קלפי חיות - שְׂמָמִית

שינוי והתחדשות

פירוש המילה 'שְׂמָמִית' בלטינית הוא חיים, הון והתחדשות. שמאנים אינדיאנים טוענים שהשְׂמָמִית שומעת את החלומות של בני האדם, והיא לוחשת להם סודות אזוטריים לבני אדם בזמן שהם ישנים. בספרד ובפורטוגל מאמינים שהשְׂמָמִית מביאה מזל טוב, ובמנדרינית המילה 'שְׂמָמִית' נשמעת בדיוק כמו הביטוי 'הימנעות מאסון', לכן היא מהווה קמיע.

רוח השְׂמָמִית מגיעה לחייו של האדם כשהוא מצוי בחוסר גמישות המעכב אותו בדרך להשגת מטרות, בקושי להסתגל לשינויים ומעברים בעבודה או בזוגיות. במצבים אלו רוח השְׂמָמִית מלמדת אותו כיצד להימנע מקשיחות ומנוקשות, היא מאפשרת לו להסכין לשינויים ולהתאים עצמו אליהם.

בטבע יכולתה של השְׂמָמִית לגדל זנב חדש לאחר שהיא מנתקת אותו מגופה כאמצעי הגנה, מאפשר לרוחה ללמד את האדם שהוא ימצא את שאבד לו בתחומים שונים. בטבע מסוגלת השְׂמָמִית לטפס על כל משטח למעט טפלון, ובמקביל רוחה מראה לאדם כיצד להישאר בטוח בעת שהוא בדרכו הרגשית או הרוחנית, המעשית או האינטלקטואלית.

בתקופה של מצב כלכלי רעוע, רוח השְׂמָמִית מקנה לאדם תושייה, יכולת חסכנות, כוח התמודדות ותובנה שהוא זקוק להם כדי להתמודד עם מצב לא ברור ומורכב. אדם שרוח השְׂמָמִית מצויה בו משתוקק לראות ולנסות כל מה שאפשר, הוא איננו מתנשא אלא משקיף על הסביבה, בוחן אותה ומשתדל כמו 'להסוות' את עצמו, להיות חלק ממנה. אדם זה חש בשינויים קלים המתרחשים בעולם, קשה להונות אותו או להערים עליו, הוא מעניק רעיונות שאפשר להשתמש בהם בחוכמה לטובתו של האדם בלי לפגוע בזולת.

רוח השְׂמָמִית מבטאת גם פחד לא מבוסס, סימן לסכנה, אך עם זאת מלמדת לא לדאוג למה שנשאר מאחור, החיים יאפשרו צמיחה מחדש ושיפור בתחומים שונים.

אם שְׂמָמִית נכנסת לחיים, השינוי, ההתחדשות והלידה מחדש הם ברשות האדם, והוא מוכן להסתגל ולהתגמש. היא מוודאת שתהיה לאדם הסתגלות מהירה למקום החדש שאליו הגיע, שידע לשמור על גבולותיו ולכבד גבולות הזולת. רוח השְׂמָמִית מסמלת שימוש נבון בהזדמנויות ובקבלת החלטות נכונות. רוח השְׂמָמִית הנכנסת לחייו של האדם היא מביאה איתה חוכמת רחוב, מוטיבציה ואומץ המובילים למציאת פתרונות. היא מדריכה ומורה יעילה בהערכת האפשרויות, וחושפת בפני אדם היוצא למסע רוחני עניינים ותובנות שעדיף לחמוק מהם.