קלף שלוש חרבות

Play Video

כישלון חרוץ

%0תומך

קלף שלוש חרבות הוא תוצאה של חוסר ההתמודדות של האדם עם קלף שתי חרבות, למרות האזהרה שיש להתמודד עם המציאות ועם האפשרויות לכישלון האדם נשאר עיוור למצב, ועכשיו הוא מתמודד עם התוצאה הקשה והכואבת. למרות הכאב למרות תחושת הכישלון, זהו שיעור שעל האדם לעבור בדרך להתפתחות רוחנית. היתה לו ההזדמנות בקלף שתי חרבות למנוע את הכאב ואת הכישלון, ההתעלמות הביאה לכך שהשיעור ילמד דרך כאב.

קלף שלוש חרבות בחיים

בנושא זוגיות כישלון הזוגיות, בגידה, יחסים הגורמים לכאב, התעלמות מבעיות המובילה לפרידה.

פירוש קלף שלוש חרבות בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
עננים
עננים מסמלים סיטואציות בחיים אשר מערפלות ומבלבלות את שאר חייו של האדם כמו הסחות דעת, אכזבות, עיכובים המגבילים את האדם ואת יכולתו לקבל החלטות. עננים, כוח, ארעיים, מהווים חוצץ, התחדשות.
גשם
גשם מסמל ברכה בקלף שבו הסמלים קשים. חשוב לזכור שאתגר קשה גם הוא מוביל להתפתחות רוחנית שהיא בסופו של דבר ברכה לאדם. גשם, פריון, חיוניות, התנקות, התחדשות, צמיחה.
לב אדום
סמל של אהבה, של שמחה ושל חיבה. סמל לאמת, לאומץ ולמצפון. הוא מרכז הקיום מבחינה פיזית הוא שואב את הדם לשאר הגוף, ומבחינה סמלית הוא מרכז הרגש. החרבות הנעוצות בלב מסמלות את הכאב שחש האדם בשל הכישלון.
חרב
מיוצגת בידי יסוד האוויר שמייצג היגיון קר. איבחת החרב מהירה, חדה, קרה ומחושבת. וכך גם המחשבה המגיעה מהאינטלקט. מסמלת סמכות, צדק, כוח, חוזק, הפרדה בין טוב לרע.
רקע אפור
פשרה, צמצום, התנתקות, הגנה.

מיתולוגיה

הנקמה של קליטמנסטרה באגממנון היא נקמה קרה ומתוכננת היטב. עשר שנים היא מתכננת את הנקמה ויותר מזה היא מזהירה את אגממנון מה עומד לקרות. למרות האזהרות הרבות אגממנון שב לביתו מתוך ידיעה מה עומד לקרות, אך הוא מתעלם. הקלף מייצג מצבים של כישלון צפוי. בשל התעלמות ממציאות האדם חווה את חווית הכישלון. קיים אלמנט של הרס עצמי שכן אין כאן מוטיב של הפתעה, אלא ידיעה ברורה שממנה מתעלמים.

בקריאה

קלף השלוש מייצג את התוצאה שהתקבלה לאחר ההתמודדות עם התפכחות מהאס ומהשלמות שלו, וההבנה הנובעת מהתמודדות עם המציאות והעדר השלמות שבה. בקלפי השלוש מתקבלת התוצאה לטוב או לרע מתקבל השכר לעשייה של האדם. המספר שלוש מייצג את הילד שנברא מהגבר ומהאישה הוא פרי המאבק, הלמידה, התמודדות וההשלמה. בקלף שלוש חרבות מאחר שלא התמודד עם המציאות הוא משלם בכאב, בקשיים ובכישלון. אין הפתעה הכישלון נובע מחוסר התמודדות, ולא מכוח עליון ומפתיע.