אורית של רפאל

שאלת מילים

שבעה גביעים

שבעה גביעים בין אשליה חלום והגשמה, קלף זה מאפשר לאדם להבין את הפער הקיים בין החלום והמציאות. לכל אדם יש חלום, הוא יכול לחלום והוא יכול לעשות צעדים אופרטיביים על מנת לממש את החלום. השאלה הנשאלת בקלף זה היא היכן נמצא האדם ברגע זה. ההתפקחות של האדם נובעת מכך שלחיות חלום זה לחיות באשליה, חלום יכול להפוך למציאות רק דרך עשיה.

הסמלים בקלף הדמות השחורה הנצבת בחזית הקלף עם הגב לקורא מסמלת צדדים לא מוכרים ומוזנחים באופיו ואישיותו של האדם. חלק באישיות של האדם שהוא לא מוגדר או לא מוחלט ומכיל אמונות ומשאלות. הענן נמצא בגובה העינים של הדמות, מול עיניה כמו שפן מכובע יוצאות הפתעות שונות מתוך הגביע, אך הדמות לא רואה את המציאות של חייה, אלא את הענן המסתיר את המציאות. הענן מסתיר מסוכך יוצר אשליה. מאחורי העננים  נמצא הרקיע הכחול שמסמל פוטנציאל, הזדמנויות, אופטימיות, חופש ביטוי, עצמאות ותקווה. שמיים כחולים הם סימן לכך שכל האפשרויות פתוחות בפני האדם.הגביעים הצפים באמצע השמים על ענן מסמלים את החלום את האשליה, הדמות כמו קוסם מרימה את הגביעים באויר, אין חיבור לקרקע המציאות. ומה נשלף מהגביעים? טירה המסמלת  את המודעות של האדם לכוח ולהשפעה שיש לאשליה ולחלומות על חייו, התכשיטים מסמלים  את ערכן של מערכות היחסים וההתחייבויות של האדם, ואת ערכו העצמי. זר הדפנה מסמל ניצחון צבעו הצהוב יחד עם הגולגולת המוטבעת על הגביע מרמז על הצורך להפרד ממחשבות שליליות המרעילות את הנשמה. הראשים הכחולים מסמליםהחלטות חיוביות בחייו של האדם.  פטריה מסמלת חוסר החלטיות, ההילה האדומה מסמל העברת מסר מהיקום אל האדם, צבעה האדום מסמל את החומר את הפיזי והיא מדגישה את הצורך לחבר את החלום למציאות. הנחש הוא הפחד שמא לא יצליח האדם לממש את החלום להפוך את האשליה למציאות.

מיתולוגיה פסיכה פונה לונוס, זו כועסת אך נותנת לפסיכה שלוש משימות, למרות הקושי במשימות, פסיכה עומדת בהן. הקלף מייצג חלום שהופך למציאות מתוך העשיה של השואל. יש מקרים בהם כשמופיע קלף זה לאם החתן קשה לשחרר את בנה לטובת כלתה.

בקריאה בעוד שקלפי השש הם קלפים של השגים, הצלחה, הרמוניה ושלמות בעולם החומר. קלפי השבע מייצגים את הרוח, המעבר בין החומר לרוח מחוייב מציאות של התפתחות רוחנית. ביסוס החומר מאפשר להתמודד עם הרוח והאתגרים שלה. קלפים שמייצגים שינוי תפיסה, יכולת ראיה של שני צידי המטבע. קיים חלום, הוא ישאר בגדר חלום במידה והשואל לא יפעל להגשמתו.

בנושא זוגיות החלום לבן או בת זוג אינו מספיק, החלום לזוגיות יכול להתגשם בחייו של השואל אם הוא יפעל כדי לממש זוגיות.

בנושא קריירה החלום לתעסוקה אינו מספיק, החלום לנהל עסק, למצוא פרויקטים, למצוא עבודה  יכול להתגשם בחייו של השואל, אם הוא יפעל כדי לממש את יכולותיו.

בנושא כספים לחלום על זכיה גדולה, זה נחמד, חשוב לקנות כרטיס.  ביסוס כלכלי אינו מגיע מחלומות ביסוס כלכלי מגיע בקלף זה מעבודה.

קריאת המילים הנה קריאה העונה לשאלה שהתשובה עליה היא כן או לא. קריאה זו מאפשרת להבין את כל הצדדים של השאלה, את הפוטנציאל ואת הנפשות הפועלות.

