אורית של רפאל

שאלת מילים

השוטה

החופש בכפות ידינו

קלף השוטה מסמל את תחילת הדרך, את הראשית, הוא סמל לתום, הוא הפוטנציאל הגלום באדם. השוטה מייצג את התודעה שנמצאת בתהליך של חיפוש, בתהליך של חקירה של הסביבה ובצורך במימוש. כאן מתחיל המחפש את דרכו.

במיתולוגיה היונית הוא מיוצג על ידי האל אורנוס אל השמים שייך לאלים הפרה אולמפיים ותפקידו היה לסמל את הלילה הקדמון לפני שנברא האור, הוא המקור לראשית המודעות והחיים הגשמיים. אורנוס מסמל את המחשבה הבוראת.

הסמלים בקלף השק מייצג את אותם חלקים ברוח שהשוטה אינו מכיר מאחר והשק התלוי מאחורי גבו. השק מייצג את הקרמה שנצברה בגלגולים השונים, ואת ההתנסויות בגלגול זה. השק מכיל את הפחדים, הספקות, את חוסר האמון אבל גם את הפוטנציאל הגלום באדם. בתהליך האדם לומד על הצד האפל שבו הצד הייצרי אך הוא גם לומד את הצד היצירתי. הכאב והסבל דוחפים את האדם לצאת למסע של שינוי, השוטה מגיע אל התהום מימוש הפוטנציאל ויצירת השינוי מביאים את האדם להמריא מעל התהום, אי מימוש יביאו אותו לנחות על קרקע המציאות הכואבת.

הכלב מסמל את חברו הטוב של האדם המתלווה למסע של השוטה, אך הוא גם מייצג את האינסטינקט החייתי השומר על האדם, הוא גם מהווה מקור פחד שמעכב את ההתקדמות . הכלב בתהליך ההתפתחותי יהפוך לזהירות, למודעות לסכנות.

מיתולוגיה הקלף מסומל על ידי אורנוס שמסמל את הלילה הקדמון המקור ללידתה של התודעה, של הכרת המציאות והיצירה הגשמית. המאבק בין אורנוס ובנו כרונוס אל הזמן שמרד בו ותפס את השלטון מסמל את תחילת הזמן ואת הרצף בו האדם נולד, את נקודת ההתחלה שנעה  לקראת הכליה והסיום.

הקלף מייצג התחלות חדשות, השואל עומד בפני פתיחת דף חדש, פרידה מהישן. השואל נמצא במקום בו הוא צריך להציב את החופש בראש מעיניו, אסור לו לוותר על החופש. שום תמורה כספית, רגשית, או נפשית אינם מספיקים לשואל על מנת שיאפשר לעצמו למכור את החופש שלו לפעול, ולהתקדם בחיים בדרך להתפתחות רוחנית. השוטה מלא באופטימיות, בדחף לחיים, בהתלהבות, הוא יצירתי, הוא אמיץ.

השוטה מייצג את ההארה, את השלב בו האדם מגיע להתפתחות רוחנית. מצב בו קיימת שלמות, איזון ואור. כל 77 הקלפים הם צעדים רוחניים ופיזיים בדרך אל ההארה בדרך אל ההבנה הרוחנית מהי המהות של השוטה. השוטה בחפיסת הקלפים הוא הג'וקר, הוא יכול להחליף את כל הקלפים מאחר והם חלק ממנו.

השוטה שנמצא במצב של הארה חופשי מכבלי החיים, לכן הוא מסמל בקריאה חופש. (השוטה הוא אחד משלושה קלפים הכוהנת הגדולה והירח שאינם נותנים תשובה אלא הכוונה) השואל כבול ועד שלא ישתחרר מכבליו לא ידע את התשובה לשאלתו. מאחר וברגע זה השואל כבול הוא רואה את המציאות מזוית ראיה מאוד ספציפית, ברגע שימצא את החופש שלו יש סיכוי כי השאלה תהפוך ללא רלוונטית מאחר והשואל ימצא את עצמו במקום חדש.

בנושא זוגיות הקלף נע בין ראשית התהליך של מציאת זוגיות לבין הבריחה מזוגיות בשל הרצון לחופש

בנושא קריירה הקלף נע בין יצירתיות, שפע רעיונות לבין בריחה מאחריות, חוסר חיבור למציאות, עובד ללא מרות.

בנושא כספים הקלף נע בין מצבים שבהם כל האפשריות פתוחות בפני השואל אין מגבלות ויש חופש פעולה מלא לבין מצבים של ויתור על כסף על מנת לזכות בחופש.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של חיפוש, הבנת התודעה, בתהליך של חקירה של הסביבה ובצורך במימוש. האם השואל יצא לדרך של התפתחות רוחנית או יעדיף להשאר עם המוכר והידוע למרות שהתעורר הצורך לצאת למסע להבנת החופש הפנימי כתוצאה מתובנה פנימית שעדין אינה ברורה למחפש.

קריאת המילים הנה קריאה העונה לשאלה שהתשובה עליה היא כן או לא. קריאה זו מאפשרת להבין את כל הצדדים של השאלה, את הפוטנציאל ואת הנפשות הפועלות.

הדיוק בהגדרת השאלה חשוב ביותר

את השאלה מגדירים בצורה שבה השואל יקבל תשובה חיובית על שאלתו (האם בעלי בוגד בי? תשובה חיובית תתקבל בברכה אם כתוצאה מהבגידה הסכם ממון ימומש לטובת השואלת, וזה רצונה. האם בעלי נאמן לי?" תשובה חיובית תגרום לאושר לשואלת)

יש משמעות לכל מילה ולמיקום שלה, כל מילה תיוצג על-ידי קלף.

קלף ראשון:        האם/ האם נכון
קלף שני:           מיכל
קלף שלישי:       רוני
קלף רביעי:        יתחתנו
קלף חמישי:       בשנה הקרובה
קלף שישי:         תשובה

האם נכון - לי - להיות בזוגיות- עם...
האם נכון - לי - לעבוד - ב...
האם נכון - לי - להתחיל עבודה - ב...
האם נכונה - לי - השותפות - עם

חשוב להגדיר כמה שיותר מילים כדי לקבל תמונה רחבה. השואל, צד ב, ואולי גורמים נוספים החשובים לקריאה. חשוב לזכור קלף אחד יכול לייצג מספר מילים כמו: האם נכון, להתחיל עבודה, עם רוני, בשנתיים הקרובות.

מהות מיקום הקלפים

האם / האם נכון מבטא את הראיה הסוביקטיבית של השואל לגבי נושא השאלה. האם הוא אופטימי, פסימי  מה נמצא בתת מודע, מה גישתכם הסוביקטיבית לשאלה ששאלתם.

הקלף המייצג את השואל

השואל חייב להיות מיוצג על ידי קלף בקריאה. קלף זה יראה לכם כמה אתם מוכנים לקדם את נושא השאלה, איפה אתם עומדים וכיצד אתם מתנהלים. זוהי תמונת מצב אמיתית אוביקטיבית.

צד ב'

ניתן להבין את צד ב' וכיצד הוא חווה את השאלה הנשאלת. קלף זה יראה לכם כמה צד ב' מוכן לקדם את נושא השאלה, איפה צד ב' עומד וכיצד הוא מתנהל. זוהי תמונת מצב אמיתית אוביקטיבית.

צד ג'

לפעמים בקריאה נרצה לבדוק את עמדתו של צד ג' המעורב גם הוא בשאלה הנשאלת. לדוגמה ההורה של בן הזוג, מנהל הנמצא מעל מנהל המחלקה בה האדם עובד. ההתיחסות לקף זהה להתיחסות לקלף צד ב'.

נושא

בכל שאלה יש נושא: להיות בזוגיות, לעבוד, יתחתנו, ללכת לטיפול...  קלף זה מראה האם הפוטנציאל של השאלה חיובי או שלילי . מבחינה אובייקטיבית מהו הפוטנציאל של השואל להגיע למקום אליו הוא שואף, מה עליו לעשות על מנת לקדם את נושא השאלה.

גורם הזמן

הקלף המייצג את גורם הזמן בקריאה מראה לנו האם הזמן פועל לטובת השואל או לרעתו. הוא אינו מראה  לנו האם האירוע לו אנו מצפים יתרחש או לא.

קלף התשובה

- כאשר קלף הפוטנציאל חיובי וקלף התשובה שלילי

הפוטנציאל חיובי, התוצאה הסופית לא. אומר שהשואל לא יצליח להוציא לפועל את הפוטנציאל הקיים. חשוב לבדוק היכן הנקודות החלשות, היכן הוא מתקשה לממש את הפוטנציאל, ומה עליו לעשות כדי להתגבר על המכשולים הקיימים.

- כאשר קלף הפוטנציאל שלילי וקלף התשובה חיובי

במקרה זה השואל ישיג את מה שהוא רוצה, אבל הבסיס להצלחה רעוע. במקרה כזה יש סיכוי שהשואל ישיג את המטרה ויאבד אותה. מצב של נישואין וגרושים מידיים מצב של קבלה לעבודה ופיטורין מיידים. במקרה זה על השואל להיות זהיר לתקן את הפוטנציאל וכך יוכל ליהנות מההישג לטווח ארוך.

בהצלחה!

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי