קלף השמש

Play Video

לחיות באור

%0תומך

קלף השמש מייצג את הטבע המואר, את החלק המודע של הנשמה. השמש היא מקור אנרגיה, אור, חום, רעננות, התחדשות והוצאה לפועל של תהליכים, היא משקפת את המודעות, את האקטיביות הגברית.

קלף השמש בחיים

התשובה נעה על הרצף בין התאהבות, משיכה, ביטוי של העצמי בתוך הזוגיות, לבין זוגיות שגורמת להזנחה של תחומים אחרים. אצל נשים חשוב לבחון את השפעת האב על הזוגיות.

פירוש קלף השמש בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
שמש זורחת
אנרגיה של יצירה, מקור חיים, מאירה, מברכת, חיונית, שלטון, אומץ, תבונה, מחממת אך גם יכולה לשרוף 21 קרניים מייצגות את שלבי המסע.
חמניה
השלם מורכב מחלקים, אהבה, אור, חום, כמיהה לעולמות עליונים.
ילד עירום
הילד העירום שידיו פרוסות לצדדיים מסמל אמון והתלהבות, בוסריות, שמחת חיים, למידה מתמדת ורצון להתנסויות. הערום מייצג גם טוהר ותום.
דגל כתום
הדגל מסמל סמן, מהות, ערכים, מחויבות, כיוון וצבעו הכתום מסמל שפע, פריון, מסמל אהבה, יצירה, יצירתיות והשראה.
סוס לבן
הסוס שנמצא בחזית התמונה לבן גדול ומואר מסמל את הכוח הייצרי הטהור. צבעו הלבן של הסוס מסמל טוהר, חופש ומרחבים בהם דוהר הסוס ובהם נמצאת נשמתו של האדם. הסוס מסמל גם חוזק פיזי, אנרגיה, יצריות, אצילות, ניידות, סוס לבן הארה רוחנית, טוהר.
חומה
החומה מסמלת את הנסתר מהעין, את מה שטרם נתגלה לאדם. החומה מסמלת גם הגנה, חסימה, גבול, הסתרה.
זר
מעגל, שלמות, אין סופיות, הרמוניה, ניצחון, התחלות חדשות וסיומים, בריאות ויופי.
רקע תכלת
שמיים, רוחניות, אפשרויות אין סופיות ונצח.

מיתולוגיה

קלף השמש מיוצג במיתולוגיה בידי האל הליוס. הוא זה שבאמצעות המודעות והאור מבקיע דרך החשכה. מאוחר יותר תפס את מקומו אפולו שהיה אל השמש, האור והריפוי. כמו השמש שעושה מסע מידי יום, כך האדם יצא למסע והגיע למקום של אור, של ריפוי פנימי.

ייצוג הקלף

קלף השמש מייצג את השמש שהיא מקור החיים. כשהשמש זורחת יש חיים, שמחה וצמיחה. במקומות שבהם השמש לא זורחת על פני כדור הארץ במקומות כמו אלסקה או סקנדינביה. מוכרת התופעה של דיכאון בשל העדר חשיפה לאור השמש (האור מעלה את רמות הסרוטונין במוח, וזה מעלה את מצב הרוח). בעוד קלף הירח ייצג את דמות האם, קלף השמש מייצג את דמות האב, הוא זה שנותן את תחושת היציבות ואת הביטחון בחייו של האדם. האב מייצג את התפיסה של האדם למקומות עבודה, להתייחסות אל מקום העבודה ורצון לעבוד. קלף השמש מייצג אצל נשים את דמות האב או את דמות הגבר בחייה. קלף השמש מייצג את האגו, את הנטייה להתמכרות. חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של השמש במקום שלאחר הכניסה אל תוך תת המודע כדי להבין את שורשי הפחד, האדם בשלב זה מקבל את עצמו על יתרונותיו ועל מגרעותיו. כדי לממש קלף זה על האדם ליהנות ממה שהשיג אך לא להתמכר להנאה עצמה.