קלף הירח

Play Video

במשעולי תת המודע

%0תומך

קלף הירח מבטא את אנרגית היין, האנרגיה הנשית. הוא מייצג את הפחדים של תת המודע. את מה שאינו ברור לאדם, פחדים קמאיים הנובעים מתהליכים רגשיים לא מודעים. התמודדות עם הפחדים תאפשר לאדם לגבור על מה שמעכב וחוסם אותו בדרכו להתפתחות רוחנית. זהו הקלף היחיד בארקנה הגדולה שאין בו דמות אדם או מלאך, בקלף מוצגים בעלי חיים בלבד.

קלף הירח בחיים

כדי ליצור זוגיות בריאה השואל צריך לפתור שאלות שעולות וחוזרות ביחסיו עם אימו ועם נשים בכלל. קיימת בשואל נטייה לרגשנות, קיים פחד לאבד את הקשר וקיים ערפל שגורם לפחדים לא ידועים לעלות.

פירוש קלף הירח בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
ירח
הירח מסמל את האנרגיה הנקבית את תת המודע הוא אינו מהווה מקור אור, אלא אורו משתקף מהשמש לכן הוא מסמל חוסר יציבות.
טיפות
15 הטיפות הנושרות מהירח מסמלות את האגו 1 המאפשר להשיג מטרות עם ה 5 שיוצר שינוי יחד הן יוצרות את הספרה 6 שמביאה לאהבה עצמית הנוצרת לאחר ההתפתחות הרוחנית.
ליקוי חמה
32 הקרניים של השמש מסמלות 32 שיניים בפה האדם, מספר החוליות בעמוד השדרה, לב בגימטרייה, 3+2=5 חמש זוויות הפנטגרם שמסמל את האדם. מסמל גם חשיכה, אובדן, מוות.
2 מגדלים
המגדלים ניצבים כשומרים החוסמים את המעבר, ומסמלים את אי הוודאות שנמצא מאחוריהם. מסמלים גם הגנה על תת המודע, תצפית, שאיפה לרוחנית.
גשם
פריון, חיוניות, התנקות, התחדשות, צמיחה.
הרים
אתגרים, עוצמה, מסתור, מכשול.
כלב
הכלב בעל שלושת הראשים ששמר על הכניסה לשאול, שמר על המקום שאליו האדם החי לא הורשה להיכנס. הכלב מסמל ידידות, נאמנות, שומר על עולמות של מטה, חיה פראית שבויתה.
זאב
אכזריות, חמדנות, חוכמה, מצפן הנשמה, עבודת צוות
שביל
מסמל את הנתיב שבו הולך המאסטר בדרך להארה, נתיב העובר דרך התמודדות עם הפחדים הקיימים בתת מודע. מסמל גם הכוונה, פרידה.
סרטן
הליכה צדית, התחמקות, חוסר ביטחון, מים, רגש, אינטואיציה, אמהות. השריון של הסרטן מסמל הגנות שהאדם נושא על עצמו.
אגם
צמצום, רוגע, ביטחון, רגש, היסוד הנשי.
רקע תכלת
שמיים, רוחניות, אפשרויות אין סופיות ונצח.

מיתולוגיה

הירח זוהה עם מסתורין, עם מאגיה, עם מחזוריות ועם נשיות. אלות רבות משויכות לירח החל בסלנה, הגאולוגיה (גאיה אלת האדמה) של הירח מכונה על שם האלה "סלנולוגיה". היסוד הכימי סלניום נקרא אף הוא על שמה. לאחר מכן הופיעה לונה וכשהאלים האולימפיים לקחו את השלטון מידי הטיטנים, ארטמיס נתמנתה לאלת הציד והירח, ולפטרוניתן של המיילדות.

ייצוג הקלף

קלף הירח מייצג את המסע אל הלא ידוע, אל תת המודע, אל העבר ואל כל הרגעים שיצרו את הכאבים, את ההדחקות ואת המצוקות, שאותן האדם העדיף לסגור מאחורי מנעול ובריח. בפתיחה כאשר עולה קלף הירח כמו בשוטה ובכוהנת הגדולה אין תשובה אלא כיוון המסביר לשואל כי קיים ערפל בחייו שלא מאפשר לו לראות את התשובה. ברגע שהשואל יפזר את הערפל הוא יבין את שעליו לעשות. בדרך כלל מקורו של הערפל בבעיה רגשית.

קיים מצב של חוסר יציבות, עליות וירידות במצב הרוח, תחושת בלבול, חוסר בהירות הגורמת לשיתוק עד לחוסר עשייה מוחלט בנושא השאלה. השואל מבין כי חייב למצוא פתרון, שיחות, טיפול רגשי יכולים להביא לפיזור הערפל.

 חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של הירח במקום של הכניסה אל תוך תת המודע כדי להבין את שורשי הפחד, את שורשי ההתנהגות. כדי לממש קלף זה על האדם לבחור בתהליך טיפולי, בשיחות עם מדריך אשר יעזרו לו בדרכו אל נבכי תת המודע.