קלפי חיות - חֲמוֹר

בין נחישות לעקשנות

רוח החֲמוֹר המצויה באדם מייצגת רצון חזק, נחישות ועבודה קשה, שמירה על העצמי והתמדה במילוי משימות. היא מלמדת את האדם לא לוותר על חלומותיו ושאיפותיו גם כשהדרך להגשמתם קשה. חיית רוח זו מלמדת את האדם לומר לא. רוח החֲמוֹר מזכירה לאדם שאפשר לומר 'לא', שלא לבלות את חייו בניסיון לזכות באישור החברה וכי יש לשנות הרגלים שאינם מועילים. רוח החֲמוֹר המצויה באדם מדגישה את חשיבות נוכחותו בין בני המשפחה והחברים בעת צרה. המסר האולטימטיבי של רוח החֲמוֹר הוא שעל האדם להקריב קורבנות למען אחרים ולהשתתף בנטל שלהם, לכן היא מסמלת אהבה ללא תנאי .

אדם שלו רוח החֲמוֹר הוא בעל מוטיבציה, נוטה להיות איש עשייה קשוח היודע לשמור על קור רוח במצבי לחץ, ועם זאת הוא תמיד אופטימי, שמח ומחויך גם בזמנים מאתגרים. הוא חביב בעל לב מלא אהבה, מוכן לחיות את חייו בשירות של אחרים ונוטה להקריב קורבנות ליקרים לו. אדם שרוח החֲמוֹר מצויה בו יבחר במקצועות שבהם הוא יכול לסייע לאחר.

רצון עז מאפיין אדם בעל רוח חֲמוֹר, וכישלון יכול לחזק את האדם ואת רצונו. נוסף על כך הוא בעל אינסטינקטים חזקים ויכולת מולדת לחוש היכן הסכנה מסתתרת. עקשנות היא תכונה שיש לרוח החֲמוֹר, והיא עשויה לבוא לידי ביטוי בהיבט שלילי כשאינו סבלן בזמן שקורים דברים המנוגדים לרצונו, ובהיבט חיובי כשאינו מפסיק לצעוד בדרכו על אף הקשיים.