נומרולוגיה

נומרולוגיה היא שיטה המייחסת למספרים משמעות מיסטית. היא טוענת שמאחורי כל מספר יש "אנרגיה" מסוימת שאותה הוא מייצג. לצורך חקר התכונות האישיות של אדם מסוים ואופיו, דרך תאריך הלידה שלו ושמו על ידי חיבור מספרים עד לקבלת המספר החד ספרתי.

תוכן עניינים

ההיסטוריה של הנומרולוגיה

רק בשנת 1907 השתמשו פעם ראשונה במילה נומרולוגיה, אך שורשי הנומרולוגיה הופיעו בתיעודים מוקדמים ביותר במצרים העתיקה ובבבל בסין, ברומא, ביפן וביוון. עם זאת, היה זה הפילוסוף היווני פיתגורס שהיה לאבי הנומרולוגיה. פיתגורס הוכרז בימיו על היותו פילוסוף ומתמטיקאי מבריק. בעוד חלק גדול מחייו של פיתגורס אפוף מסתורין, הקסם שלו ממספרים מתועד היטב; התשוקה הובילה אותו לנסוע למצרים כדי ללמוד נומרולוגיה כלדית במשך עשרים ושתיים שנים.

לפני כ-2600 שנים ביוון העתיקה, פיתגורס שחי בשנים 569 לפנה"ס ל 470 לפנה"ס והיה פילוסוף ומתמטיקאי, נחשב לממציא המתמטיקה שפיתח רבים מהמשפטים הבסיסיים המהווים את הבסיס למתמטיקה מודרנית (כולל משפט פיתגורס שנלמד בשיעורי מתמטיקה כיום), מחבר לוח הכפל מייסד האסכולה הפיתגוראית, הוא טען שהמספר עומד מאחורי התופעות, המספרים נמצאים בתוך הדברים. הוא זה שפיתח את הנומרולוגיה המוכרת בימינו.

כדי ללמוד עוד אודות ההיסטוריה של הנומרולוגיה ממליצה לכם לצפות בסרטון שלפניכם:

נגן וידאו

בימי הביניים נאסרה הנומרולוגיה והיא לא אושרה על ידי הכנסייה עם אסטרולוגיה וצורות אחרות של ניחוש וקסם. במאה ה 19 עם עלייה בעיסוק במגיה תאורטית פעלה דמות חשובה ביותר בשם אליפז לוי שזהו שם העט של אלפונס לואי קונסטנס שהיה מבין המיסטיקנים הצרפתיים. הוא כתב ספר בנושא קבלה ונומרולוגיה קבלית העוסקת בפיענוח המספרי של שם האדם.

הנומרולוגיה מופיעה שוב בסביבות ראשית המאה ה – 20 בספרה של רות א. דרייר "נומרולוגיה, הכוח במספרים"  גברת דאו באליט שילבה את עבודתו של פיתגורס עם התייחסות מקראית. תלמידה של באליט, ג'ונו ג'ורדן, סייע לנומרולוגיה להפוך למערכת המכונה כיום פיתגוראית, שבה יש השפעות נומרולוגיות בשמות ובתאריכי הלידה שנותרו בשימוש כיום. נומרולוגים אחרים כמו פלורנס קמפבל (1931) לין בוס (1978), מארק גרונר (1979), פיית 'ג'וואן ודאסטי בונקר (1979), קתלין רוקמור (1985) הרחיבו את השימוש בנומרולוגיה להערכת אישיות האדם. 

קרל יונג, הפסיכואנליטיקאי השוויצרי, שחקר את ההיבטים הרוחניים של תורתו של פיתגורס, התאמץ להוציא את תורת המספרים מתחום המיסטיקה לתחום הפסיכולוגיה ללא הצלחה.

ישנן שלוש תבניות עיקריות בנומרולוגיה – קבלית, כלדית ופיתגוראית.

הנומרולוגיה הקבלית – המשמשת לעתים קרובות לפרוש שמות – נגזרת במקור מהמיסטיקה היהודית, היבט זה של מיסטיקה קבלית מקורו בספר הבריאה המתאר כיצד אלוהים ברא את העולם באמצעות האלף-בית העברי ובספירות של עץ החיים. היא פועל יוצא של האלף-בית העברי ובו עשרים ושתיים האותיות. חישוב המספרים הנובעים מהאותיות הן בשמו של האדם הן בתאריך הלידה העברי שלו מאפשרים ללמוד ולהכיר את אופיו, את רצונותיו, את חוזקותיו ואת חולשותיו. מקובלי המאה השלוש עשרה האמינו שהברית הישנה נכתבה בקוד סודי בהשראת האל. הם השתמשו בנומרולוגיה ככלי לפענוח קוד זה. הנומרולוגיה של עשרים ושתיים האותיות מוסיפה ממד לפרשנות של עשרים ושניים קלפי הארקנה הגדולה בטארוט.

לנומרולוגיה הכלדית (CHALDEAN) קשר הדוק לאסטרולוגיה, מקורה במסופוטמיה, שהייתה גם מקום הולדתה של האסטרולוגיה המערבית. קשור גם למערכת הוודית של הודו, וגם לקבלה. הבסיס של הנומרולוגיה הכלדית הוא שלכל אות יש רטט ייחודי ומוקצה לו מספר מ – 1 עד 8 על סמך האיכות האנרגטית שלה. המספר 9 נשמר בנפרד משאר המספרים. למעט כשהוא מופיע כנתיבו של האדם מכיוון שהוא נחשב למספר המקודש ביותר. בנומרולוגיה הכלדית, ספרות בודדות חושפות את טבעו החיצוני של האדם, ואילו ספרות כפולות מתארות איכויות פנימיות.

הצורה השלישית והפופולארית ביותר של נומרולוגיה היא השיטה שפותחה על ידי פיתגורס, המתמטיקאי והמטאפיזיקאי היווני של המאה ה – 6 לפני הספירה המייסד של הנומרולוגיה הוא האמין שבעזרתה ניתן לחזות את האירועים לפי המיקומים המסוימים במפה ולהשתמש בשינוי שם כאמצעי לשינוי הגורל. במערכת הפיתגוראית הוקצו מספרים לאותיות באלף-בית היווני על סמך מיקומם ברצף. הנומרולוגיה הפיתגוראית בדרך כלל משתמשת בשם וגם בתאריך הלידה, ובוחנת את היחסים ביניהם, הרטט הבסיסי הוא 1 עד 9, ורטט המאסטר הן 11 ו – 22, שאינן מצטמצמות לספרה אחת.

נומרולוגיה קבלית וקבלה מעשית במשחק אינטראקטיבי אישי וזוגי שכל אחד יכול להתחבר אליו לפי שיטת הנומרולוגיה הייחודית מאת אורית של רפאל.

כיצד פועלת הנומרולוגיה?

לפי התיאוריה, לכל מספר יש רטט ייחודי, המעניק לו תכונות מסוימות. מאפיינים אלה יכולים לשפוך אור על התנהגות האדם או לחזות האם בני זוג רומנטיים תואמים. המספרים יכולים להציע רמזים לאופן שבו העולם עובד או למשמעות של אנשים ואירועים. לדברי נומרולוגים רבים, שום דבר לא קורה במקרה הכול קורה בגלל מספרים.

כל דבר ביקום רוטט בתדר הספציפי שלו. על ידי מציאת קצב הרטט של כל אובייקט כלשהו, ​​תוכלו לקבוע את האיכויות ואת האנרגיות הקשורות אליו. על ידי יישום עקרונות הנומרולוגיה ושימוש בשם ותאריך הלידה כנתונים הבסיסיים אפשר לקבוע את התדרים העיקריים של אנשים שונים. ניתוח נומרולוגי של התדרים המחושבים מספק מידע משמעותי על אישיותם ואופיים של האנשים האלה.

בנומרולוגיה, כל המספרים מצטמצמים לספרות הבודדות 1 עד 9 למעט מספרי האב המיוחדים 11 ו 22. 1הם מייצגים את שיעורי הרטט העיקריים הנלווים עם מאפיינים של אנשים. אותיות בשמות אנשים ממירים למספרים ומחברים יחד. על ידי החלת נוסחאות מתמטיות פשוטות על המספרים המייצגים את שם האדם ותאריך הלידה שלו, נומרולוג יכול להפיק כשלושים משתנים. המספקים ניתוח מלא ומדויק להפליא של אופיו של האדם חוזקו וחולשותיו. כמחצית מהמידע שבניתוח מגיע מתאריך הלידה ומחצית מהשם.

מחשבון נומרולוגיה

מחשבון נומרולוגיה הוא כלי המאפשר לחשב את המספרים הנומרולוגיים מתוך השם הפרטי, שם המשפחה, תאריך הלידה, השם הפרטי בלועזית, שם האב, שם האם, מין ותאריך לידה. נתונים אלו נגזרים מתוך המפה הנומרולוגית האישית שלך והם עוזרים לנומרולוגים להנפיק דוח נתונים המכיל את ארגז הכלים איתו הגענו לעולם, היכולות והאתגרים שאיתם יהיה עלינו להתמודד במהלך חיינו.

מחשבון אהבה נומרולוגי יציג בפנינו את מידת ההתאמה שבין צד א' לצד ב'. מטרתו היא לחשב את הסבירות למערכת יחסים מוצלחת ואת ההסתברות להצלחה בזוגיות.

מחשבון נומרולוגי יומי חודשי שנתי יספק לנו תחזית יומית חודשית ושנתית המכילה תובנות ומסרים אישיים ורוחניים בשבילי החיים. תוכלו להשתמש בו בחינם, ולגלות מה טומנים בחובם מספרי הנומרולוגיה האישיים שלכם.

קורס נומרולוגיה

בקורס הנומרולוגיה של אורית של רפאל תלמדו את ההיסטוריה של הנומרולוגיה, ולאחר מכן תלמדו את יסודות המספרים (מספרי הבסיס בנומרולוגיה) שיעזרו לכם להבין את המשמעות של המספרים הנומרולוגיים. הקורס מתקיים במתכונת אונליין, ותקבלו גישה מלאה לתוכן הקורס באתר הסגור לחברים בלבד. 

קורס נומרולוגיה
תקבלו ממני באהבה גם בונוסים המכילים את כל הנוסחאות והחישובים השונים, וגישה מלאה לכל המחשבונים שבאתר שיעזרו לכם להנפיק מפה נומרולוגית בדיוק כמו המקצועניים בתחום.

סילבוס קורס נומרולוגיה

 1. היסטוריה של הנומרולוגיה
 2. המספרים 0-9 (פירוש תאריך לידה)
 3. יום הלידה מספרים 1-31
 4. חודש הלידה
 5. פנימיות
 6. שנת הלידה
 7. נתיב (פירוש השם)
 8. שם הפרטי
 9. שם משפחה
 10. שם פרטי ושם משפחה
 11. אותיות אהוי
 12. עיצורים (גורמים נוספים במפה נומרולוגית)
 13. פסגות
 14. אתגרים
 15. ראש הדרקון
 16. זנב הדרקון
 17. אותיות וקארמה
 18. מספר ההתפתחות
 19. שיטת החיצים
 20. יום אישי
 21. חודש אישי
 22. שנה אישית
error: