אורית של רפאל

שאלת מילים

המיזוג

תלוי רק בך

קלף המיזוג המתינות מייצג את האלכימאי המשתמש בתזה ובאנטיתזה שהם הפכים כדי ליצור משהו שלישי חדש את הסינתזה. כאשר בגוף נוצר חוסר איזון בין ניגודים בין הרגש לשכל, בין הנקבי לזכרי נוצר אי שקט שמוביל לשינוי החותר לאיזון. איזון מביא שקט שקט מאפשר מחשבה מודעת  שמאפשרת בזמנה לפעול ולהתקדם במודעות הרוחנית. בקלף קיימת התייחסות לגישה שטבע סנט פרנסיס באימרה "אלוהים תן לי את האומץ לשנות את מה שאפשר, את הכוח לקבל את מה שאי אפשר לשנות ואת החוכמה להבדיל בין השניים."

הסמלים בקלף המלאך מסמל את הידע הרוחני, הנוזל המועבר בין הגביעים  מסמל מיזוג ומאחר והנוזל עובר מהכוס הנמוכה לכוס הגבוה בניגוד לחוקי הגרביטציה, הרי שנדרשת לדבר מיומנות גבוהה. אין טיפות שניטזות לצדדים מעיד על זריזות ויכולת תמרון. הגביעים האחד עשוי זהב מייצג את האנרגיה של השמש את האנרגיה הזכרית האקטיבית המוחצנת האחר עשוי כסף מייצג את הירח את האנרגיה הנשית הפאסיבית המופנמת. הרגל הימנית של המלאך נוגעת במים בעוד שהשמאלית נוגעת באדמה מסמל את המיזוג בין עולם הרגש המים לעולם החומר האדמה. המשולש הממוקם בצ'אקרת העין השלישית יוצר משולש רגש חומר ורוח.

ברמה הפסיכולוגיתנמצא מיזוג בין המודע לתת מודע בין האנימה והאנימוס.

מיתולוגיה הקלף מיוצג על ידי האלה איריס אלת הקשת בענן, ביתם של הטיטאנים שנוצחו על ידי זאוס. היא נאספה על ידי זאוס והרה בשל יכולות המתינות שלה. היא היתה שליחתו של זאוס ובת לויה של אישתו הרה. השלום לא שרר בין בני הזוג ואיריס חייתה בינהם כמגשרת בין האנרגיה הזכרית המתפרצת של זאוס ובין האנרגיה הנשית השואפת למיזוג ורגישות של הרה, כמפשרת בין מריבותיהם. היא נעה בין שמים וארץ כשהקשת בענן מחברת בינהם. כמו הקשת גם האיזון מתפוגג במהירות, בקשת 7 צבעים כצבעי הצ'אקרות, איזון בין הצ'אקרות מוביל לאיזון פיזי שמוביל לאיזון נפשי ורוחני. 

הקלף מייצג מצב בו האדם יכול למשוך שפע אל חייו, האדם יכול למזג מצבים, אנשים ומהלכי חיים שונים לאחד. האדם הוא אלכימאי, הוא יודע את המידה הנכונה, את המאמץ שיש להשקיע על מנת ליצור. הקלף מאיר בפני האדם את הפוטנציאל האישי שלו, ואת כוחותיו ליצירת שינוי  למזג במתינות ותבונה בין תחומי החיים השונים כדי ליצור שפע.

כל שנותר לשואל הוא להאמין ביכולותיו.

ג'. מ. בארי מי שכתב את המחזה פיטר פן אמר: "הסיבה לכך שהציפורים יכולות לעוף ואנחנו לא, היא בכך שיש להם אמונה מושלמת, כי להיות בעל אמונה פירושו להיות בעל כנפיים."

בנושא זוגיות בקלף זה נקבל את הרצף שבין היכולת לגשר ולפשר, לקיים יחסים של אמון בין הצדדים, או שנמצא זוגיות במשבר אמון.

בנושא קריירה בקלף זה נקבל את הרצף שבין היכולת לגשר ולפשר בין מספר תחומים בעבודה, בין מספר פרויקטים, אנשי צוות. נוחים לעבודה בשל יכולת המיזוג והמתינות שבהם או שנמצא אדם שלא מאמין ביכולותיו.

בנושא כספים האדם נהנה ממספר מקורות פרנסה שונים מעבודתו, מהוריו , ירושה שקיבל.

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של המיזוג והמיתון, כל שעליו לעשות הוא להאמין בעצמו.

