קלף הירח

במשועלי תת המודע

קלף הירח בחיים

בנושא זוגיות כדי ליצור זוגיות בריאה השואל צריך לפתור שאלות שעולות וחוזרות ביחסיו עם אמו ועם נשים בכלל. קיימת בשואל נטייה לרגשנות, קיים פחד לאבד את הקשר וקיים ערפל שגורם לפחדים לא ידועים לעלות.

בנושא קריירה כדי ליצור קריירה מצליחה השואל צריך לפתור שאלות שעולות וחוזרות בקשרים העסקיים שלו עם מעבידיו, עובדיו. קיים ערפל שגורם לפחדים לא ידועים לעלות.

בנושא כספים השואל נמצא בערפל הוא לא יודע את מצבו האמיתי, בין אם הוא השקיע וטרם הגיע התשואה ובין אם קיימים פחדים וחוסר הבנה בנושא כספים הנעוצים בתת מודע שלו.

קלף תומך בשאלות בנושא טיפולי. קלף חוסם בנושאים אחרים מאחר ומהווה אות אזהרה לשואל שהרגלי עבר שאינו מודע להם, שצלקות עבר מנהלים את חייו. השואל עובר תקופה שמחייבת אותו לטפל בעצמו, כדי לטפל בעצמו הוא חייב לקבל עזרה מקצועית.

פירוש קלף הירח בטארוט

הירח חדש

קלף הירח The Moon מבטא את אנרגיית היין, האנרגיה הנשית. הוא מייצג את הפחדים של תת המודע. את מה שאינו ברור לאדם, פחדים קמאיים הנובעים מתהליכים רגשיים לא מודעים. התמודדות עם הפחדים תאפשר לאדם לגבור על מה שמעכב וחוסם אותו בדרכו להתפתחות רוחנית. זהו הקלף היחיד בארקנה הגדולה שאין בו דמות אדם או מלאך, בקלף מוצגים בעלי חיים בלבד.

הירח מסמל את האנרגיה הנקבית את תת המודע הוא אינו מהווה מקור אור. אלא אורו משתקף מהשמש לכן הוא מסמל חוסר יציבות. המגדלים ניצבים כשומרים  החוסמים את המעבר, ומסמלים את אי הוודאות שנמצא מאחוריהם. האם הם שומרים על מה שנמצא מאחור ואינם חושפים את תת המודע, או האם הם שומרים על האדם כדי שלא ייזכר. האפלה, הצללים מגבירים את תחושת הפחד. בעלי החיים המייצגים ומסמלים את האינסטינקטים, הכלבים שהיללות שלהם אל הירח מסמלות את הדחפים האמביוולנטיים הקיימים באדם ומונעים התקדמות. החיות בתחתית הקלף מזכירות את קרברוס, הכלב בעל שלושת הראשים ששמר על הכניסה לשאול, שמר על המקום אליו האדם החי לא הורשה להיכנס. הסרטן שהליכתו אינה ישרה וישירה מסמלת את הדרכים בהם בחרה הנפש להתמודד עם הכאב. אך הוא גם מסמל את העליה מהמים שמסמלים את תת המודע.

אותם כוחות נפשיים המבקשים להתעורר, העלייה על היבשה מסמלת את הנכונות להתמודד. השריון מסמל הגנות שהאדם נושא על עצמו. השביל מתחיל מהבריכה דרך שני הכלבים, שני המגדלים ונעלם באופק בלא ידוע ומסמל את הנתיב בו הולך המאסטר בדרך להארה, נתיב העובר דרך התמודדות עם הפחדים הקיימים בתת מודע. הקלף מסמל מצב של ליקוי חמה שכן הירח המצויר בקלף מסתיר שמש, במצב של חשכה זהו זמן לעבודה פנימית והשמש אך מתחבאת והיא עוד מעט תזרח במלוא הדרה. 32 הקרניים של השמש מסמלות 32 שיניים בפה האדם, מספר החוליות בעמוד השדרה, לב בגימטריה, 3+2=5 חמשת זוויות הפנטגרם שמסמל את האדם. לב, שיניים, עמוד שדרה סמלים לכוחה של האהבה. 15 הטיפות הנושרות מהירח מסמלות את האגו 1 המאפשר להשיג מטרות יחד עם ה 5 שיוצר שינוי ביחד הן יוצרות את הספרה 6 שמביאה לאהבה עצמית הנוצרת לאחר ההתפתחות הרוחנית.

מיתולוגיה הירח זוהה עם מיסתורין, מאגייה, מחזוריות ונשיות. אלות רבות משויכות לירח החל בסלנה, הגאולוגיה  (גאיה אלת האדמה) של הירח מכונה על שם האלה "סלנולוגיה". היסוד הכימי סלניום נקרא אף הוא על שמה. לאחר מכן הופיעה לונה וכשהאלים האולמפיים לקחו את השלטון מידי הטיטנים, ארטמיס נתמנתה לאלת הציד והירח, ולפטרוניתן של המיילדות.

הקלף מייצג את המסע אל הלא ידוע, אל תת המודע, אל העבר ואל כל הרגעים שיצרו את הכאבים, את ההדחקות ואת המצוקות, אותן האדם העדיף לסגור מאחורי מנעול ובריח. בפתיחה כאשר עולה קלף הירח כמו בשוטה ובכוהנת הגדולה אין תשובה אלא כיוון המסביר לשואל כי קיים ערפל בחייו שלא מאפשר לו לראות את התשובה. ברגע שהשואל יפזר את הערפל הוא יבין את שעליו לעשות. בדרך כלל מקורו של הערפל בבעיה רגשית.

קיים מצב של חוסר יציבות. עליות וירידות במצב הרוח, תחושת בלבול, חוסר בהירות הגורמת לשיתוק עד לחוסר עשייה מוחלט בנושא השאלה. השואל מגיע מאחר ומבין כי חייב למצוא פיתרון, שיחות, טיפול רגשי יכולים להביא לפיזור הערפל. בנושא זוגיות כדי ליצור זוגיות בריאה השואל צריך לפתור שאלות שעולות וחוזרות ביחסיו עם אמו ועם נשים בכלל. קיימת בשואל נטייה לרגשנות, קיים פחד לאבד את הקשר וקיים ערפל שגורם לפחדים לא ידועים לעלות.

בנושא קריירה כדי ליצור קריירה מצליחה השואל צריך לפתור שאלות שעולות וחוזרות בקשרים העסקיים שלו עם מעבידיו, עובדיו. קיים ערפל שגורם לפחדים לא ידועים לעלות.

בנושא כספים השואל נמצא בערפל הוא לא יודע את מצבו האמיתי, בין אם הוא השקיע וטרם הגיע התשואה ובין אם קיימים פחדים וחוסר הבנה בנושא כספים הנעוצים בתת מודע שלו.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של הירח במקום של הכניסה אל תוך תת המודע כדי להבין את שורשי הפחד, את שורשי ההתנהגות. כדי לממש קלף זה על האדם לבחור בתהליך טיפולי, בשיחות עם מדריך אשר יעזרו לו בדרכו אל נבכי תת המודע.

 כדי לדעת איזו אנרגיה מקיפה אתכם היום  אתם מוזמנים לעבור לפתיחה היומית ולגלות, או שאולי יענינו אתכם פתיחות נוספות: קריאת כיוון ושאלת מילים

לוגו גדול
דילוג לתוכן