אורית של רפאל

שאלת מילים

מלך הגביעים

מלך הגביעים מייצג את ה"אמא הפולנייה". זו שמטפלת בכולם קמה עם הנץ החמה דואגת שכולם יתעוררו ויצאו בזמן לבושים ומצוידים כראוי, מנקה מבשלת ודואגת שהדירה תהיה בית.  האדם מונע על ידי הצורך ביציבות רגשית, זוגית וביציבות בבית., קיים צורך עז להיות נאהב. אדם רגיש, פגיע, המחפש אהבה וסימפטיה. אדם  שאוגר זיכרונות רגשות ומזכרות מהעבר. לעיתים גם שומן. מתקשה לשחרר ולהפרד מדברים ישנים גם אם אינו זקוק להם יותר. תלותי בעיקר באימו.

הסמלים בקלף המלך מסמל מחשבות ותחושות הקשורות בשליטה, כוח וביטחון. דרכי הפעולה של המלך נוגעות באינטרסים שלו, והאינטרס שלו הוא הגנתי, המלך יוצא לפעולה בשעה של מתח. המלך יושב על כס מלכותו כשהוא בלב ים, מסמל תהליך אותו עובר האדם וכמו בכל תהליך יש בו חוסר וודאות רגשית ומאבקים רגשיים. הים כסמל רגשי וכס המלכות הצף עליו באיזון מלא, מסמל יציבות ואיזון נפשי מתוך ההבנה שהגלים הרגשיים, הם חלק מהתהליך. הגלימה הצהובה העוטפת את מלך הרגש והאמון מזכירה כי תמיד יש לתת מקום גם לשכל ולאינטלקט, בגדו בצבע התכלת מסמל אופטימיות, חופש ביטוי, עצמאות ותקווה. והצעיף האדום מסמל את החיות, העשיה.

אסטרולוגיה מזל סרטן בין ה 22 ביוני לבין ה 21 ביולי שייך ליסוד המים התכונות המיוחסות למזל זה הן רגישות, רגשנות, חמימות, מגנטיות, אינטואיטיביות, מופנמות, ביישנות, חמלה, נתינה הם אנשים מרתקים, מסתוריים, שמרניים, נוסטלגיים, ובעלי זכרון.  מתן חשיבות לערכי משפחה לביתיות, ומתן חשיבות לביטחון בכל התחומים, וגם מצבי רוח משתנים, דאגנות, חוסר בטחון.

בקריאה חפיסת קלפי הטארוט, נחלקת לשלושה חלקים: הארקנה הגדולה, הארקנה הקטנה שנחלקת לקלפים מאס ועד עשר ולשישה עשר קלפי החצר. תהליכים מתחילים בעולם הרוח זו הארקנה הגדולה. משם עוברים למימוש בעולם החומר זו הארקנה הקטנה מתובנה המתעוררת באדם ומשם נשאלת השאלה האם המימוש יקרה את התשובה האם כן או לא יתנו קלפי הארקנה הקטנה. כאשר קלפי החצר מופיעים מתקבל מסר של הזדמנות. הנסיך המלכה והמלך מייצגים את הזודיאק האבירים מייצגים ארוע הרה גורל שיבגר את האדם ויאפשר לו להפוך את הארוע לאס להתחלה חדשה.

המסר של המלך מייצג  את האנרגיה הזכרית. בטבע הזכרים פאסיביים לדוגמא האריה אינו עושה דבר עד לרגע שיש איום על הלהקה, רק אז הוא יוצא להגן. המלך מתעורר במצבים של מתח של לחץ פנימי או סביבתי. התנהגותו האופינית של המלך היא חיפוש אחר יציבות רגשית, שמירה על הקיים והמוכר, שמירה על התא המשפחתי. ההזדמנות שניתנת היא הזדמנות של ויתור על המוכר ויתור על הידוע ומימוש היכולות למען הגשמה עצמית.

בנושא זוגיות. זוגיות והקמת משפחה חשובים ביותר לאדם, קיים צורך באינטימיות, ובתחושה של בטחון רגשי יש נטיה לחנוק את בן או בת הזוג.

בנושא קריירה הצורך בבית ומשפחה מקטין את הצורך והרצון לבנות קריירה, נשים יעדיפו לנהל את משק הבית בעוד שגברים יעדיפו לעבוד בעסק משפחתי בין אם שלהם ובין אם של המעסיק על מנת לקבל תחושת משפחתיות והגנה.

בנושא כספים כספים הנובעים מעסק משפחתי בו האדם שותף, ההשקעות נובעות מהפחד לאבד לכן הן זהירות ביותר.

