אורית של רפאל

שאלת מילים

העצמה

למצוא את הכוח שבפנים

קלף הכח העצמה  מייצג את האומץ, אחת מארבע מידות בנצרות שמקורן בפילוסופיה היוונית, צדק ומתינות יופיעו בהמשך המסע של השוטה, והזהירות מוטמעת בכל הקלפים. התמודדות עם אריה היא מפגש של כח ועצמה שמשון דוד ודניאל המוזכרים בתנ"כ כולם התמודדו כמטפורה, תוצאות המפגש הם עימות בין הצד הפיזי לצד הרוחני. הקלף מייצג מצבים בחיים בהם האדם מתגבר על אתגרים ומשיג השגים בחייו.

הסמלים בקלף הרכינה של האישה קדימה מגע כפות ידיה בלסתות האריה (מגע של אילוף מתוך כבוד לעצמת החיה), הבגד הלבן המסמל טוהר, וזר הפרחים המשקף עדינות מלמד כי הכוח נובע מבפנים ולא מהבטחון העצמי ולא מכח פיזי. הרקע הנייטרלי מסמל כח פנימי שאינו נתון למוסכמות חברתיות, אלא לעצמה וחופש פנימי בלבד.

מיתולוגיה קלף הכח מיוצג על ידי אפולו אל השמש. אכויותיו של אפולו הן כח, מודעות עצמית, שימוש בדחפים ותשוקות והתמרתם ליצירתיות. אפולו הוא אל המחפש את האיזון, את הסדר, את המידה הנכונה. אפולו מייצג גם את הרצון, המחשבה, האמת והחכמה. אפולו ישכיל למצוא דרך של תבונה לפתור אתגר ולא דרך של אגו ורגש. החיות המיצגות את אפולו משקפות צדדים שונים באישיותו הברבורים הלבנים הם ההבט המואר הטהור. הזאב יצרי, הנחש מסמל את כוחה של האדמה והעורב השחור מסמל מגיה, כישוף.. 

הקלף מייצג מצב בו השואל נמצא על הנתיב הנכון בחייו, על מנת לשמור את העצמה בחייו עליו להתחבר אל האמונה הפנימית שבו ואל הבטחון העצמי שלו. העצמה נמצאת באיזון

קיימים בו הכוחות הנפשיים והפיזיים, הוא בעל כושר מנהיגות. האירועים בחייו מתפתחים באופן חיובי. השואל יודע לשלוט בדחפיו ובכעסיו ולכן הוא ישיג את מטרתו. הקלף מלמד על שואל בעל אישיות חזקה, בטחון עצמי, צניעות, וכבוד. קיים דמיון לקלף הקוסם סמל האינסוף, הבגד הלבן וזר הפרחים אלו מסמלים הרמוניה פנימית. בקלף הקוסם ההרמוניה היא בין המודע ללא מודע בעוד שבקלף הכח ההרמוניה היא בין הכח היצרי החייתי שבאריה לבין הכח היצירתי של רוח האדם. דיכוי היצר יביא לדיכוי כח החיים והחיות. שילובם הופך לעצמה.

העוצמה היא מקור האנרגיה של האדם. ממנה נובע הכול העוצמה היא הכוח איתו שולטים בנתיב החיים. כשהאדם ידע לצבור עצמה באופן מודע הוא יוכל לברוא.

על מנת לברוא על מנת להשתמש בעצמה, על האדם לבחון את הצד החיצוני של חייו החוקים והאינטראקציה עם העולם, זו הדרך בה הוא רואה  ומפרש את העולם החיצוני לו. עליו לבחון גם את הצד הפנימי הקשור לאגו ולאופן בו הוא מגיב לחוקים ולאינטראקציה עם העולם.

במצב של שינוי שנכפה. האדם יפרש את העולם החיצוני לו כאיום, ויגיב בהתאם. האגו יוצא למלחמה, כדי להשיג שליטה בעצמה נדרש מסע ארוך של אימון ושליטה עצמית באגו. התגובה הנכונה היא לבדוק את הסיטואציה ולבחון האם האיום אמיתי או מדומה ורק אז להגיב. השוטה רואה עצמו שווה בין שווים. הוא אינו מקבל דבר כמובן מאליו, בודק מתבונן ולומד מכל ארוע בחייו, וכך הוא מתפתח ולומד להשתמש בעצמה הטמונה בו. 

בנושא זוגיות זוגיות סוערת, מינית, מלאה בבטחון.

בנושא קריירה קריירה סוערת, מלאה הצלחה ועוצמה.

בנושא כספים העוצמה של השואל מביאה אותו להתנהל נכון עם כספים ולהנות מתשואות גבוהות.

