קלפי חיות - סוּס

אהבה לחופש

רוח הסוּס מסמלת דחף אישי, תשוקה ואהבה לחופש, היא מקנה לאדם מוטיבציה חזקה שמובילה אותו בדרכי החיים. רוח הסוּס מייצגת כוח, היא כסמל לתאווה לחיים, לכוח הפנימי, הכוח המניע בחיים. אדם שרוח הסוּס מצויה בו הוא חיוני, בעל יכולת פסיכולוגית ורגשית המאפשרת לו להתגבר על מכשולים, לחתור למטרה למשוך ולהמשיך בחיים. אדם שרוח הסוּס מצויה בו מקיים איזון בין החלק האינסטינקטיבי שבו, בין רגשותיו החזקים והנלהבים לבין החלק המאולף שבאישיותו.

אדם בעל רוח סוּס מרגיש חופשי להביע את עצמו באסרטיביות בסביבות חברתיות כמו עבודה או לימודים ובמעגלים קרובים יותר של משפחה וחברים.

רוח הסוּס היא סמל לביטוי מיני, לאנרגיה מינית, בעיקר גברית, היא יכולה לייצג אנרגיה מינית מודחקת או פורחת. רכיבה על סוּס בהרמוניה מבטאת רצונות ארוטיים בצורה חיובית, אך אם הסוּס יוצא משליטה, הרצונות הארוטיים של האדם או של מי שקרוב אליו יצאו משליטה גם כן. 

משמעות רוח הסוּס משתנה, היא יכולה להיות פרועה או מאולפת, חופשית או מוגבלת. רוח הסוּס עשויה לשקף את מידת ההתמודדות של האדם עם הרצונות והדחפים הראשוניים, בין שהאדם חי איתם בהרמוניה ובין שקשה לו לשלוט בהם.

 

  • הופעת סוּס משתולל יכול לסמל חלק באישיות או ברגשות שמנהל את חייו של האדם במקום שהוא ינהל אותם.

  • הופעת סוּס מוגבל ביציבותו או שאינו יכול לנוע בקלות, מצביעה על כך שהאדם יצטרך להתמודד עם מגבלות המוטלות בחייו.

  • הופעת סוּס קשור או מרותק בכלוב מצביעה על כך שעל האדם לבדוק מה מגביל אותו בחייו ולחפש את שורשי המגבלות הללו. המגבלות יכולות להיות קשורות להשפעה חיצונית כמו בן זוג, עובד או מעביד, או להשפעה פנימית כגון אמונות או רגשות מגבילים, ואפשר כמו בחירה שנעשתה וקשה לממשה.

  • הופעת סוּס המחובר למושכות מבטאת את הצורך של האדם לבדוק מה מעכב אותו בביטוי המיני.

  • הופעת סוּס שחור מייצגת את החלק העצמי שהוא הצל או חלק מהאישיות שהאדם מעדיף להסתיר, כמו  דחפים אינסטינקטיביים הפועלים בצד החשוך של המחשבות, בחלק המסתורי הלא מודע. 

  • הופעת סוּס לבן מייצגת מצב רוח טוב ושאיפות רוחניות, היא סמל לפיתוח מודעות, לאינסטינקטים ולאינטואיציה.

  • הופעת הימור על סוּס מייצגת מצבים שבהם האדם לוקח סיכונים בחייו, והיא מהווה אזהרה לאדם שעליו לשקול את היתרונות ואת החסרונות של מצב או של מערכת יחסים הנראים לא בטוחים או מסוכנים.

  • הופעת פרסת הסוּס היא סמל למזל; היא מייצגת מצב שבו המזל נמצא בדרכו אל האדם כדי לפתור עניינים הנוגעים לבריאותו האישית, או לזוגיות או לעסקיו.

 

במציאות אדם רותם סוּס כדי לרכב עליו או להשתמש בכוחו, כך גם בהיבט הרוחני; אדם בעל רוח סוּס יכול לרתום את האנרגיה שלו כדי לסייע לו להתקדם, כדי לממש רצונו להצליח, כדי לבטא את האני האותנטי שלו. רוח הסוּס מייצגת מיניות וגם אנרגיה הבאה לידי ביטוי ביצירתיות ובדחף הישרדותי המושקעים לסיפוק הצרכים הנדרשים לאדם או למשפחתו.