הדיוק בהגדרת השאלה חשוב ביותר

את השאלה מגדירים בצורה שבה השואל יקבל תשובה חיובית על שאלתו (האם בעלי בוגד בי? תשובה חיובית תתקבל בברכה אם כתוצאה מהבגידה הסכם ממון ימומש לטובת השואלת, וזה רצונה. האם בעלי נאמן לי?" תשובה חיובית תגרום לאושר לשואלת)

יש משמעות לכל מילה ולמיקום שלה, כל מילה תיוצג על-ידי קלף.

קלף ראשון:        האם/ האם נכון
קלף שני:           מיכל
קלף שלישי:       רוני
קלף רביעי:        יתחתנו
קלף חמישי:       בשנה הקרובה
קלף שישי:         תשובה

האם נכון - לי - להיות בזוגיות- עם...
האם נכון - לי - לעבוד - ב...
האם נכון - לי - להתחיל עבודה - ב...
האם נכונה - לי - השותפות - עם

חשוב להגדיר כמה שיותר מילים כדי לקבל תמונה רחבה. השואל, צד ב, ואולי גורמים נוספים החשובים לקריאה. חשוב לזכור קלף אחד יכול לייצג מספר מילים כמו: האם נכון, להתחיל עבודה, עם רוני, בשנתיים הקרובות.

מהות מיקום הקלפים

האם / האם נכון מבטא את הראיה הסוביקטיבית של השואל לגבי נושא השאלה. האם הוא אופטימי, פסימי  מה נמצא בתת מודע, מה גישתכם הסוביקטיבית לשאלה ששאלתם.

הקלף המייצג את השואל

השואל חייב להיות מיוצג על ידי קלף בקריאה. קלף זה יראה לכם כמה אתם מוכנים לקדם את נושא השאלה, איפה אתם עומדים וכיצד אתם מתנהלים. זוהי תמונת מצב אמיתית אוביקטיבית.

צד ב'

ניתן להבין את צד ב' וכיצד הוא חווה את השאלה הנשאלת. קלף זה יראה לכם כמה צד ב' מוכן לקדם את נושא השאלה, איפה צד ב' עומד וכיצד הוא מתנהל. זוהי תמונת מצב אמיתית אוביקטיבית.

צד ג'

לפעמים בקריאה נרצה לבדוק את עמדתו של צד ג' המעורב גם הוא בשאלה הנשאלת. לדוגמה ההורה של בן הזוג, מנהל הנמצא מעל מנהל המחלקה בה האדם עובד. ההתיחסות לקף זהה להתיחסות לקלף צד ב'.

נושא

בכל שאלה יש נושא: להיות בזוגיות, לעבוד, יתחתנו, ללכת לטיפול...  קלף זה מראה האם הפוטנציאל של השאלה חיובי או שלילי . מבחינה אובייקטיבית מהו הפוטנציאל של השואל להגיע למקום אליו הוא שואף, מה עליו לעשות על מנת לקדם את נושא השאלה.

גורם הזמן

הקלף המייצג את גורם הזמן בקריאה מראה לנו האם הזמן פועל לטובת השואל או לרעתו. הוא אינו מראה  לנו האם האירוע לו אנו מצפים יתרחש או לא.

קלף התשובה

- כאשר קלף הפוטנציאל חיובי וקלף התשובה שלילי

הפוטנציאל חיובי, התוצאה הסופית לא. אומר שהשואל לא יצליח להוציא לפועל את הפוטנציאל הקיים. חשוב לבדוק היכן הנקודות החלשות, היכן הוא מתקשה לממש את הפוטנציאל, ומה עליו לעשות כדי להתגבר על המכשולים הקיימים.

- כאשר קלף הפוטנציאל שלילי וקלף התשובה חיובי

במקרה זה השואל ישיג את מה שהוא רוצה, אבל הבסיס להצלחה רעוע. במקרה כזה יש סיכוי שהשואל ישיג את המטרה ויאבד אותה. מצב של נישואין וגרושים מידיים מצב של קבלה לעבודה ופיטורין מיידים. במקרה זה על השואל להיות זהיר לתקן את הפוטנציאל וכך יוכל ליהנות מההישג לטווח ארוך.

בהצלחה!

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי