קלף הכוכב

Play Video

התשובה נמצאת בתקווה

%0תומך

קלף הכוכב מייצג טוהר, כנות, יושר ותמימות. האתגר שהאדם עבר שימש כוח יוצר, כוח בונה. הקלף מייצג את האמונה של האדם ביכולתו לשקם את חייו. בקלף זה המאסטר מתבונן פנימה מכיר בערך עצמו, מעריך את מה שיש בו. בשני הקלפים הקודמים קלף השטן וקלף המגדל האדם השיל מעליו את הרגליו, את חיי החומר, התמודד עם מידותיו האפלות, כדי להגיע לקלף הכוכב עירום, ללא מסכות, נקי וטהור. כמו הנערה בקלף הכוכב גם השוטה נמצא על פסגת הר הוא יוצא למסע נלהב, אופטימי אך ללא ניסיון חיים. הנזיר על פסגת ההר בודד מחפש את האמת. הנערה נמצאת אף היא על פסגת הר, אך ההר פורח.

קלף הכוכב בחיים

מערכת זוגית מלאה אהבה, כנות, אופטימיות.

פירוש קלף הכוכב בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
כוכב צהוב
יציבות, שפע והתחדשות, הגנה
7 כוכבים לבנים
הגשמה, הדרכה והגנה אלוהית, השראה, הערכה עצמית, טוהר
רקע תכלת
השמים הבהירים מייצגים מחשבה צלולה, רוחניות אפשרויות אין סופיות ונצח.
עץ
מזון. מקלט. הגנה. חיבור לאדמה. שורשים – פיזי, גזע – רגש, צמרת – רוחניות, שפע, בנייה.
הר
ההר באופק מסמל את הקשיים שהאדם נאלץ לעבור כדי להגיע אל מעיין הנעורים. מסמל גם אתגרים, עוצמה, מסתור, מכשול.
איביס
קסם, חוכמה, תבונה.
אישה עירומה
האישה העירומה מסמלת את נפש האדם ללא נכסים גשמיים במצב של טוהר ושל ניקיון. העירום מסמל את האומץ להיחשף ממקום של ביטחון עצמי ואמון וכן את היחס הטבעי לגוף ולמיניותו כחלק מהטבע. מסמלת את הכח הנשי, רגש, תמימות, טוהר ושלמות פנימית.
2 כדי מים
הכדים מסמלים יכולת הכלה ונתינה.
אגם
הנחל מייצג את הזרימה אל היעד והייעוד דרך חמשת החושים וחמש האנרגיות שבאדם היצירתית, הרגשית, האינטואיטיבית, המנטלית והרוחנית. מייצג גם צמצום, רוגע, ביטחון, רגש, היסוד הנשי.
כרי דשא
שפע, פריון ושגשוג.
תנוחת כריעה
הרגל במים מחוברת לרגש וזו על האדמה שומרת על יציבות.
מנח רגליים
הכנעה, ענווה.

מיתולוגיה

הקלף מיוצג בידי סיפורה של פנדורה היא הייתה האישה הראשונה שברא זאוס כחלק מהעונש שלו למין האנושי על גנבת סוד האש. היא קיבלה תכונות מהאלים השונים הפיסטוס נתן לה את צורתה, ונוס נתנה לה את היופי ואפולו נתן לה את הכישרון המוזיקלי ואת היכולת לרפא. הרמס נתן לה תיבה ואמר לה לא לפתוח אותה לעולם, ובכך העניק לה את הסקרנות. יום אחד, הסקרנות של פנדורה גברה עליה, והיא פתחה את התיבה, ומתוכה השתחררו כל האסונות והכאב לעולם. פנדורה נבהלה ומיהרה לסגור את התיבה, אך לאחר שסגרה את התיבה היא שמעה נקישות וקול עדין קורא לה ומבקש שתפתח את התיבה. לאחר זמן מה פנדורה לא עמדה בתחנונים שבקעו מהתיבה וכשפתחה אותה שנית שחררה את התקווה לעולם.

ייצוג הקלף

קלף הכוכב מייצג את השלב בו המאסטר מגלה את מעיין הנעורים, מקום פשוט וברור ללא סיבוכים קיים בו טוהר, תמימות, אושר ותקווה. מקור אנרגיה חשוב המאפשר לאדם להתחדש, להיטהר, המעיין מחזיר את האדם אל היכולת הילידית לפני שאבדה בהתבגרות, היכולת להיות מי שהוא ללא הפרעה או השפעה של זיכרונות עבר ופחדים. למקור האנרגיה הזה קוראים אהבה. כשאדם נפגע הוא נסגר וטומן בתוכו את הכאב ואת הסבל, אבל יחד איתם נקברת התקווה. זהו שלב במסע שבו החומות אשר היו קיימות בחייו ונבנו כדי להגן על עצמו מכאבים וקשיים מוסרות. המאסטר משתחרר מהחומות החוסמות כדי להתמודד עם אותם כאבים וקשיים שבגללם הוקמו החומות מלכתחילה. לכן כדי להסיר את החומות עליו לפתוח את תיבת פנדורה האישית שלו, רק לאחר מכן הוא יוכל להתחבר מחדש לאנרגית האהבה.

הקלף מייצג את הכוחות החיוביים הקיימים באדם. קלף של תקווה, אופטימיות, אהבה, אושר והצלחה. קלף של תמימות, כנות וטוהר. השואל לא מסתיר דבר ואין לו מה להסתיר. חייו נקיים ופשוטים.

"בין האפל לנסתר, בעולמנו המר, אומרים שיש עוד תקווה, קוראים לזה אהבה, ומחכים לבואה." ארקדי דוכין

המושג "תיבת פנדורה" היה למטבע לשון וכוונתו היא חשיפת דברים לא נעימים, צרות, בעיות מורכבות וכדומה, שעדיף לשתוק ולהתעלם מהם ולא לפתוח את התיבה. בקלף זה זו חובה לפתוח את התיבה כדי להתפתח.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של הכוכב ובין שהיא מחפשת את מעיין הנעורים ובין שהיא כבר מצאה אותו, כדי לממש את הקלף בחיים הגשמיים על הנשמה לעבור מסע של התמודדות עם כל הנמצא בתיבת הפנדורה האישית שלה.