגע לפרויקט או לרעיונות כלשהם שהאדם מנסה להגשים. זמן ותשומת לב לאופן שבו האירועים מתרחשים ופועלים מאפשר לאדם בעל רוח העַכָּבִישׁ לראות את ההזדמנות כשהיא מגיעה.

מטרת הופעתה של הרוח היא לעורר את האדם, לקבל פרספקטיבה על נושא או על פרויקט, לסייע לאדם לחקור את ההיבטים הרבים של הבעיה כדי למצוא את הפיתרון המתאים. רוח הכביש מעודד את האדם לסמוך על יכולתו לראות דברים מזוויות מרובות ולשזור גמישות מחשבתית ואינטואיטיבית בחשיבה היום-יומית שלו.