 

קריאת המילים הנה קריאה העונה לשאלה שהתשובה עליה היא כן או לא. קריאה זו מאפשרת להבין את כל הצדדים של השאלה, את הפוטנציאל ואת הנפשות הפועלות.

הדיוק בהגדרת השאלה חשוב ביותר

את השאלה מגדירים בצורה שבה השואל יקבל תשובה חיובית על שאלתו (האם בעלי בוגד בי? תשובה חיובית תתקבל בברכה אם כתוצאה מהבגידה הסכם ממון ימומש לטובת השואלת, וזה רצונה. האם בעלי נאמן לי?" תשובה חיובית תגרום לאושר לשואלת)

יש משמעות לכל מילה ולמיקום שלה, כל מילה תיוצג על-ידי קלף.

קלף ראשון:        האם/ האם נכון
קלף שני:           מיכל
קלף שלישי:       רוני
קלף רביעי:        יתחתנו
קלף חמישי:       בשנה הקרובה
קלף שישי:         תשובה

האם נכון - לי - להיות בזוגיות- עם...
האם נכון - לי - לעבוד - ב...
האם נכון - לי - להתחיל עבודה - ב...
האם נכונה - לי - השותפות - עם

חשוב להגדיר כמה שיותר מילים כדי לקבל תמונה רחבה. השואל, צד ב, ואולי גורמים נוספים החשובים לקריאה. חשוב לזכור קלף אחד יכול לייצג מספר מילים כמו: האם נכון, להתחיל עבודה, עם רוני, בשנתיים הקרובות.

מהות מיקום הקלפים

האם / האם נכון מבטא את הראיה הסוביקטיבית של השואל לגבי נושא השאלה. האם הוא אופטימי, פסימי  מה נמצא בתת מודע, מה גישתכם הסוביקטיבית לשאלה ששאלתם.

הקלף המייצג את השואל

השואל חייב להיות מיוצג על ידי קלף בקריאה. קלף זה יראה לכם כמה אתם מוכנים לקדם את נושא השאלה, איפה אתם עומדים וכיצד אתם מתנהלים. זוהי תמונת מצב אמיתית אוביקטיבית.

צד ב'

ניתן להבין את צד ב' וכיצד הוא חווה את השאלה הנשאלת. קלף זה יראה לכם כמה צד ב' מוכן לקדם את נושא השאלה, איפה צד ב' עומד וכיצד הוא מתנהל. זוהי תמונת מצב אמיתית אוביקטיבית.

צד ג'

לפעמים בקריאה נרצה לבדוק את עמדתו של צד ג' המעורב גם הוא בשאלה הנשאלת. לדוגמה ההורה של בן הזוג, מנהל הנמצא מעל מנהל המחלקה בה האדם עובד. ההתיחסות לקף זהה להתיחסות לקלף צד ב'.

נושא

בכל שאלה יש נושא: להיות בזוגיות, לעבוד, יתחתנו, ללכת לטיפול...  קלף זה מראה האם הפוטנציאל של השאלה חיובי או שלילי . מבחינה אובייקטיבית מהו הפוטנציאל של השואל להגיע למקום אליו הוא שואף, מה עליו לעשות על מנת לקדם את נושא השאלה.

גורם הזמן

הקלף המייצג את גורם הזמן בקריאה מראה לנו האם הזמן פועל לטובת השואל או לרעתו. הוא אינו מראה  לנו האם האירוע לו אנו מצפים יתרחש או לא.

קלף התשובה

- כאשר קלף הפוטנציאל חיובי וקלף התשובה שלילי

הפוטנציאל חיובי, התוצאה הסופית לא. אומר שהשואל לא יצליח להוציא לפועל את הפוטנציאל הקיים. חשוב לבדוק היכן הנקודות החלשות, היכן הוא מתקשה לממש את הפוטנציאל, ומה עליו לעשות כדי להתגבר על המכשולים הקיימים.

- כאשר קלף הפוטנציאל שלילי וקלף התשובה חיובי

במקרה זה השואל ישיג את מה שהוא רוצה, אבל הבסיס להצלחה רעוע. במקרה כזה יש סיכוי שהשואל ישיג את המטרה ויאבד אותה. מצב של נישואין וגרושים מידיים מצב של קבלה לעבודה ופיטורין מיידים. במקרה זה על השואל להיות זהיר לתקן את הפוטנציאל וכך יוכל ליהנות מההישג לטווח ארוך.

בהצלחה!

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי