קלף גלגל המזל

להשיב אלינו את השליטה

קלף גלגל המזל בחיים

בנושא זוגיות קיימת תחושה שבחירת הזוגיות אינה תלויה בידיו של האדם. קיימות תהפוכות בחיים הזוגיים ואיתם מגיעה ההבנה שנדרש שינוי. קיימים מצבים בהם הנטייה היא להשאר בישן.

בנושא קריירה נטייה ליצירת קריירה עצמאית, עם העליות והמורדות הטבעיות שלה. לעיתים קלף זה מגיע בשלב של ההבנה כי יש לסיים עבודה אחת ולעבור לאחרת, או בשלב חיפוש עבודה חדשה, מה שמחייב התבוננות פנימה האם לא קיימת בריחה מאתגר.

בנושא כספים קיימות עליות וירידות גלגל המזל מסתובב, חשוב להבין שהמצב הכספי של האדם תלוי בו, ועליו להגיע לאיזון עם מה שיש לו.

הקלף אינו נותן תשובה לכן הוא במהותו חוסם הוא קלף המחייב את האדם להכנס אל תוך עצמו ולהבין ששינוי פנימי יביא לשינוי חיצוני. כשהקלף עולה בקריאה, המסר לשואל שהוא יצא מאיזון והוא מאפשר לגלגל המזל להתגלגל, עליו לעצור להכנס פנימה ליצור שינוי והשליטה תחזור לידים שלו.

פירוש קלף גלגל המזל בטארוט

גלגל המזל חדש

קלף גלגל המזל Wheel of Fortune מייצג את המהות המחזוריות בחיים, את תהליכי השינוי. הקלף מייצג יצירה של מציאות חדשה הנובעת מתוך השינוי הפנימי. קיימת הדדיות בין העולם הפנימי של האדם לעולמו החיצוני. האתגר הוא לעיתים חיצוני, השינוי תמיד מגיע מבפנים. הנקודה היחידה ללא תנועה בקלף ובגלגל היא נקודת המרכז שלו, המרכז של האדם. בנקודה זו האדם צופה, ויכול להתמודד עם שינויים כאדם המביט מבחוץ. הקלף אינו עוסק בחניך או במורה אלא במהות הטבע שעל האדם להפנים. כל חלק בתהליך הוא זמני השמחה, העצבות, הבריאות, הכאב והחולי, מה שמאפשר עמידה הן בשינויים הן באתגרים שיש לאדם הוא השהות בנקודת האמצע בנקודת האיזון, שם קיים השקט שמאפשר הכול.

הגלגל מייצג מחזוריות, חיים ומוות, עונות השנה, גאות ושפל, צמיחה וקמילה של האדם והטבע. שמונה המוטות בגלגל מסמלים את האין סוף, ואת שמונת כיווני הרוח (צפון, צפון מזרח, מזרח, דרום מזרח, דרום, דרום מערב, מערב וצפון מערב) שמאפשרים לאדם לבחור כל כיוון אליו יבחר ללכת. ארבע החיות הקוראות ספר בפינות הקלף מייצגות את ארבעת האלמנטים (אש, אדמה, מים ואוויר) וארבעת מצבי התודעה (מנטלי, פיזי, רגשי ורוחני) בהתאמה. סימני האלכימיים: הסימן של המלח יציבות, הסימן של הכספית שינוי, הגופרית מסמלת יוזמה והמים הם מקור החיים. הספינקס שצבעו כחול מסמל חכמה עתיקה וזיכרון קוסמי יחד עם חזון. החרב מסמלת את החשיבה וההיגיון ארבע האותיות מסמלות Rota גלגל המזל Tora התורה שהיא חוק החיים וה Taro שהם הקלפים. שני יצורים ממוקמים משני צידי גלגל המזל הנחש שמסמל טרנספורמציה, סודות ואפלה, והיצור האגדי הרמנאוביס שחציו אדם חציו תן מסמל את הצורך בהכרה פנימית ובהכרה עצמית.  מיתולוגיה הקלף מקושר לאלת המזל פורטונה או בשמה היווני טיכה. היא מסומלת בתנועה, מערבולות, סופות. היא מקושרת למזל, גורל, הצלחה ומקריות.                                                                         

הקלף מייצג מצב בו החניך לומד כי אתגרי החיים נובעים  מחוסר איזון הקיים באדם. האתגר אינו חיצוני, הוא אינו גורל אכזר שנחת על החיים, הוא אינו עונש. הוא בחירה של הנשמה כדי לאותת לאדם שעליו לחזור לאיזון פנימי. העולם החיצוני הוא ההשתקפות של העולם הפנימי. כל מפגש הוא שיעור שנועד לעזור לאדם להבין מה אינו מאוזן וכיצד ליצור איזון ושלמות פנימית. שלמות פנימית מושכת אליה שלמות חיצונית. כל עוד קיים חוסר איזון פנימי האדם ימשוך אל חייו מצבים, אנשים שישקפו לו את חוסר האיזון שלו. 

חשוב לשמור את השינויים, להמשיך ולתרגל את תהליכי השינוי כדי לא לחזור חזרה להרגלים ישנים. לעיתים לאחר שנוצר שינוי הסביבה החיצונית לא מתאימה מאחר שהיא לא השתנתה, ולכן היא תנסה להחזיר את האדם אל הרגליו הישנים. 

שינויים והתפתחויות. הקלף מגיע כי קיים באדם חוסר איזון הגורם לו להסחף בזרם, עליו לקחת את גורל חייו בידיו ולמצוא איזון. כשהקלף עולה בקריאה הוא מייצג מצב של לחץ, הקרקע נשמטת מתחת לרגליו של השואל מאחר שהמוכר והידוע אינו מתאים יותר לחייו. בנושא זוגיות קיימת תחושה שבחירת הזוגיות אינה תלויה בידיו של האדם. קיימות תהפוכות בחיים הזוגיים ואיתם מגיעה ההבנה שנדרש שינוי. קיימים מצבים בהם הנטייה היא להשאר בישן.

בנושא קריירה נטייה ליצירת קריירה עצמאית, עם העליות והמורדות הטבעיות שלה. לעיתים קלף זה מגיע בשלב של ההבנה כי יש לסיים עבודה אחת ולעבור לאחרת, או בשלב חיפוש עבודה חדשה, מה שמחייב התבוננות פנימה האם לא קיימת בריחה מאתגר.

בנושא כספים קיימות עליות וירידות גלגל המזל מסתובב, חשוב להבין שהמצב הכספי של האדם תלוי בו, ועליו להגיע לאיזון עם מה שיש לו.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של רצון למצוא איזון בחייו לאחר שהרגיש כי הוא נסחף בזרם המציאות. כדי לממש את הקלף השואל צריך להכנס פנימה ולהקשיב לעצמו, ולהחזיר את האיזון לחייו.

 כדי לדעת איזו אנרגיה מקיפה אתכם היום  אתם מוזמנים לעבור לפתיחה היומית ולגלות, או שאולי יענינו אתכם פתיחות נוספות: קריאת כיוון ושאלת מילים.

לוגו גדול
דילוג לתוכן