אורית של רפאל

קריאת כיוון

קריאת כיוון

קריאת כיוון היא קריאה שהתשובה עליה היא כן או לא, ניתן לקבל מסרים בנוגע לנושאים ספציפיים. היא נקראת כך כי היא נותנת כיוון למחשבה, קצר ולענין.

בתהליך הפתיחה השלב החשוב ביותר הוא ניסוח השאלה.

  • את השאלה יש לשאול מתוך התכוונות לקבל תשובה חיובית. (במידה ורוצים ללמוד קורס טארוט ובמהלך הקורס עולות תהיות וחוסר ביטחון שואלים: "האם נכון לי להמשיך וללמוד קורס טארוט"? ולא "האם נכון לי לעזוב את לימודי הטארוט"?. כך גם בהיסוסים לגבי בגידה השאלה צריכה לענות על משאלת הלב של השואל "האם אישתי נאמנה לי"? ולא "האם אישתי בוגדת בי"?)
  • השאלה חייבת להיות חד משמעית, "האם הוא אוהב אותי וירצה לחיות איתי בזוגיות מאושרת"? אינה שאלה נכונה מאחר ומכילה שתי שאלות נפרדות שהתשובה עליהן יכולה להיות שונה. "האם הוא אוהב אותי"? שאלה אחת "האם הוא ירצה לחיות איתי בזוגיות מאושרת"? זו שאלה שניה.
  • השאלה חייבת להיות מדויקת "הכל יסתדר בחיי"? אינה שאלה נכונה מאחר והתשובה שתתקבל לא תצביע על החלק בחיי שיסתדר בעבודה? בזוגיות? בריאות? כספים?
  • הגבלת הזמן בשאלה גם היא חשובה "האם הוא יציע לי נישואין"? ללא הגדרת זמן ותשובה חיובית או שלילית לא יועילו לשואל מאחר ויתכן והתשובה תהיה חיובית אבל הוא יציע נישואין לא עכשיו אלא בעוד שנה. "האם הוא יציע לי נישואין במהלך השנה הקרובה"? זו שאלה ברורה וחד משמעית.

לאחר הערבוב יש לחתוך את החפיסה ולהניח את החלק התחתון של החפיסה על החלק העליון. לפתוח שלושה קלפים מימין לשמאל.

הבנת התשובה:

הקלף המרכזי הינו התשובה (המסר  שהקלפים מעבירים לשואל, הדרך שעליו לעבור, מה עליו ללמוד)  משני הצדדים הקלפים תומכים או מתאגרים בדרכו  של השואל אל נושא השאלה (האם דרכו תהיה קלה או מאתגרת, כמה מאמץ עליו להשקיע על מנת להצליח בדרכו).

  • כאשר התשובה חד משמעית מכילה קלפים תומכים בלבד, או מאתגרים בלבד קריאת הכיוון ברורה.

כאשר יש פער בין קלף התשובה לשני הקלפים משני צידיו. אותו פער מלמד על מורכבות התשובה ועל דרכו של השואל. 

  • כאשר קלף התשובה תומך והקלפים משני הצדדים מאתגרים, השואל יצליח לקבל את מבוקשו בין אם זו זוגיות חתונה קבלת עבודה או קבלה ללימודים  אבל הסיכוי שיכשל בהמשך הדרך עולה, אלא אם יטפל באותם אתגרים שעולים.
  • כאשר קלף התשובה מאתגר והקלפים משני הצדדים תומכים על השואל להבין מהן חולשותיו, הכין מעדיף לעמוד בחשיכה, אם מה הוא מתקשה להתמודד, להתגבר על האתגר בעזרת שני הקלפים התומכים .
  • כאשר קלף התשובה תומך ומצד אחד קלף תומך ומהצד האחר קלף מאתגר הרי שהדרך אל מושא השאלה תהיה קלה יותר והאתגרים או המקומות בהן השואל יתקשה בהם קטנים.
  • כאשר קלף התשובה מאתגר ומצד אחד קלף תומך ומהצד האחר קלף מאתגר הרי שהדרך אל מושא השאלה תהיה מאתגרת ולא בהכרח מושגת למרות הקלף התומך שיכול להקל אך במעט על הדרך.
לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי