קלף הכוכב

התשובה נמצאת בתקווה

קלף הכוכב בחיים

בנושא זוגיות מערכת זוגית מלאה אהבה, כנות, אופטימיות.

בנושא קריירה יחסי עובד מעביד מלאי אמון, הנאה מהעבודה ומהעשייה.

בנושא כספים יחס לכסף כאל אמצעי ולא כמטרה. כספים נוספים עתידים להגיע.

קלף תומך ומעכב כאחד הוא תומך מאחר ובנושא השאלה השואל יכול להגיע למקום חדש וטוב, אבל עליו להגיע  למקום החדש הזה נקי וטהור כפי שהיה בו כילד. ללא צלקות שנוצרו במהלך החיים. העיכוב יכול לנבוע מכך שלשואל קשה להכנס אל אותם מקומות כואבים, לנקות את עצמו אנרגטית מהם.

פירוש קלף הכוכב בטארוט

הכוכב חדש

קלף הכוכב The Star מייצג טוהר, כנות, יושר ותמימות. האתגר שהאדם עבר שימש כוח יוצר, כוח בונה. הקלף מייצג את האמונה של האדם ביכולתו לשקם את חייו. בקלף זה המאסטר מתבונן פנימה מכיר בערך עצמו, מעריך את מה שיש בו. בשני הקלפים הקודמים קלף השטן וקלף המגדל האדם השיל מעליו את הרגליו, את חיי החומר התמודד עם מידותיו האפלות, כדי להגיע לקלף הכוכב ערום, ללא מסכות, נקי וטהור. כמו הנערה בקלף הכוכב גם השוטה נמצא על פסגת הר הוא יוצא למסע נלהב אופטימי אך ללא ניסיון חיים. הנזיר על פסגת ההר בודד מחפש את האמת. הנערה נמצאת אף היא על פסגת הר, אך ההר פורח.

הסמלים בקלף

הנערה העירומה מסמלת את נפש האדם ללא נכסים גשמיים אך במצב של טוהר של הניקיון. הערום מסמל את האומץ להיחשף ממקום של ביטחון עצמי ואמון וכן את היחס הטבעי לגוף ולמיניותו כחלק מהטבע. בידה הימנית הנערה שופכת את המים מהכד אל תוך הבריכה סמל למודעות האישית המשתלבת במודעות הקוסמית. רגל אחת במים ורגל אחת מונחת על האדמה מסמלים את הגשר שבין הרגש והרוח לעולם הפיזי. בידה השמאלית הנערה שופכת את המים מהכד על האדמה, האדמה צחיחה מהמשבר שעברה, המים יאפשרו נביטה, ההשקייה מסמלת פריון. ההר באופק מסמל את הקשיים שהאדם נאלץ לעבור כדי להגיע אל מעיין הנעורים. השמים הבהירים מייצגים מחשבה צלולה. הנחל המתפצל לחמישה נחלים משניים מייצג את הזרימה אל היעד והייעוד דרך חמשת החושים וחמשת האנרגיות שבאדם היצירתית, הרגשית, האינטואיטיבית, המנטלית והרוחנית. שמונת הכוכבים בעלי שמונה חודים בקלף האחד גדול ועוד שבעה קטנים מסמלים הגנה, הדרכה, השמונה מסמל את החיבור לאין סוף

מיתולוגיה הקלף מיוצג על ידי סיפורה של פנדורה היא הייתה האישה הראשונה שברא זאוס כחלק מהעונש שלו למין האנושי על גנבת סוד האש. היא קיבלה תכונות מהאלים השונים הפיסטוס נתן לה את צורתה, ונוס נתנה לה את היופי ואפולו נתן לה את הכישרון המוזיקלי ואת היכולת לרפא. הרמס נתן לה תיבה ואמר לה לא לפתוח אותה לעולם, ובכך העניק לה את הסקרנות. יום אחד, הסקרנות של פנדורה גברה עליה, והיא פתחה את התיבה, ומתוכה השתחררו כל האסונות והכאב לעולם. פנדורה נבהלה ומיהרה לסגור את התיבה, אך לאחר שסגרה את התיבה היא שמעה נקישות וקול עדין קורא לה ומבקש שתפתח את התיבה. לאחר זמן מה פנדורה לא עמדה בתחנונים שבקעו מהתיבה וכשפתחה אותה שנית שחררה את התקווה לעולם.

הקלף מייצג את השלב בו המאסטר מגלה את מעיין הנעורים, מקום  פשוט וברור ללא סיבוכים קיים בו טוהר, תמימות, אושר ותקווה. שהוא  מקור אנרגיה חשוב המאפשר לאדם להתחדש, להטהר. המעין מחזיר את האדם אל היכולת הילדית לפני שאבדה עם ההתבגרות, היכולת להיות מי שהוא ללא הפרעה או השפעה של זכרונות עבר ופחדים. למקור האנרגיה הזה קוראים אהבה. כשאדם נפגע הוא נסגר וטומן בתוכו את הכאב ואת הסבל, אבל יחד איתם נקברת התקווה. זהו שלב במסע בו החומות אשר היו קיימות בחייו ונבנו כדי להגן על עצמו מכאבים וקשיים מוסרות. המאסטר משתחרר מהחומות החוסמות כדי להתמודד עם אותם כאבים וקשיים שבגללם הוקמו החומות  מלכתחילה. לכן כדי להסיר את החומות עליו לפתוח את תיבת פנדורה האישית שלו, רק לאחר מכן הוא יוכל להתחבר מחדש לאנרגית האהבה. 

הקלף מייצג את הכוחות החיוביים הקיימים באדם. קלף של תקווה, אופטימיות, אהבה, אושר והצלחה. קלף של תמימות, כנות וטוהר. השואל לא מסתיר דבר ואין לו מה להסתיר. חייו נקיים ופשוטים. 

בנושא זוגיות מערכת זוגית מלאה אהבה, כנות, אופטימיות.

בנושא קריירה יחסי עובד מעביד מלאי אמון, הנאה מהעבודה ומהעשייה.

בנושא כספים יחס לכסף כאל אמצעי ולא כמטרה. כספים נוספים עתידים להגיע.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של הכוכב ובין אם היא מחפשת את מעין הנעורים ובין אם היא כבר מצאה אותו, כדי לממש את הקלף בחיים הגשמיים על הנשמה לעבור מסע של התמודדות עם כל הנמצא בתיבת הפנדורה האישית שלה. "בין האפל לנסתר, בעולמנו המר, אומרים שיש עוד תקווה, קוראים לזה אהבה, ומחכים לבואה." ארקדי דוכין המושג "תיבת פנדורה" הפך למטבע לשון וכוונתו היא חשיפת דברים לא נעימים, צרות, בעיות מורכבות וכדומה, שעדיף לשתוק ולהתעלם מהם ולא לפתוח את התיבה. בקלף זה זו חובה כדי להתפתח.

 כדי לדעת איזו אנרגיה מקיפה אתכם היום  אתם מוזמנים לעבור לפתיחה היומית ולגלות, או שאולי יענינו אתכם פתיחות נוספות: קריאת כיוון ושאלת מילים.
לוגו גדול
דילוג לתוכן