קריאת המילים הנה קריאה העונה לשאלה שהתשובה עליה היא כן או לא. קריאה זו מאפשרת להבין את כל הצדדים של השאלה, את הפוטנציאל ואת הנפשות הפועלות.

הדיוק בהגדרת השאלה חשוב ביותר

את השאלה מגדירים בצורה שבה השואל יקבל תשובה חיובית על שאלתו (האם בעלי בוגד בי? תשובה חיובית תתקבל בברכה אם כתוצאה מהבגידה הסכם ממון ימומש לטובת השואלת, וזה רצונה. האם בעלי נאמן לי?" תשובה חיובית תגרום לאושר לשואלת)

יש משמעות לכל מילה ולמיקום שלה, כל מילה תיוצג על-ידי קלף.

קלף ראשון:        האם/ האם נכון
קלף שני:           מיכל
קלף שלישי:       רוני
קלף רביעי:        יתחתנו
קלף חמישי:       בשנה הקרובה
קלף שישי:         תשובה

האם נכון - לי - להיות בזוגיות- עם...
האם נכון - לי - לעבוד - ב...
האם נכון - לי - להתחיל עבודה - ב...
האם נכונה - לי - השותפות - עם

חשוב להגדיר כמה שיותר מילים כדי לקבל תמונה רחבה. השואל, צד ב, ואולי גורמים נוספים החשובים לקריאה. חשוב לזכור קלף אחד יכול לייצג מספר מילים כמו: האם נכון, להתחיל עבודה, עם רוני, בשנתיים הקרובות.

מהות מיקום הקלפים

האם / האם נכון מבטא את הראיה הסוביקטיבית של השואל לגבי נושא השאלה. האם הוא אופטימי, פסימי  מה נמצא בתת מודע, מה גישתכם הסוביקטיבית לשאלה ששאלתם.

הקלף המייצג את השואל

השואל חייב להיות מיוצג על ידי קלף בקריאה. קלף זה יראה לכם כמה אתם מוכנים לקדם את נושא השאלה, איפה אתם עומדים וכיצד אתם מתנהלים. זוהי תמונת מצב אמיתית אוביקטיבית.

צד ב'

ניתן להבין את צד ב' וכיצד הוא חווה את השאלה הנשאלת. קלף זה יראה לכם כמה צד ב' מוכן לקדם את נושא השאלה, איפה צד ב' עומד וכיצד הוא מתנהל. זוהי תמונת מצב אמיתית אוביקטיבית.

צד ג'

לפעמים בקריאה נרצה לבדוק את עמדתו של צד ג' המעורב גם הוא בשאלה הנשאלת. לדוגמה ההורה של בן הזוג, מנהל הנמצא מעל מנהל המחלקה בה האדם עובד. ההתיחסות לקף זהה להתיחסות לקלף צד ב'.

נושא

בכל שאלה יש נושא: להיות בזוגיות, לעבוד, יתחתנו, ללכת לטיפול...  קלף זה מראה האם הפוטנציאל של השאלה חיובי או שלילי . מבחינה אובייקטיבית מהו הפוטנציאל של השואל להגיע למקום אליו הוא שואף, מה עליו לעשות על מנת לקדם את נושא השאלה.

גורם הזמן

הקלף המייצג את גורם הזמן בקריאה מראה לנו האם הזמן פועל לטובת השואל או לרעתו. הוא אינו מראה  לנו האם האירוע לו אנו מצפים יתרחש או לא.

קלף התשובה

- כאשר קלף הפוטנציאל חיובי וקלף התשובה שלילי

הפוטנציאל חיובי, התוצאה הסופית לא. אומר שהשואל לא יצליח להוציא לפועל את הפוטנציאל הקיים. חשוב לבדוק היכן הנקודות החלשות, היכן הוא מתקשה לממש את הפוטנציאל, ומה עליו לעשות כדי להתגבר על המכשולים הקיימים.

- כאשר קלף הפוטנציאל שלילי וקלף התשובה חיובי

במקרה זה השואל ישיג את מה שהוא רוצה, אבל הבסיס להצלחה רעוע. במקרה כזה יש סיכוי שהשואל ישיג את המטרה ויאבד אותה. מצב של נישואין וגרושים מידיים מצב של קבלה לעבודה ופיטורין מיידים. במקרה זה על השואל להיות זהיר לתקן את הפוטנציאל וכך יוכל ליהנות מההישג לטווח ארוך.

בהצלחה!

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי