קלפי חיות - אֲנָפָה

להיות בזמן הנכון במקום הנכון

האֲנָפָה מסמלת חוכמה, פוטנציאל, אינטליגנציה וסבלנות. היא ציידת, פועלת בדיוק בזמן הנכון, והיא משקפת את התנועה המהירה והתוקפנית בכל מה שקשור להזדמנויות. היא חיננית, בעלת תושייה, לא מוותרת, נחושה, היא יודעת מה היא רוצה ומה הדרך להשיג את רצונה, ואף יודעת מתי להיות אגרסיבית. מה שהאֲנָפָה רוצה, היא מקבלת. זה יכול להיות שלילי במובן מסוים כיוון שכאשר האדם יחליט שהוא רוצה משהו, הוא לא יעצור עד שיקבל את מה שרוצה. האֲנָפָה מניפולטיבית ותחרותית,

מתגאה בהישגיה ומייצגת את מתנת החוכמה והשיפוט הטוב.

רוח האֲנָפָה תתמקד בתושייה של האדם, והוא יגרום לדברים לקרות אפילו יש לו מעט אופציות לעבוד איתן, וגם כאשר הסיכויים נגדו. רוח האֲנָפָה מסמלת שקט, שלווה, נחישות ויכולת להכיר בהזדמנויות.

 האֲנָפָה מייצגת עצמאות. היא מעדיפה לצוד לבד מאשר עם בן זוג או בקבוצה. היא אומנם ציפור בודדה אך יכולה לפרוח גם כאשר היא בקבוצה. בדידות יכולה להיות טובה לאדם, בהיותו לבד הוא יכול ללמוד על עצמו.

סמליות נוספת לאֲנָפָה היא הביתיות. היא משקיעה בקינון ובבניית קן בעזרת הקהילה שלה, ובדומה לה יש לאדם אופי עצמאי, אבל הוא לא מהסס לחלוק אחריות או לבקש עזרה כדי לבנות בית מאושר.

כאשר חיית רוח האֲנָפָה נכנסת לחייו של האדם, היא מבקשת ללמד אותו שיעור על הכוח לדייק, וכשהאדם עושה משהו באופן מדוייק, הוא משיג יעילות גבוהה במעשיו, הוא לא מבזבז מאמץ, אנרגיה וזמן.

רוח האֲנָפָה מנחה את האדם להעריך את אמנות הסבלנות כדי להשיג את מה שברצונו. הסבלנות גורמת לאדם לנצל הזדמנויות ולא לחכות להזדמנויות שיגיעו לפתח ביתו. אדם שרוח האֲנָפָה מצויה בחייו מתקשה לאזן את הרגשות שלו, לכן נראה שדרמה ממלאת כל הזמן את חייו. כישלון יכול לגרום לאדם מאבקים וכאב, אך רוח האֲנָפָה מעודדת אותו ללמוד כיצד לאזן את הרגשות שלו ואת ההתמודדויות שלו.

כשיש לאדם את האֲנָפָה כחיית הרוח שלו, הוא ממולח, נחוש ולא מתרחק בקלות מאתגרים. הוא יודע מתי להיות אגרסיבי ולקבל את התוצאה שבה מעוניין, יודע גם מתי להמתין בצד להזדמנות המושלמת. האדם בעל תושייה וסומך על עצמו, אפילו אין לו הכול, הוא מוצא דרכים לגרום לדברים לעבוד, ולעתים קרובות להשיג תוצאות נהדרות למעשיו.