קלף הכוהן

במסע אחר גילוי האמת

קלף הכוהן בחיים

בנושא זוגיות השואל נמצא במקום של מציאת זוגיות או פרידה מזוגיות בשני המקרים הכהן מסמל שהזוגיות תחתם ברבנות. התובנות הן תובנות אמת בין עם האהבה היא אהבת אמת מציאת בן או בת הזוג הנכונים לחיים ובין אם זהו פירוק הקשר הזוגי מתוך תובנות אמיתיות.

בנושא קריירה הכהן שייך לממסד, לאקדמיה הכהן הוא חוק ומשפט וכך גם הקריירה של השואל.

בנושא כספים הקלף מייצג קבלת או נתינת כספים לממסד.

קלף תומך השואל פועל מתוך האמת הפנימית שלו הוא נאמן לעצמו ולעשייתו, וכך השואל מושך אחריו אנשים נוספים. הסביבה תומכת בעשיית השואל שכן הסביבה מרגישה שהוא פועל ממקום נקי, ממקום של אור.

פירוש קלף הכהן בטארוט

הכוהן חדש

קלף הכהן The Hierophant מביא את העיקרון של לימוד, בטחון עצמי ומוסריות מתוך הכרה בערכים. החיים מורכבים מסדרה של שיעורים, מאתגרים חיצוניים המביאים את האדם למקום של למידה פנימית והתפתחות רוחנית. בתהליך הלמידה מעורבים השכל וההיגיון.

פירוש הסמלים בכהן

הסמלים בקלף המטה בידו של הכהן מסמל את רבדי הלימוד בנשמתו של החניך תת המודע, המודע והעל מודע, בכל החלקים יווצר שינוי כשיהיה חיבור לאמת. מהותו של הכהן היא חוכמת המסורת המנהגים והמורשת של האדם. העמודים מסמלים את הניגודים באדם, בטבע ובקיום הכהן מתווך ביניהם. צבעם האפור של העמודים מסמל מיזוג בין קטבים הוא הערבוב בין הלבן לשחור, בין החומר לרוח. הכוהנת, שגם היא יושבת בין עמודים של קוטביות אך בקלף קיים וילון המסתיר את העולם שמאחוריה ומחייב  את המחפש להכיר ולהסיר את הווילון כדי ללמוד את המסתורין של פנימיותו. 

הכהן  לעומת זאת גלוי וחשוף הוא עבר תהליך של למידה והוא יודע לחבר בין קצוות מתוך החוכמה שלו ומתוך הידע הרוחני שצבר. הכוהנת מסתירה הכהן מגלה. הכוהנת היא החיבור אך חייב להיות מעבר דרך הווילון שהוא מחיצה. הכהן הוא האמונה, הביטחון והרצון לממש את הידע. הקיסר הוא האב החומרי הכהן הוא האב הרוחני הכהן מלמד את החניך והופך אותו בתהליך למורה. הוא מלמד את החניך לשאול כדי להגיע לתשובת אמת. צמד המפתחות על התיבה המונחת לרגליו מסמלים את הרצון להעביר ידע, אך הידע יועבר רק למי שמבקש אותו. 

שני החניכים הכורעים לרגליו מסמלים את הענווה  איתה יש להגיע כדי לקבל את חוכמתו והידע של הכהן. הגלימה האדומה מסמלת את הצורך ליישם את הרוחניות בחיי היום יום. הגלימה שמייצגת סמכות מסמלת את שלטון הרוח על החומר. הבגד הלבן מייצג את טוהר המחשבה, הצעיף הכחול מדגיש את היכולת לתקשורת מילולית ואת היכולת ללמד. מנח האצבעות בידו של הכהן מסמל את היכולת להוציא לפועל.

מיתולוגיה
במיתולוגיה היוונית קלף הכהן מיוצג על ידי כירון שהיה מורה ורופא אשר ייסד את בית הספר לחיים אליו נשלחו ולמדו בו בני מלכים, בני אלים וגיבורים רבים. 

מה מייצג קלף הכהן בקלפי הטארוט

הקלף מייצג בקלף הכהן המחפש הופך לחניך הוא לומד את האמת א התחלה מ אמצע ו ת סוף.
האמת היא שלמות שמכילה בתוכה את ההוויה של הקיום והיקום. כשאמת ניצבת מול החניך הוא יכול לסובב את הגב אליה, הוא יכול לכעוס עליה אבל בתוכו היא מהדהדת והוא לא יכול להתעלם ממנה. לאמת למורה יש דרכים רבות להופיע, הוא יכול להיות אדם, בעל חיים, שלט חוצות, ספר, אירוע או תובנה פנימית. ברגע שהחניך לומד את האמת, עם כל הכאב והקושי האור של הידיעה של התובנה מאפשר את המשך התהליך. הכהן מייצג את הכוחות החיוביים בחיים.

כוחות המעוררים תהליכים של צמיחה. אדם המחובר אל הקול הפנימי שלו יודע לקרוא את הסימנים בדרך להתפתחות הרוחנית. קלף הכהן מייצג תקופה בה האדם מוצא את הנתיב שלו, את ייעודו מה המטרה לשמה הגיע לגוף חומר. היקום יפעל לעזרת האדם בדרך להגשמת הייעוד שלו. לאסלם פתגם האומר "אללה עוזר למי שעוזר לעצמו". הקלף עולה בקריאה כשהשואל נמצא במקום של אמת, שואל שמצא את מי שידריך אותו בדרך אליה. השואל מקשיב  לקול הפנימי שלו. זהו קלף של ריפוי נפשי ופיזי, וניתן ללמוד מקלף זה כי השואל מצא את דרכו לריפוי בעיותיו הפיזיות, הרגשיות והרוחניות.

בנושא זוגיות השואל נמצא במקום של מציאת זוגיות או פרידה מזוגיות בשני המקרים הכהן מסמל שהזוגיות תחתם ברבנות. התובנות הן תובנות אמת בין עם האהבה היא אהבת אמת מציאת בן או בת הזוג הנכונים לחיים ובין אם זהו פירוק הקשר הזוגי מתוך תובנות אמיתיות.

בנושא קריירה הכהן שייך לממסד, לאקדמיה הכהן הוא חוק ומשפט וכך גם הקריירה של השואל.

בנושא כספים הקלף מייצג קבלת או נתינת כספים לממסד.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום שרוצה לראות ולהכיר את האמת, מה שעלול למנוע ממנו את ההכרות הזו הוא הפחד. עליו להיות מודע למורה שיעזור לו בדרך.  כדי לדעת איזו אנרגיה מקיפה אתכם היום  אתם מוזמנים לעבור לפתיחה היומית ולגלות, או שאולי יענינו אתכם פתיחות נוספות: קריאת כיוון ושאלת מילים.

לוגו גדול
דילוג לתוכן