קלף העולם

Play Video

כל סוף הוא התחלה חדשה

%0תומך

קלף העולם מייצג את ההגעה לשלמות, את סיומו של תהליך. זהו סיומו של המסע שהחל בחיפוש ובמחפש, שהיה לחניך והיה למאסטר. הקלף מייצג שליטה בכל העולמות, רמה גבוה של מודעות, יכולת מימוש והגשמה.

קלף העולם בחיים

שותפות זוגית, חתונה, אהבה מתמשכת לאורך שנים שיודעת לחדש את עצמה.

פירוש קלף העולם בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
נשר
מהירות, זריזות, עוצמה, סבלנות, נקודת מבט גבוהה, עבודה קשה, השגת המטרה.
עלם
אנרגית נעורים, צמיחה, תמימות ואופטימיות.
זר
זר העלים האובלי המקיף את העלמה מסמל את ההכרה בגבולות ובמגבלות החומר, ומרמז על עובר ברחם סמל ללידה עתידית. הקלף מואר והזר הירוק מצביעים על צמיחה ועל התחדשות. הזר מסמל גם מעגל, שלמות, אין סופיות, הרמוניה, ניצחון, התחלות חדשות, וסיומים בריאות ויופי.
עלמה עירומה
מיניות, פתיחות.
2 מטות
שני המטות שאותם היא אוחזת מסמלים שליטה בידע והתגשמות הידע בחומר. המחשבה המתגשמת דרך פעולה ועשייה בחומר. המטות מסמלים גם סמכותיות, משענת, כח רוחני, רצונות, יוזמה.
צעיף
צעיף סגול כצבע צ'אקרת העין השלישית, צ'אקרת האינטואיציה וראיית הנסתר. הצבע הסול מסמל גם הגנה, כיסוי. השוני בצבעי הצעיפים מסמל את התפתחות התודעה.
רקע תכלת
שמיים, רוחניות, אפשרויות אין סופיות, נצח.
עננים
כוח, ארעיות, מהווים חוצץ, התחדשות.
שור
חוזק פיזי, כוח זכרי, יציבות, מושך בעול, פריון.
אריה
מנהיגות, אומץ, ביטחון, בעל יכולת להוביל, איזון בין כוח לעוצמה פיזית, אחריות יצריות.
סרט אדום
הסרטים האדומים מרמזים לסמל האינסוף הם ממוקמים מתחת לרגליה ומעל ראשה של האישה סמל לשלמות בין החומר לרוח.

מיתולוגיה

כמו קלף הנזיר גם קלף העולם מיוצג בידי כרונוס אל הזמן. בעוד בקלף הנזיר הזמן מביא איתו סבלנות, הרי שבקלף העולם כרונוס הכלוא מתחת לאדמה ומקושר לעולם החומר מייצג את חוקי הזמן והבליה. הוא קוצב את הזמן והעונות ומייצג את מעגל הזריעה, הנביטה, הפריחה, הפרי, הקמילה והריקבון מעגל החיים, סיום והתחלה חדשה.

ייצוג הקלף

קלף העולם מייצג את החוליה החסרה. בקלף יום הדין האדם הגיע להארה, אם כך מדוע בארקנה הגדולה יש קלף נוסף. לאחר ההארה השוטה קופץ אל התהום, הוא לא מתרסק בתחתיתו אלא מאבד את הגוף והופך לישות אנרגטית. כדי לשמור על ההארה על האדם להתחיל את המסע של השוטה מהתחלה. לכתוב ספר אחד יכול להיות משל להארה להיות סופר הכותב ספרים זו הכוונה בלשמור על ההארה. המטרה הושגה הספר נכתב, אדם, סופר שלא ימשיך לכתוב ולהתפתח יאבד את התהילה. ההתפתחות יכולה להיות התפתחות בתחום עצמו ויכולה להיות התחלה של משהו חדש. זהו קלף של הצלחות שלמות וסגירת מעגלים.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של סיום במקום של הארה. כדי לממש קלף זה על האדם להתחיל את התהליך מהתחלה ולצמוח בתוכו.