קלף הנזיר

הזמן יגלה את האמת

קלף הנזיר בחיים

בנושא זוגיות אם קיימת זוגיות הרי שיש תחושת בדידות. אם אין זוגיות זהו לא השלב לחפש זוגיות אלא ללמוד את העולם הפנימי למצוא את השקט, את החוכמה ואת הסבלנות עם הלימוד הפנימי הזוגיות תגיע מעצמה.

בנושא קריירה בגרות עסקית, סבלנות במהלך יצירת תהליכים, או במעבר מעבודה לעבודה.

בנושא כספים מצב של בדיקה, של עריכת מאזן.

קלף תומך בתהליכי למידה פנימיים ובתהליכי למידה חיצוניים, השואל מחפש אחר אמת, אחר תובנות שיאפשרו לו להתפתח. קיים תהליך השואל הגה רעיון תכנן את עשייתו והוציא אותה מהכוח אל הפועל, עכשיו זמן הנזיר זמן הסבלנות התוצאות יגיעו. כל התשובות לכל השאלות קיימות בשואל. בתוך השקט של הנזיר הוא יכול לקבל אותן. הנזיר בבדידותו בצורך שלו להתחבר אל האמת הפנימית שלו אינו תומך בתהליכי זוגיות

פירוש קלף הנזיר בטארוט

הנזיר חדש

קלף הנזיר מייצג שלב בנתיב בו החניך לומד טוהר ושלמות פנימית, התבוננות ללא שיפוט, הכרה והבנת מהות הדברים. שלב של חיפוש אמת, חיפוש משמעות, מציאת השקט הנדרש לאפשר לנשמה להתבונן ולראות את התמונה הגדולה והמלאה, את השלם. קלף הנזיר מייצג את הקשר בין האדם לנשמתו. מסע פנימה לגילוי עצמי של משמעות החיים. הנזיר מרחיק את עצמו מעיניני החומר בחיפוש אחר משמעות רוחנית. בניגוד לשוטה העומד בקצה צוק ומוכן לקפוץ אל העתיד, הנזיר נע קדימה על סמך חוכמת העבר. הנזיר חוזר אל המקום ממנו יצא ומביא איתו התיחסות והבנות חדשות, מודעות המאירה את מציאות החיים באור שונה. רק אדם שנגע בנשמתו יכול בענווה להעניק מאורו לאחרים.

  • מחשבה מפרידה בין עיקר לטפל.
  • רגש המאפשר מבט לא שיפוטי.
  • רוח הנותנת מקום ומרחב ראיה לעקרונות החיים ולחוכמה פנימית המנחה את כול הדברים.

הסמלים בקלף הנזיר ההר המושלג עליו עומד הנזיר מסמל מצב תודעה של קיפאון ועצירה. האפור המונוטוני של הקלף מייצג מצב תודעה נייטרלי של מרחבי אין סוף, חוויה של שקט. הפנס מסמל את אורה של החוכמה המאירה את הדרך.

העיוורון שלו מחייב אותו להתבונן פנימה. ולמרות שדרכו חלקלקה ומסוכנת הוא רואה אותה דרך עיניו הפנימיות.  המטה, מטה הצועדים מסמל את החיפוש והתמיכה בעצמי הפנימי.

מיתולוגיה כרונוס אל הזמן מייצג את קלף הנזיר, לכורונוס קיים כל הזמן שבעולם לחכות כדי לזכות מחדש במלכותו כשליט העולם, כך גם מידת הסבלנות ראוי לה לתת לעצמה את כל הזמן שבעולם. 

"הסבלנות מרה, אך פירותיה מתוקים." ז'אן ז'אק רוסו. "מה שלא נשיג על ידי כוח נשיג בידי זמן וסבלנות." ז'אן דה לה פונטיין. אדם המחובר לאמת הפנימית אין לו שאלות, יש לו תשובות. עולמו הפנימי גלוי ומובן והוא אינו זקוק לתגובת הסביבה. כשקלף הנזיר עולה בקריאה אחד מהביטויים שלו הוא בקשה סמויה של השואל לחזור לאיזון.

קלף הנזיר מייצג את כוחה של הסבלנות. בעזרתה נוצרים תהליכי חיים.

  • רצון והגדרת מטרה.
  • לדמיין את התהליך, וליזום אותו בחיים הפיזיים
  • לאחר הביצוע נותר להמתין ולראות תוצאות, כאן נכנסת הסבלנות לפעולתה.

בודהה אמר כשהציפיות נפסקות, דברים מתחילים לקרות. הכוח הפנימי שנקרא סבלנות, פותר פרדוקס זה. הוא מאפשר לרצות והוא מאפשר להרפות.

סבלנות וזמן יפתרו את נושא השאלה שנשאלה או האתגר בו נמצא השואל. התשובה לשאלה שנשאלה נמצאת בידיעה של השואל. השואל כמו הנזיר צריך את הזמן להיות לבד להתבונן והתשובה תעלה. קלף הנזיר הוא קלף של מדיטציה, של פסק זמן. ללא הסחות הדעת של הסביבה  הפתרון יגיע.


בנושא זוגיות אם קיימת זוגיות הרי שיש תחושת בדידות. אם אין זוגיות זהו לא השלב לחפש זוגיות אלא ללמוד את העולם הפנימי למצוא את השקט, את החוכמה ואת הסבלנות עם הלימוד הפנימי הזוגיות תגיע מעצמה.

בנושא קריירה בגרות עסקית, סבלנות במהלך יצירת תהליכים, או במעבר מעבודה לעבודה.


בנושא כספים מצב של בדיקה, של עריכת מאזן.

חשוב לזכור קלף הנזיר של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של חיפוש האמת ומציאת הסבלנות כדי לממש את קלף הנזיר

לוגו גדול
דילוג לתוכן