קלף השוטה

החופש בקצות אצבעותינו

קלף השוטה בחיים

בנושא זוגיות קלף השוטה נע בין ראשית התהליך של מציאת זוגיות לבין הבריחה מזוגיות בשל הרצון לחופש.

בנושא קריירה הקלף נע בין יצירתיות, שפע רעיונות לבין בריחה מאחריות, חוסר חיבור למציאות, עובד ללא מרות.

בנושא כספים הקלף נע בין מצבים שבהם כל האפשריות פתוחות בפני השואל אין מגבלות ויש חופש פעולה מלא לבין מצבים של ויתור על כסף כדי לזכות בחופש.

הקלף אינו נותן תשובה לכן הוא במהותו חוסם, הקלף מייצג את החופש, את היכולת לבחור, הוא ראשית התהליך וגם סיומו. הוא אזהרה, הוא תובנה שלא ניתן להסביר אותה במילים, אלא רק להרגיש אותה. קלף שאינו נותן תשובה שכן האדם בראשית התהליך ובמקרים רבים עדין אינו יודע את השאלה הנכונה.

פירוש קלף השוטה בטארוט

השוטה חדש

קלף השוטה (The Fool) מסמל את תחילת הדרך, את הראשית, הוא סמל לתום, הוא הפוטנציאל הגלום באדם. השוטה מייצג את התודעה שנמצאת בתהליך של חיפוש, בתהליך של חקירת הסביבה ובצורך במימוש. כאן מתחיל המחפש את דרכו.   

פירוש הסמלים בקלף השוטה

השק מייצג את אותם חלקים ברוח שהשוטה אינו מכיר מאחר והשק תלוי מאחורי גבו. השק מייצג את הקרמה שנצברה בגלגולים השונים, ואת ההתנסויות בגלגול זה. השק מכיל את הפחדים, הספקות, את חוסר האמון אבל גם את הפוטנציאל הגלום באדם. בתהליך האדם לומד על הצד האפל שבו הצד היצרי אך הוא גם לומד את הצד היצירתי. הכאב והסבל דוחפים את האדם לצאת למסע של שינוי, השוטה מגיע אל התהום, מימוש הפוטנציאל ויצירת השינוי מביאים את האדם להמריא מעל התהום, אי מימוש יביאו אותו לנחות על קרקע המציאות הכואבת. הכלב מסמל את חברו הטוב של האדם המתלווה למסע של השוטה, אך הוא גם מייצג את האינסטינקט החייתי השומר על האדם, הוא גם מהווה מקור פחד שמעכב את ההתקדמות. הכלב בתהליך ההתפתחותי יהפוך לזהירות, למודעות לסכנות. השמש הזורחת בקלף מאירה ומברכת את דרכו של השוטה. פנים מורמות משקפות את פוטנציאל המישוש שלו. הוא מכוון גבוה הוא מלא באידאלים, אך הוא אינו רואה את המכשולים שבדרך. לבוש קל וצבעוני משקף את חוסר בשלותו של השוטה, יש ניסיון למשוך תשומת לב, זהו אינו לבוש נוח למסע. שושנה לבנה מסמלת תום, פריחה והתחדשות. שמונת העיגולים הצהובים מסמלים שלמות רוחנית ועוצמה פנימית. שמונת הקווים האדומים הם סמל לעשייה, לבנייה ולפעולה. הרקע הצהוב של הקלף מסמל את השמש, את אורה, מקרין אנרגיה רוחנית. מיתולוגיה הקלף מסומל בידי אורנוס שמסמל את הלילה הקדמון המקור ללידתה של התודעה, של הכרת המציאות והיצירה הגשמית. המאבק בין אורנוס ובנו כרונוס אל הזמן שמרד בו ותפס את השלטון מסמל את תחילת הזמן ואת הרצף בו האדם נולד, את נקודת ההתחלה שנעה  לקראת הכליה והסיום.

מה מייצג קלף השוטה בקלפי הטארוט

הקלף מייצג התחלות חדשות, השואל עומד בפני פתיחת דף חדש, פרידה מהישן. השואל נמצא במקום בו הוא צריך להציב את החופש בראש מעיניו, אסור לו לוותר על החופש. שום תמורה כספית, רגשית, או נפשית אינם מספיקים לשואל כדי שיאפשר לעצמו למכור את החופש שלו לפעול, ולהתקדם בחיים בדרך להתפתחות רוחנית. קלף השוטה מלא באופטימיות, בדחף לחיים, בהתלהבות, הוא יצירתי, הוא אמיץ. השוטה מייצג את ההארה, את השלב בו האדם מגיע להתפתחות רוחנית. מצב בו קיימת שלמות, איזון ואור.  כל 77 הקלפים הם צעדים רוחניים ופיזיים בדרך אל ההארה בדרך אל ההבנה הרוחנית מהי המהות של השוטה. השוטה בחפיסת הקלפים הוא הג'וקר, הוא יכול להחליף את כל הקלפים מאחר שהם חלק ממנו. השוטה שנמצא במצב של הארה חופשי מכבלי החיים, לכן הוא מסמל בקריאה חופש. (השוטה הוא אחד משלושה קלפים הכוהנת הגדולה והירח שאינם נותנים תשובה אלא הכוונה) השואל כבול ועד שלא ישתחרר מכבליו לא ידע את התשובה לשאלתו. מאחר שברגע זה השואל כבול הוא רואה את המציאות מזווית ראייה מאוד ספציפית, ברגע שימצא את החופש שלו יש סיכוי כי השאלה תהפוך ללא רלוונטית מאחר שהשואל ימצא את עצמו במקום חדש. בנושא זוגיות הקלף נע בין ראשית התהליך של מציאת זוגיות לבין הבריחה מזוגיות בשל הרצון לחופש. בנושא קריירה הקלף נע בין יצירתיות, שפע רעיונות לבין בריחה מאחריות, חוסר חיבור למציאות, עובד ללא מרות. בנושא כספים הקלף נע בין מצבים שבהם כל האפשריות פתוחות בפני השואל אין מגבלות ויש חופש פעולה מלא לבין מצבים של ויתור על כסף כדי לזכות בחופש. חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של חיפוש, הבנת התודעה, בתהליך של חקירת הסביבה ובצורך במימוש. האם השואל יצא לדרך של התפתחות רוחנית או יעדיף להשאר עם המוכר והידוע למרות שהתעורר הצורך לצאת למסע להבנת החופש הפנימי כתוצאה מתובנה פנימית שעדין אינה ברורה למחפש. כדי לדעת איזו אנרגיה מקיפה אתכם היום אתם מוזמנים לעבור לפתיחה היומית ולגלות, או שאולי יענינו אתכם פתיחות נוספות: קריאת כיוון ושאלת מילים.
לוגו גדול
דילוג לתוכן