קלף המגדל

Play Video

רעידת אדמה ובנייה מחדש

%0תומך

קלף המגדל מייצג שלב בחיים בו דברים מסתיימים בפתאומיות. בעוד בקלף המוות החוויה היא של סוף טבעי, סיום של תהליך בשל תהליך התפתחותי שעבר האדם, הרי שבקלף המגדל יש שבר, טראומה, אסון חיצוני קריסה לא צפויה, ההרס נובע מכך שההתנהלות הרגשית, ההתנהלות החומרית, ההתנהלות הרוחנית נעשתה לא בסיס מוצק, היסודות שעליהם נבנו החיים היו רעועים ומעורערים. הברק שמכה במגדל וגורם לקריסתו מחויב המציאות כדי להביא שינוי. המגדל מסמל נכסים, משפחה, בריאות פיזית ונפשית, עבודה, פרנסה וכשהוא קורס הקרקע מאבדת מיציבותה. חוסר הביטחון בו שרוי האדם בשל ההתמוטטות של כל המוכר והידוע מביאה אותו למקום שבו מה שלא הובן מתוך מודעות נכפה עליו ברגע של מכת ברק בידי גורם חיצוני. הוא מקלף מעל האדם את השקרי, את המזויף ונותן מקום לריפוי ולשיקום. האדם חווה משבר פתאומי מוות של קרוב, מחלה, פיטורין, אובדן כספי המשבר גורם להתעוררות פנימית המביאה להשתחררות מדפוסים, צורות חשיבה שגויות ולהטהרות. כל התהליך קורה במהירות כמו מכת הברק.

קלף המגדל בחיים

זוגיות העומדת בפני קריסה, מאחר שהיסודות שעליהן היא בנויה אינם נכונים לשואל. כקלף אזהרה ניתנת האפשרות לתקן.

פירוש קלף המגדל בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
ברק
הברק הוא סמל לרעיון, למחשבה, לאירוע המכים באדם בפתאומיות, הברק היה כלי נשקו של זאוס, איתו העניש את בני האדם שחטאו. מסמל גם פרץ של אנרגיה, כלי נשק אלוהי, הרס.
כתר
שליטה, תהילה, שלמות, רציפות.
גשם
פריון, חיוניות, התנקות, התחדשות, צמיחה.
אש
האש מסמלת את הכיליון, אבל גם את הטיהור. היא מחממת ויכולה גם לשרוף ולכלות.
עננים
כוח, ארעיים, מהווים חוצץ, התחדשות.
מגדל
המגדל מסמל את הביטחון ואת היציבות של החומר בחייו של האדם, הוא מהווה תזכורת למגדל בבל שקרס מאחר שאיים על הגבול בין האנושות לבין האלוהות. מסמל גם הגנה, תצפית, שאיפה לרוחנית.
2 אנשים נופלים
האנשים הנופלים נמצאים בתנוחת התלוי אך בניגוד לתלוי החווה שלווה מאחר שהוא זה שבחר מרצון לחוות את הכאב של השינוי הרי שכאן האנשים נזרקים מהמגדל והם מבוהלים. מסמל גם מצוקה, פחד, חוסר ברירה, הזדמנות לשינוי.
רקע שחור
פחד, סכנה, איום, תכונות שליליות, יצרים אפלים, אבל גם תחכום,
סמכות, כוח ולמידה. הוא מבטא אווירת מסתורין הקשורה למעגל המוות והלידה מחדש.
צעיף אדום
הגנה, כיסוי, מאפשר פעולה, עשייה.
כותונת כחולה
שמים, תום, ביטחון.
הר
אתגרים, עוצמה, מסתור, מכשול.
טיפות
22 טיפות של זהב מסמלות את האלוהים מאחר שצורתן י' האות הראשונה בשם המפורש, הן מהוות את השלם כמו 22 קלפי הארקנה הגדולה, מספרן כמספר האותיות העבריות המהוות את הכלים בעזרתן נברא העולם.

מיתולוגיה

הקלף מיוצג בידי האל מארס אל המלחמה. האגרסיביות והאלימות הן דרכי פעולתו הן מייצגות את המצב הקטסטרופלי שהתרחש בקלף המגדל. מארס מייצג בתקופתנו את דחף ההישרדות הקיים באדם, למרות התרבות החינוך והאיפוק שעליהם גדל האדם הוא מתפרץ בפתאומיות במצבי איום, וכמו כל מלחמה היא מחריבה ללא מחשבה כל מה שמגביל וחוסם, דפוסי חשיבה, מנהגים, מערכות זוגיות, מסגרות עבודה.

ייצוג הקלף

קלף המגדל מייצג מצבים בהם יש לעצור, לבדוק, להיות יסודיים ולתקן. כאשר שלמותו הפנימית של האדם עומדת למבחן הוא יפגוש סיטואציות חיים מאתגרות. העצירה והבדיקה מחדש מאפשרות להקטין את הנזקים או למנוע אותם לגמרי. המגדל הוא קלף המזהיר את המאסטר בדרכו אל ההארה לעצור ולבדוק את היסודות של חייו. האתגרים שיופיעו מגיעים כדי לבדוק האם השיעורים בדרך נלמדו, בשלב זה הוא מאפשר למאסטר לחזור לאחור וללמוד שנית את השיעורים או את חלקם. האתגר הוא טלטלה, יסודות רעועים יביאו להתמוטטות, יסודות חזקים שנבנו על הלמידה של השיעורים בדרך תחזק את המאסטר. האתגר בקלף זה הוא התגובה של האדם לאירועים. יש מי שמתמוטט ויש מי שקם ומרוויח פסיעה.

אדם בעל עוצמה פנימית בעל שלמות פנימית טלטלות חיצוניות הקשורות בכסף, במעמד, או ברכוש לא ימוטטו אותו. האדם יאבד יפגע אך יקום וימשיך בדרכו.

חמישה עשר הקלפים היוו שיעור רוחני בדרך לבניית שלמות פנימית. קלף המגדל בודק שלמות זו.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של מבחן, של עמידה מול טלטלות, על האדם לבחון את שלמותו הפנימית ולחזק אותה.