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של הכח של העצמה אך על מנת להשיג אותה עליו להכיר את הכוח הטמון בו, לחזק את הביטחון העצמי ולהתמודד עם האגו. העצמה אינה חיצונית ואינה נמדדת בהצלחה זוגית או במקצוע ואף לא בעושר. העצמה נמצאת בפנים ואיתה ניתן לממש את הרצונות בעולם החיצון.

קריאת המילים הנה קריאה העונה לשאלה שהתשובה עליה היא כן או לא. קריאה זו מאפשרת להבין את כל הצדדים של השאלה, את הפוטנציאל ואת הנפשות הפועלות.

הדיוק בהגדרת השאלה חשוב ביותר

את השאלה מגדירים בצורה שבה השואל יקבל תשובה חיובית על שאלתו (האם בעלי בוגד בי? תשובה חיובית תתקבל בברכה אם כתוצאה מהבגידה הסכם ממון ימומש לטובת השואלת, וזה רצונה. האם בעלי נאמן לי?" תשובה חיובית תגרום לאושר לשואלת)

יש משמעות לכל מילה ולמיקום שלה, כל מילה תיוצג על-ידי קלף.

קלף ראשון:        האם/ האם נכון
קלף שני:           מיכל
קלף שלישי:       רוני
קלף רביעי:        יתחתנו
קלף חמישי:       בשנה הקרובה
קלף שישי:         תשובה

האם נכון - לי - להיות בזוגיות- עם...
האם נכון - לי - לעבוד - ב...
האם נכון - לי - להתחיל עבודה - ב...
האם נכונה - לי - השותפות - עם

חשוב להגדיר כמה שיותר מילים כדי לקבל תמונה רחבה. השואל, צד ב, ואולי גורמים נוספים החשובים לקריאה. חשוב לזכור קלף אחד יכול לייצג מספר מילים כמו: האם נכון, להתחיל עבודה, עם רוני, בשנתיים הקרובות.

מהות מיקום הקלפים

האם / האם נכון מבטא את הראיה הסוביקטיבית של השואל לגבי נושא השאלה. האם הוא אופטימי, פסימי  מה נמצא בתת מודע, מה גישתכם הסוביקטיבית לשאלה ששאלתם.

הקלף המייצג את השואל

השואל חייב להיות מיוצג על ידי קלף בקריאה. קלף זה יראה לכם כמה אתם מוכנים לקדם את נושא השאלה, איפה אתם עומדים וכיצד אתם מתנהלים. זוהי תמונת מצב אמיתית אוביקטיבית.

צד ב'

ניתן להבין את צד ב' וכיצד הוא חווה את השאלה הנשאלת. קלף זה יראה לכם כמה צד ב' מוכן לקדם את נושא השאלה, איפה צד ב' עומד וכיצד הוא מתנהל. זוהי תמונת מצב אמיתית אוביקטיבית.

צד ג'

לפעמים בקריאה נרצה לבדוק את עמדתו של צד ג' המעורב גם הוא בשאלה הנשאלת. לדוגמה ההורה של בן הזוג, מנהל הנמצא מעל מנהל המחלקה בה האדם עובד. ההתיחסות לקף זהה להתיחסות לקלף צד ב'.

נושא

בכל שאלה יש נושא: להיות בזוגיות, לעבוד, יתחתנו, ללכת לטיפול...  קלף זה מראה האם הפוטנציאל של השאלה חיובי או שלילי . מבחינה אובייקטיבית מהו הפוטנציאל של השואל להגיע למקום אליו הוא שואף, מה עליו לעשות על מנת לקדם את נושא השאלה.

גורם הזמן

הקלף המייצג את גורם הזמן בקריאה מראה לנו האם הזמן פועל לטובת השואל או לרעתו. הוא אינו מראה  לנו האם האירוע לו אנו מצפים יתרחש או לא.

קלף התשובה

- כאשר קלף הפוטנציאל חיובי וקלף התשובה שלילי

הפוטנציאל חיובי, התוצאה הסופית לא. אומר שהשואל לא יצליח להוציא לפועל את הפוטנציאל הקיים. חשוב לבדוק היכן הנקודות החלשות, היכן הוא מתקשה לממש את הפוטנציאל, ומה עליו לעשות כדי להתגבר על המכשולים הקיימים.

- כאשר קלף הפוטנציאל שלילי וקלף התשובה חיובי

במקרה זה השואל ישיג את מה שהוא רוצה, אבל הבסיס להצלחה רעוע. במקרה כזה יש סיכוי שהשואל ישיג את המטרה ויאבד אותה. מצב של נישואין וגרושים מידיים מצב של קבלה לעבודה ופיטורין מיידים. במקרה זה על השואל להיות זהיר לתקן את הפוטנציאל וכך יוכל ליהנות מההישג לטווח ארוך.

בהצלחה!

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי