קלפי חיות - צָבוֹעַ

הישרדות

הופעת רוח הצָבוֹעַ מייצגת שלב חברתי בחייו של האדם; עליו לתקשר עם הסובבים אותו בפתיחות ובכנות, לבחור את המילים כדי לבנות ולהרגיע אותם ולעזור לעצמו ולהם לצמוח. המשפחה נמצאת במרכז תשומת הלב, ויש לטפח אותה, ולבנות את הביטחון העצמי שלה.

רוח הצָבוֹעַ מסמל חיבור לקהילה ומזכיר לאדם שיש כוח בקבוצה יותר מאשר בפעילות של יחיד. הרוח מזכירה לאדם כי חשוב לאמץ הן את האנרגיה הנשית כדי להגיע לאיזון, הן את האנרגיה הגברית. יש לחוות את האנרגיות של הכוחות המנוגדים באדם, הגבר צריך ליצור קשר עם הצד הנשי שבו, והאישה צריכה ליצור קשר עם הצד הגברי שלה.

הצָבוֹעַ מסמל הישרדות, לכן על האדם שרוח הצָבוֹעַ מצויה בו להעריך בצורה מפוכחת את המצב שבו הוא נמצא, ואז לנקוט פעולה המתאימה. לזכור שלא משנה כמה קשה המצב, הוא יעבור בקרוב. התמקדות בהווה בלב שלם תסייע להתמודד עם האתגרים. רוח הצָבוֹעַ מנחה את האדם להתמודד עם אתגרים קטנים לפני שיהפכו לאתגרים גדולים, מזכירה לו שהוא אחראי להישרדותו, לכן עליו לקחת אחריות למעשיו ולהיות מודע לאופן שבו הם משפיעים על אחרים ועל הסביבה.

בעל רוח הצָבוֹעַ מציב גבולות סביבו, הוא מגן על עצמו מפני הכאוס שמקיף אותו. רוח הצָבוֹעַ מייצג מצב שבו האדם לא צריך להיאבק לבדו, אחרים יספקו חוכמה והקלה הנחוצים לו. אדם שלו רוח צָבוֹעַ הוא קהילתי ומשפיע, אך לעיתים יכול להיות נקמן. הוא חי את האינסטינקטים ואת האינטואיציה שלו.

אדם שרוח הצָבוֹעַ מצויה בו הוא חסר פחד, מבין את כוח הצחוק ואת יכולת הטרנספורמציה. הוא יודע לתקשר, אוהב לארגן קבוצות של אנשים בעלי ביטחון עצמי היכולים להוביל ולכוון לעבר מטרה משותפת.

רוח הצָבוֹעַ מנחה את האדם להגדיר יעדים ולהשיג אותם ביחידות או בקבוצות. בעל רוח הצָבוֹעַ יודע לשתף פעולה ולעבוד בצוותים, יש לו נטייה שלא לבזבז דבר. הוא רגוע, שורד, משתמש באינסטינקט החייתי שבו כדי לבצע בחירות נכונות. יודע מתי לסגת ומתי לעמוד על שלו. יש בו מהביישנות, מהצניעות ומהמופנמות.