קלף המגדל

רעידת אדמה ובנייה מחדש

קלף המגדל בחיים

בנושא זוגיות זוגיות העומדת בפני קריסה, מאחר והיסודות עליהן היא בנויה אינם נכונים לשואל. כקלף אזהרה נתנת האפשרות לתקן.

בנושא קריירה קריירה העומדת בפני קריסה, מאחר והיסודות עליהן היא בנויה אינם נכונים לשואל. כקלף אזהרה נתנת האפשרות לתקן.

בנושא כספים מצבים של אובדן כספי וכלכלי עד מצב של פשיטת רגל.  

קלף מעכב, קלף הקורא לשואל לעצור ולבחון את כל הפרטים בשאלה שנשאלה. המגדל מתמוטט כי הוא בנוי ללא יסודות, או על יסודות רעועים. זה הזמן לעצור לבדוק ולתקן. במצבים של שאלה בנושא התפתחות רוחנית הקלף מצביע על כך שיש לפתח משהו חדש שישפר את האני של השואל.

פירוש קלף המגדל בטארוט

המגדל חדש

קלף המגדל The Tower מייצג שלב בחיים בו דברים מסתיימים בפתאומיות. בעוד שבקלף המוות החוויה היא של סוף טבעי, סיום של תהליך כתוצאה מתהליך התפתחותי שעבר האדם, הרי שבקלף המגדל יש שבר, טראומה, אסון חיצוני קריסה לא צפויה, ההרס נובע מכך שההתנהלות הרגשית, ההתנהלות החומרית, ההתנהלות הרוחנית נעשתה ללא בסיס מוצק, היסודות עליהם נבנו החיים היו רעועים ומעורערים. הברק שמכה במגדל וגורם לקריסתו מחויב המציאות כדי להביא שינוי. המגדל מסמל נכסים, משפחה בריאות פיזית ונפשית, עבודה, פרנסה וכשהוא קורס הקרקע מאבדת מיציבותה. חוסר הביטחון בו שרוי האדם כתוצאה מההתמוטטות של כל המוכר והידוע מביאה אותו למקום שבו מה שלא הובן מתוך מודעות נכפה עליו ברגע של מכת ברק בידי גורם חיצוני. הוא מקלף מעל האדם את השקרי, את המזויף ונותן מקום לריפוי ולשיקום. האדם חווה משבר פתאומי מוות של קרוב, מחלה, פיטורין, אובדן כספי המשבר גורם להתעוררות פנימית המביאה להשתחררות מדפוסים, צורות חשיבה אנליטיות או רגשיות ולהיטהרות. כל התהליך קורה במהירות כמו מכת הברק.

המגדל מסמל את הביטחון והיציבות של החומר בחייו של האדם, הוא מהווה תזכורת למגדל בבל שקרס מאחר ואיים על הגבול בין האנושות לבין האלוהות. חטאם המרכזי של בוני המגדל הוא חטא ההיבריס חטא הגאווה שסופה להוביל להרס המגדל. העונש האלוהי במגדל בבל הוא העדר תקשורת בין בני האדם ובקלף הוא מסמל את העדר התקשורת של האדם עם עצמו. הברק הוא סמל לרעיון, מחשבה, אירוע המכים באדם בפתאומיות, הברק היה כלי נשקו של זאוס, איתו העניש את בני האדם שחטאו. האנשים הנופלים נמצאים בתנוחת התלוי אך בניגוד לתלוי החווה שלווה מאחר והוא זה שבחר מרצון לחוות את הכאב של השינוי הרי שכאן האנשים נזרקים מהמגדל והם מבוהלים.  האש מסמלת את הכיליון, אבל גם את הטיהור. הרקע השחור מסמל את העדר התקווה וחוסר המודעות. קלף המגדל למרות מראהו המאיים הרקע השחור העננים האפורים הברק הלהבות האנשים הנזרקים ממנו הוא קלף של תקווה. מהמגדל נושרות 22 טיפות של זהב הן מסמלות את האלוהים מאחר וצורתן י' האות הראשונה בשם המפורש, הן מהוות את השלם כמו 22 קלפי הארקנה הגדולה, מספרן כמספר האותיות העבריות המהוות את הכלים בעזרתן נברא העולם.

מיתולוגיה הקלף מיוצג בידי האל מרס אל המלחמה. האגרסיביות והאלימות הן דרכי פעולתו הן מייצגות את המצב הקטסטרופלי שהתרחש בקלף המגדל. מרס מייצג בתקופתנו את דחף ההישרדות הקיים באדם, למרות התרבות החינוך והאיפוק עליהם גדל האדם הוא מתפרץ בפתאומיות במצבי איום, וכמו כל מלחמה היא מחריבה ללא מחשבה כל מה שמגביל וחוסם, דפוסי חשיבה, מנהגים, מערכות זוגיות, מסגרות עבודה.

הקלף מייצג מצבים בהם יש לעצור, לבדוק, להיות יסודיים ולתקן. כאשר שלמותו הפנימית של האדם עומדת למבחן הוא יפגוש סיטואציות חיים מאתגרות. העצירה והבדיקה מחדש מאפשרות להקטין את הנזקים או למנוע אותם לגמרי. המגדל הוא קלף המזהיר את המאסטר בדרכו אל ההארה לעצור ולבדוק את היסודות של חייו. האתגרים שיופיעו מגיעים כדי לבדוק האם השיעורים בדרך נלמדו, בשלב זה הוא מאפשר למאסטר לחזור לאחור וללמוד שנית את השיעורים או את חלקם. האתגר מהווה טלטלה, יסודות רעועים יביאו להתמוטטות, יסודות חזקים שנבנו על הלמידה של השיעורים בדרך תחזק את המאסטר. האתגר בקלף זה הוא התגובה של האדם לאירועים. יש מי שמתמוטט ויש מי שקם ומרוויח פסיעה. אדם בעל עוצמה פנימית בעל שלמות פנימית טלטלות חיצוניות הקשורות בכסף, במעמד, או ברכוש לא ימוטטו אותו. האדם יאבד יפגע אך יקום וימשיך בדרכו. חמישה עשר הקלפים היוו שיעור רוחני בדרך לבניית שלמות פנימית. קלף המגדל בודק שלמות זו. 

בנושא זוגיות זוגיות העומדת בפני קריסה, מאחר והיסודות עליהן היא בנויה אינם נכונים לשואל. כקלף אזהרה נתנת האפשרות לתקן.

בנושא קריירה קריירה העומדת בפני קריסה, מאחר והיסודות עליהן היא בנויה אינם נכונים לשואל. כקלף אזהרה נתנת האפשרות לתקן.

בנושא כספים מצבים של אובדן כספי וכלכלי עד מצב של פשיטת רגל.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של מבחן, של עמידה מול טלטלות, על האדם לבחון את שלמותו הפנימית ולחזק אותה.  כדי לדעת איזו אנרגיה מקיפה אתכם היום  אתם מוזמנים לעבור לפתיחה היומית ולגלות, או שאולי יענינו אתכם פתיחות נוספות: קריאת כיוון ושאלת מילים.

לוגו גדול
דילוג לתוכן