אורית של רפאל

שאלת מילים

הכוהנת הגדולה

במשעולי הלא-נודע

קלף הכוהנת הגדולה מייצג אינטואיציה, עצמאות, קלף שמייצג את האמון העצמי. השער למיסתורין לתת מודע לחיים וליקום. הכוהנת הגדולה מסמלת תהליך של חניכה וגדילה, תהליך של גילוי עצמי שנועד לשרש מנשמתו של האדם דימוי עצמי שגוי, חוסר אהבה עצמית, וחוסר הערכה. בסיום התהליך ההמחפש שלומד את עולם הנסתר בנשמתו וביקום ויזכה בהכרה עצמית ואיזון.

הסמלים בקלף העמודים המסומלים בשמות של עמודי הכניסה לבית המקדש בועז ויכין, מביאים את סוד הדואליות בחיים הגשמיים. את הקוטביות שנעה בין טוב ורע בין המואר לאפל. הוילון מייצג את ההפרדה בין המודע לתת מודע, זה הוילון שיש להסיט כאשר קלף זה יוצא בקריאה. הרימונים מייצגים את הפוריות והשפע שיהיו מנת חלקו של השואל במידה ויעיז ויסיט את הוילון וילמד את אותם חלקים אפלים ומסתוריים בנשמתו. הכוהנת הגדולה מייצגת את האנרגיה הנשית את היין, את הצד הפסיבי, המופנם של הנשמה. הכתר מייצג את מצבי הירח השונים שהם זורח, מלא, גורע וחסר. השפעת הירח מסמלת מחזוריות והתחדשות.

מיתולגיה הקלף מיוצג  על ידי פרספונה מלכת השאול ואלת האביב, היא מייצגת את הרבדים השונים שנעים בין לידה למוות. האם האלוהית המעניקה חיים ולוקחת אותם. הכנהנת מיוצגת גם על ידי ארטמיס אלת הציד פטרונית הרוחות והמיילדות. 

הקלף מייצג השואל יוצא למסע מאתגר שדורש ממנו לאסוף את כל כוחות הנפש שבו על מנת להתמודד עם אותם חלקים שהוא אינו אוהב בעצמו, שהוא מתבייש בהם, אותם חלקים שלילים שאינם מאפשרים לו להיות אדם שלם. השואל מגלה בעזרת הכוהנת הגדולה את סוד המסתורין של נשמתו ושל היקום.

השואל נמצא בשלב המחפש הוא כבר יודע שהוא רוצה שינוי, אך הוא עדין לא יודע את מהותו. הקלף מגיע מאחר ועל השואל להכנס אל תוך אותם חלקים אפלים בתת מודע שלו ולהכיר אותם. ללא הכרות עם אותם חלקים אפלים האדם חי את הפחדים שלו, את חוסר הבטחון שלו, את החששות. בעוד שאצל וייט הקלף נקרא הכוהנת הגדולה אצל קראולי הקלף נקרא איזיס אלת הירח המצרית, תפקידה להאיר את החלקים האפלים באדם, אותם חלקים שהאדם אינו רוצה לראות מהפחד של הבלתי ידוע. שואל שקלף זה עלה בקריאה חייב להכיר בעובדה שעולם חדש מחכה לו כל שעליו לעשות זה להסיט את וילון המסתורין מעל נפשו, ולהכיר את הצדדים המאתגרים של חייו. חשוב שיזכור כי החיים הם מחזוריות של התחדשות וכיליון.

כשם שהירח משקף את אור השמש, התת מודע משקף את המודע. כאשר התת מודע מטוהר בתהליך הסטת הוילון הוא הופך למראה צלולה המשקפת בבהירות את רצונות המודע בחייו של השואל.

האדם נמצא במצב בו הוא מעודד את עצמו להכיר גם את אותם צדדים לא רציונאליים, אינטואיטיביים, מסתוריים בנשמה, יש חשיבות שיהיה להם מקום מודע בחייו של השואל. קלף הכוהנת הגדולה מייצג זמן ללמוד ולהכיר את התת מודע. ברגע שחוסר הוודאות והמסתורין הממלאים את חייו של השואל יעלמו, עולמו הפנימי יפתח בפניו. הוא יהפוך לאדם שלם.

הקלף מייצג מצב של העדר תשובה השואל אינו מודע לכל ההבטים של השאלה ששאל, הוא נמצא במצב של חוסר ודאות, לכן כמסר הקלף מבקש מהשואל לחקור את החששות והפחדים שיש לו, מתוך הרגל החיים השואל צועד בדרך שנראת לו בטוחה. הקלף מביא בפניו את הצורך ללכת דוקא אחרי המסתורין של החיים ברגע שיגיעו התשובות מתוך פנימיותו של האדם יגיעו התשובות מהקלפים. ברגע זה כל שאלה שנשאלת מרמזת על סוד בחייו של השואל שעליו לחשוף ולהתאמת איתו

בנושא זוגיות הקלף אינו מייצג זוגיות, אלא מביא בפני השואל את הצורך לבדוק מדוע אין לו זוגיות, או מדוע אינו מאושר בזוגיות שלו. הוא מבקש מהשואל לבדוק את הפחדים החששות, הרגלי החיים שיש לו בנושא. רק לאחר שהשואל יבין היכן הוא מאתגר את עצמו הוא יוכל להתקדם בחייו ולמצוא את הזוגיות המתאימה לו.

