קלף שני מטות

Play Video

הדרך להגשמה עצמית

%0תומך

שני מטות שלב בו לאחר ההתחלה החדשה, קיימת תובנה שהאדם אינו מכיר את הפוטנציאל שלו ועליו להתחיל ללמוד אותו. ייתכן שהלימודים יהיו לימודים אוטודידקטים, ייתכן שהאדם יצא ללימודים, ייתכן שהלימוד הוא תהליך של התפתחות רוחנית.

קלף שני מטות בחיים

הקשר נמצא בשלב של למידה, חיזור, הכרות. בזוגיות קיימת יש את המוכנות ללמוד את מערכת היחסים מחדש ומה שנכון לה. קיים רצון להכיר את בן הזוג ללמוד אותו.

פירוש קלף שני מטות בקלפי הטארוט

המוט שעליו עלים מייצג צמיחה, אחד המטות מוחזק ביד שמאל היא יד הרגש, שמסמלת יציאה למסע שמונחה בידי הרגש, הבעירה הרגשית של סדרת המטות.

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
2 מטות
המוט שעליו עלים מייצג צמיחה, אחד המטות מוחזק ביד שמאל היא יד הרגש, שמסמלת יציאה למסע שמונחה בידי הרגש, הבעירה הרגשית של סדרת המטות.
המוט מייצג גם סמכותיות, משענת, כוח רוחני, רצונות, יוזמה, כלי למימוש הרעיון. העלים מסמלים התחדשות, צמיחה, התגשמות של תקוות.
סוחר
הסוחר המחזיק בגלובוס מסמל אדם היוצא למסע של חיפוש וגילוי.
כובע אדום
הגנה, סמל לכבוד, שינוי. הצבע האדום מסמל עשייה, תשוקה.
גלימה אדומה
הגלימה האדומה שהוא לובש מסמלת עשייה, סמכות, כוח, פאר.
בית
בטחון, יציבות, רכוש, חום ואהבה.
מגפיים
תנועה, התלהבות, נחישות.
רקע אפור
הרקע האפור מסמל את המיזוג בין הקטבים, בין החומר לרוח. הצבע האפור מייצג פשרה, צמצום, התנתקות הגנה.
גלובוס
מסמל את העולם ומה שהוא מכיל, יכולת לראות את התמונה הגדולה של החיים.
אגם
צמצום, רוגע, ביטחון, רגש, היסוד הנשי.
הרים
אתגרים, עוצמה, מסתור, מכשול.
סמל צלב שושנה וחבצלת
הצלב מסמל שיווי המשקל, סדר קוסמי, איזון של ארבעת היסודות. השושנים האדומות מסמלות תשוקה והחבצלות הלבנות מסמלות טוהר וצניעות.
חומה
הגנה, חסימה, גבול, הסתרה.
נוף צבעוני
הנוף הצבעוני מסמל אופטימיות.

מיתולוגיה

כדי שיאסון יוכל להתמודד עם ייעודו כמלך אף על פי שעדין לא יודע שזה ייחוסו מאחר שלפי חוקי האולימפוס ממלכה עוברת מאב לבן, הוא נשלח לכירון. כירון הוא קנטאור (חצי אדם חצי סוס) ואליו מגיעים בני אלים ובני מלכים ללמוד אומנות, רפואה, לחימה ופילוסופיה.

בקריאה

קלף השניים מייצג התפכחות מההתחלה של האס מהשלמות שלו. המציאות רחוקה משלמות יש בה אתגרים ומכשולים שצריך להתגבר עליהם ולהתבגר איתם כדי לעבור תהליך ולחזור אל האס. קלף השניים הוא קלף של שבר. חלום ושברו שלמות מול מציאות החיים. קלף זה נועד להצביע על דרך פעולה. הקלף הוא קלף של לימודים, וכמו יאסון, השואל צריך ללמוד לפני שהוא מממש את ייעודו.