קלף הכוהן

Play Video

במסע אחר גילוי האמת

%0תומך

קלף הכהן מביא את העיקרון של לימוד, ביטחון עצמי ומוסריות ממקום של הכרה בערכים. החיים מורכבים מסדרה של שיעורים חיצוניים מאתגרים המביאים את האדם למקום של למידה פנימית והתפתחות רוחנית. בתהליך הלמידה מעורבים השכל וההיגיון, הלב והרגש.

קלף הכוהן בחיים

השואל נמצא במקום של מציאת זוגיות או פרידה מזוגיות בשני המקרים הכהן מסמל שהזוגיות תחתם ברבנות. התובנות הן תובנות אמת בין עם האהבה היא אהבת אמת מציאת בן או בת הזוג הנכונים לחיים ובין שזהו פירוק הקשר הזוגי ממקום של תובנות אמיתיות.

פירוש קלף הכוהן בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
כוהן
מהותו של הכהן היא חוכמת המסורת, המנהגים והמורשת של האדם.
כתר זהב
בנוי משלושה כתרים, מקשר בין עולמות עליונים ותחתונים, מלמד את התורה הנסתרת, מדריך רוחני.
שרביט צלב כפול
מעיד על מנהיגות, רוחנית, אינטואיציה ועשייה משולבים. מסמל את רבדי הלימוד בנשמתו של החניך את תת המודע, את המודע ואת על המודע, בכל החלקים ייווצר שינוי כשיהיה חיבור לאמת.
מנח אצבעות
מלמדות שיש בו את כוח ההוצאה לפועל והאינטואיציה, חיבור לרוחניות והכרת האמת.
צעיף כחול
הצעיף הכחול מדגיש את היכולת לתקשורת מילולית ואת היכולת ללמד. הצעיף מעיד על כושר ביטוי ותקשורת.
הבעת פנים שלווה
הבעת פניו מסמלת שלמות עצמית.
שני עמודי התווך
צבעם האפור של העמודים מסמל אובייקטיביות וניטרליות. הם מסמלים את הניגודים באדם, בטבע ובקיום הכהן מתווך ביניהם. צבעם האפור של העמודים מסמל מיזוג בין קטבים הוא הערבוב בין הלבן לשחור, בין החומר לרוח.
רקע אפור
הרקע האפור מסמל חיבור בין לבן ושחור זהו צבע של הגנה, אובייקטיביות וניטרליות.
גלימה אדומה מעל בגד לבן
הגלימה האדומה היא סמל לעשייה, לבנייה ולפעולה. היא מסמלת את הצורך ליישם את הרוחניות בחיי היום יום. הגלימה שמייצגת סמכות מסמלת את שלטון הרוח על החומר. הבגד הלבן מסמל את טוהר המחשבה.
שני תלמידים
שני התלמידים מסמלים את נכונות הכוהן לחלוק את הידע. הכריעה שלהם מסמלת ענווה שאיתה יש להגיע כדי לקבל את חוכמתו ואת הידע שלו.
כתפיות בצורת וי
הכתפיות מחברות בין שני צדי הגוף בין הרגש להיגיון.
תיבה
סוד כמוס חבוי בתיבה לכהן המפתחות.
מפתחות מוצלבים
צמד המפתחות על התיבה המונחת לרגליו מסמלים את הרצון להעביר ידע, אך הידע יועבר רק למי שמבקש אותו. הם מייצגים קירבה לחוכמה ולסוד, אפשרות לפתיחת דלת להזדמנויות. מסמל יכולת.

מיתולוגיה

במיתולוגיה היוונית קלף הכהן מיוצג בידי כירון שהיה מורה ורופא אשר ייסד את בית הספר לחיים אליו נשלחו ולמדו בו בני מלכים, בני אלים וגיבורים רבים.

ייצוג הקלף

בקלף הכהן המחפש הופך לחניך הוא לומד את האמת א התחלה מ אמצע ות סוף. האמת היא שלמות שמכילה בתוכה את ההוויה של הקיום והיקום. כשאמת נצבת מול החניך הוא יכול לסובב את הגב אליה, הוא יכול לכעוס עליה אבל בתוכו היא מהדהדת והוא לא יכול להתעלם ממנה.

לאמת למורה יש דרכים רבות להופיע, הוא יכול להיות אדם, בעל חיים, שלט חוצות, ספר, אירוע או תובנה פנימית. ברגע שהחניך לומד את האמת, עם כל הכאב והקושי האור של הידיעה של התובנה מאפשר את המשך התהליך.

הכהן מייצג את הכוחות החיוביים בחיים. כוחות המעוררים תהליכים של צמיחה. אדם המחובר אל הקול הפנימי שלו יודע לקרוא את הסימנים בדרך להתפתחות הרוחנית.

קלף הכהן מייצג תקופה שבה האדם מוצא את הנתיב שלו, את ייעודו מה המטרה לשמה הגיע לגוף חומר. היקום יפעל לעזרת האדם בדרך להגשמת הייעוד שלו. לאסלאם פתגם האומר "אללה עוזר למי שעוזר לעצמו".

הקלף עולה בקריאה כשהשואל נמצא במקום של אמת, שואל שמצא את מי שידריך אותו בדרך אליה. השואל מקשיב לקול הפנימי שלו. זהו קלף של ריפוי נפשי ופיזי, ואפשר ללמוד מקלף זה כי השואל מצא את דרכו לריפוי בעיותיו הפיזיות, הרגשיות והרוחניות.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום שרוצה לראות ולהכיר את האמת, מה שעלול למנוע ממנו את ההכרות הזו הוא הפחד. עליו להיות מודע למורה שיעזור לו בדרך.