קלפי חיות - שחף

חופש

המשמעות הסמלית של רוח השַׁחַף אופטימיות; יש הזדמנות גם במקומות לא סבירים, יש לסמוך על האינסטינקטים ולהמשיך, הסיבה לכל הקורה לאדם  תתברר לו בסופו של דבר. רוח השַׁחַף מקנה לאדם נקודת מבט ברורה על הדברים ומציאת דרכים חלופיות לפתרון המצב הנוכחי.

רוח השַׁחַף מייצגת מצבים שבהם צריך לקחת צעד אחורה כדי לראות את הדברים מזווית ראייה אחרת, להגדיר מחדש מטרות ולשחרר עומס כיוון שהפיתרון טמון בשינוי עמדה. רוח השַׁחַף מלמדת את האדם להמריא מעל הדרמה והרגשות שמתעוררים בו ולמצוא דרכים יצירתיות חדשות בדרך שבחר. רוח השַׁחַף מזכירה לאדם שלכל דבר יש מטרה, וכי הוא נמצא במקום ובזמן הספציפיים האלו בשל סיבה כלשהי.

אדם בעל רוח שַׁחַף יודע לזהות הזדמנות, יש לו היכולת והכישרון להפנות לטובתו את הדברים הלא

סבירים בעליל. הוא פרודוקטיבי ויצירתי גם אם משאביו מוגבלים. אדם שרוח השַׁחַף מצויה בו אוהב לחיות בצפיפות גדולה, ועם זאת הוא עדיין יודע להגדיר את המרחב האישי שלו. הוא חסר פחד ומוכן לאתגר את אזור הנוחות שלו.

רוח השַׁחַף מלמדת את האדם לא לבזבז את כישוריו, את הפוטנציאל הטמון בו ואת נקודות החוזק שלו. היא מנחה אותו להתמודד עם שינויים בחיים בחן ובהבנה שזה הזמן לריפוי רגשי. הופעת רוח השַׁחַף בחיי אדם מציינת כי הוא הרוויח את הזכות להרגיש מרוצה מעצמו, מהדרך שבה התמודד עם סיטואציה מאתגרת.

השַׁחַף מסמל תִקשׁוֹרֶת, חוֹפֶשׁ, חֲבֵרוּת, שִׂמְחָה, תְנוּעָה, הַתמָדָה ותוּשִׁיָה.