קלף שני גביעים

Play Video

ליטול יוזמה אקטיבית

%0תומך

שני גביעים קלף זה הוא קלף שבו האדם נמצא במצב של חוסר יוזמה. אחרי הזרימה האנרגטית של האס כדי להתחיל תהליך ולהצליח בו האדם צריך להיות זה שחושב כמה צעדים קדימה לפני בן הזוג, לפני השותף. שיתוף פעולה מתוך הבנה של הצד האחר בשותפות. האדם נמצא במצב שבו הוא יכול ליצור הזדמנות, עליו להפסיק להיות פאסיבי ולהתחיל להיות היוזם, גם אם הוא זה שנמצא בראיון עבודה. על האדם להאמין בעצמו.

קלף שני גביעים בחיים

אהבה, קשר זוגי שחשוב שהשואל יזום כדי לקדם אותו. פאסיביות תפגע בקשר.

פירוש קלף שני גביעים בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
כימרה
ראש אריה, כנפיים של נשר, גוף עז, זנב נחש, אהבה רוחנית, יחסים עם הנפש.
אריה
אריה מסמל כוח ועוצמה פיזית גשמית. צבעו האדום מדגיש את הסמל.
מטה הרמס
מטה מרקורי הניצב מתחת לראש האריה מייצג את הניגודיות בחיים, באופן גרפי מתגלה ההיבט האנוכי שבו ובאדם. המטה מסמל גם ריפוי ואיזון.
כנפי מלאך
כנפי המלאך שהן חלק ממטה מרקורי אך צמודות לראש האריה מסמלות את היכולות הרוחנית, את היכולת לעוף על כנפי הדמיון, צבען האדום מסמל פעולה, עשייה. הן מסמלות את הרצון להשתחרר ממגבלות הקיימות בחיים ולהרגיש חופשיים.
זר
הזר הירוק מסמל התחלה חדשה. הזר האדום מסמל את הרצון לפעול. הזר מסמל גם מעגל, שלמות, אין סופיות, הרמוניה, ניצחון, התחלות חדשות וסיומים, בריאות ויופי.
גביע
הגביעים מסמלים הכלה. הגביע מייצג את אלמנט המים; מים הם מרכיב רגשי הם סמל נשי. הגביעים מדמים את הרחם הנשי המכיל.
גלימה לבנה
סמכות, כוח, פאר, הלבן מסמל טוהר.
הר
ההרים הירוקים מסמלים התחלה חדשה, פריון ופוריות. ההר מסמל גם אתגרים, עוצמה, מסתור, מכשול.
גבר ואישה מתבוננים זה בזה
חוה, מייצגת את האנרגיה הנשית, האינטואיטיבית והמכילה. לבושה הלבן מסמל טוהר. אדם מייצג את האנרגיה הגברית, האקטיבית. לבושו הצהוב מסמל תקשורת פנימית וחיצונית. עלי התלתן על בגדו מסמלים מזל.
רקע תכלת
שמיים, רוחניות, אפשרויות אין סופיות ונצח.
נחש
הנחשים הנעים סביב הקונדליני. הציר המאפשר קירבה ללא יחסי תלות, ריחוק ללא ניתוק
נעליים אדומות
נעליה האדומות מסמלות את הרצון לפעול ולנוע קדימה.

מיתולוגיה

יופייה של פסיכה מעורר את קנאתה של ונוס, לכן היא מבקשת מקופידון לגרום לפסיכה להתאהב ביצור מכוער. קופידון, הקשור מאוד לאימו, עומד לבצע את בקשתה, אך מתאהב בעצמו בפסיכה. כדי שהיא לא תדע מי הוא אהובה היא נדרשת שלא לראות את פניו. זהו קלף המייצג את האהבה העיוורת. את המוכנות לוותר למען האהבה, את הרצון לראות את השלם והמושלם. והעיוורון כלפי החסרונות.

בקריאה

קלף השתיים מייצג התפכחות מההתחלה של האס מהשלמות שלו. המציאות רחוקה משלמות יש בה אתגרים ומכשולים שצריך להתגבר עליהם ולהתבגר איתם כדי לעבור תהליך ולחזור אל האס. קלף השתיים הוא קלף של שבר. חלום ושברו שלמות מול מציאות החיים. השואל היה לפאסיבי והקלף מגיע כדי להעיר אותו ולהעיר לו שעליו לקחת את היוזמה לידיים.