קלף הנזיר

Play Video

הזמן יגלה את האמת

%0תומך

קלף הנזיר מייצג שלב בנתיב בו החניך לומד טוהר ושלמות פנימית, התבוננות ללא שיפוט, הכרה והבנת מהות הדברים. שלב של חיפוש אמת, חיפוש משמעות, מציאת השקט הנדרש לאפשר לנשמה להתבונן ולראות את התמונה הגדולה והמלאה, את השלם. הקלף מייצג את הקשר בין האדם לנשמתו. מסע פנימה לגילוי עצמי של משמעות החיים. הנזיר מרחיק את עצמו מענייני החומר בחיפוש אחר משמעות רוחנית. בניגוד לשוטה העומד בקצה צוק ומוכן לקפוץ אל העתיד, הנזיר נע קדימה על סמך חוכמת העבר. הנזיר חוזר אל המקום ממנו יצא ומביא איתו התייחסות והבנות חדשות, מודעות המאירה את מציאות החיים באור שונה. רק אדם שנגע בנשמתו יכול בענווה להעניק מאורו לאחרים.

קלף הנזיר בחיים

אם קיימת זוגיות הרי שיש תחושת בדידות. אם אין זוגיות זהו לא השלב לחפש זוגיות אלא ללמוד את העולם הפנימי למצוא את השקט, את החוכמה ואת הסבלנות עם הלימוד הפנימי הזוגיות תגיע מעצמה.

פירוש קלף הנזיר בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
מטה הליכה
המטה מסמל את החיפוש ואת התמיכה בעצמי הפנימי. הוא מסמל סמכותיות, משענת, כח רוחני, רצונות, יוזמה.
זקן לבן
חוכמה, ניסיון, מסורת, כבוד, ידע עתיק.
גלימה אפורה
סמכות, כוח, פאר, קסם, צבעה האפור מסמל את הדואליות שבין הלבן לשחור, הגנה, צמצום, התנתקות, פשרה.
פנס
הפנס מסמל את אורה של החוכמה המאירה את הדרך. הארה רוחנית, מגרש את החושך והבורות.
צבע תכלת
רוחניות, אפשרויות אין סופיות ונצח.
הרים
ההר המושלג שעליו עומד הנזיר מסמל מצב תודעה של קיפאון ועצירה. ההרים מסמלים אתגרים, עוצמה, מסתור, מכשול, ולמרות זאת הנזיר הולך בביטחון.
עיוורון
העיוורון של הנזיר מחייב אותו להתבונן פנימה, ואף על פי שדרכו חלקלקה ומסוכנת הוא רואה אותה דרך עיניו הפנימיות. העיוורון מייצג את חיפוש אחר האמת הפנימית, אין צורך בהתבוננות החוצה.
פנים מוטות כלפי מטה
ענווה

מיתולוגיה

כרונוס אל הזמן מייצג את קלף הנזיר, לכורונוס קיים כל הזמן שבעולם לחכות כדי לזכות מחדש במלכותו כשליט העולם, כך גם מידת הסבלנות ראוי לה לתת לה את כל הזמן שבעולם.

"הסבלנות מרה, אך פירותיה מתוקים." ז'אן ז'אק רוסו

"מה שלא נשיג בכוח נשיג בזמן ובסבלנות." ז'אן דה לה פונטיין

אדם המחובר לאמת הפנימית אין לו שאלות, יש לו תשובות. עולמו הפנימי גלוי ומובן והוא אינו זקוק לתגובת הסביבה. כשקלף הנזיר עולה בקריאה אחת מהביטויים שלו הוא בקשה סמויה של השואל לחזור לאיזון.

ייצוג הקלף

הקלף מייצג את כוחה של הסבלנות. בעזרתה נוצרים תהליכי חיים.

  • רצון והגדרת מטרה.
  • לדמיין את התהליך, וליזום אותו בחיים הפיזיים
  • לאחר הביצוע נותר להמתין ולראות תוצאות, כאן נכנסת הסבלנות לפעולתה.

בודהה אמר כשהציפיות נפסקות, דברים מתחילים לקרות. הכוח הפנימי שנקרא סבלנות, פותר פרדוקס זה. הוא מאפשר לרצות והוא מאפשר להרפות.

סבלנות וזמן יפתרו את נושא השאלה שנשאלה או האתגר שבו נמצא השואל. התשובה לשאלה שנשאלה נמצאת בידיעה של השואל. השואל כמו הנזיר צריך את הזמן להיות לבד להתבונן והתשובה תעלה. קלף של מדיטציה, של פסק זמן. ללא הסחות הדעת של הסביבה הפתרון יגיע.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של חיפוש האמת ומציאת הסבלנות כדי לממש את הקלף השואל צריך להיכנס פנימה ולהקשיב לעצמו.