בנושא קריירה הקלף אינו מייצג קריירה, אלא מביא בפני השואל את הצורך לבדוק מדוע אין לו כיוון מקצועי, או שאינו מצליח במקום עבודתו. הוא מבקש מהשואל לבדוק את הפחדים, החששות, הרגלי החיים שיש לו בנושא המקצועי. רק לאחר שהשואל יבין היכן הוא מאתגר את עצמו הוא יוכל להתקדם בחייו ולמצוא את הכיוון המקצועי המתאים לו, אם זה שינוי מקצועי וחזרה ללימודים, יציאה לקורס, בחירה מחודשת של התנהגות במקום העבודה, או בחירה של מקום עבודה חדש.

בנושא כספים הקלף מרמז על מקורות כספיים שאינם גלויים ברגע זה לעין, או מוסתרים על ידי השואל מהסביבה הקרובה לו.

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום שרוצה להסיר את הוילון מעל המסתורין של חייו. עליו לשחרר את כל הידוע, וכל המוכר ולהרשות לעצמו מבלי להכנע לפחד ,ומבלי להתקע במוכר ובידוע, לצלול אל מעמקי המסתורין.

קריאת המילים הנה קריאה העונה לשאלה שהתשובה עליה היא כן או לא. קריאה זו מאפשרת להבין את כל הצדדים של השאלה, את הפוטנציאל ואת הנפשות הפועלות.

הדיוק בהגדרת השאלה חשוב ביותר

את השאלה מגדירים בצורה שבה השואל יקבל תשובה חיובית על שאלתו (האם בעלי בוגד בי? תשובה חיובית תתקבל בברכה אם כתוצאה מהבגידה הסכם ממון ימומש לטובת השואלת, וזה רצונה. האם בעלי נאמן לי?" תשובה חיובית תגרום לאושר לשואלת)

יש משמעות לכל מילה ולמיקום שלה, כל מילה תיוצג על-ידי קלף.

קלף ראשון:        האם/ האם נכון
קלף שני:           מיכל
קלף שלישי:       רוני
קלף רביעי:        יתחתנו
קלף חמישי:       בשנה הקרובה
קלף שישי:         תשובה

האם נכון - לי - להיות בזוגיות- עם...
האם נכון - לי - לעבוד - ב...
האם נכון - לי - להתחיל עבודה - ב...
האם נכונה - לי - השותפות - עם

חשוב להגדיר כמה שיותר מילים כדי לקבל תמונה רחבה. השואל, צד ב, ואולי גורמים נוספים החשובים לקריאה. חשוב לזכור קלף אחד יכול לייצג מספר מילים כמו: האם נכון, להתחיל עבודה, עם רוני, בשנתיים הקרובות.

מהות מיקום הקלפים

האם / האם נכון מבטא את הראיה הסוביקטיבית של השואל לגבי נושא השאלה. האם הוא אופטימי, פסימי  מה נמצא בתת מודע, מה גישתכם הסוביקטיבית לשאלה ששאלתם.

הקלף המייצג את השואל

השואל חייב להיות מיוצג על ידי קלף בקריאה. קלף זה יראה לכם כמה אתם מוכנים לקדם את נושא השאלה, איפה אתם עומדים וכיצד אתם מתנהלים. זוהי תמונת מצב אמיתית אוביקטיבית.

צד ב'

ניתן להבין את צד ב' וכיצד הוא חווה את השאלה הנשאלת. קלף זה יראה לכם כמה צד ב' מוכן לקדם את נושא השאלה, איפה צד ב' עומד וכיצד הוא מתנהל. זוהי תמונת מצב אמיתית אוביקטיבית.

צד ג'

לפעמים בקריאה נרצה לבדוק את עמדתו של צד ג' המעורב גם הוא בשאלה הנשאלת. לדוגמה ההורה של בן הזוג, מנהל הנמצא מעל מנהל המחלקה בה האדם עובד. ההתיחסות לקף זהה להתיחסות לקלף צד ב'.

נושא

בכל שאלה יש נושא: להיות בזוגיות, לעבוד, יתחתנו, ללכת לטיפול...  קלף זה מראה האם הפוטנציאל של השאלה חיובי או שלילי . מבחינה אובייקטיבית מהו הפוטנציאל של השואל להגיע למקום אליו הוא שואף, מה עליו לעשות על מנת לקדם את נושא השאלה.

גורם הזמן

הקלף המייצג את גורם הזמן בקריאה מראה לנו האם הזמן פועל לטובת השואל או לרעתו. הוא אינו מראה  לנו האם האירוע לו אנו מצפים יתרחש או לא.

קלף התשובה

- כאשר קלף הפוטנציאל חיובי וקלף התשובה שלילי

הפוטנציאל חיובי, התוצאה הסופית לא. אומר שהשואל לא יצליח להוציא לפועל את הפוטנציאל הקיים. חשוב לבדוק היכן הנקודות החלשות, היכן הוא מתקשה לממש את הפוטנציאל, ומה עליו לעשות כדי להתגבר על המכשולים הקיימים.

- כאשר קלף הפוטנציאל שלילי וקלף התשובה חיובי

במקרה זה השואל ישיג את מה שהוא רוצה, אבל הבסיס להצלחה רעוע. במקרה כזה יש סיכוי שהשואל ישיג את המטרה ויאבד אותה. מצב של נישואין וגרושים מידיים מצב של קבלה לעבודה ופיטורין מיידים. במקרה זה על השואל להיות זהיר לתקן את הפוטנציאל וכך יוכל ליהנות מההישג לטווח ארוך.

בהצלחה!

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי