קלף השוטה

Play Video

החופש בקצות אצבעותינו

%0תומך

הקלף אינו נותן תשובה לכן הוא במהותו חוסם, הקלף מייצג את החופש, את היכולת לבחור, הוא ראשית התהליך וגם סיומו. הוא אזהרה, הוא תובנה שלא ניתן להסביר אותה במילים, אלא רק להרגיש אותה. קלף שאינו נותן תשובה שכן האדם בראשית התהליך ובמקרים רבים עדין אינו יודע את השאלה הנכונה.

קלף השוטה בחיים

 הקלף נע בין ראשית התהליך של מציאת זוגיות לבין הבריחה מזוגיות בשל הרצון לחופש.

פירוש קלף השוטה בקלפי הטארוט

קלף השוטה מסמל את תחילת הדרך, את הראשית, הוא סמל לתום, הוא הפוטנציאל הגלום באדם. השוטה מייצג את התודעה שנמצאת בתהליך של חיפוש, בתהליך של חקירת הסביבה ובצורך במימוש. כאן מתחיל המחפש את דרכו.

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
שמש זורחת
השמש מאירה ומברכת את דרכו של השוטה. סמל להתפשטות, לצמיחה, לאנרגיה וליצירתיות. זריחת השמש היא סמל להתחלות חדשות, מקור חיים. אמצע היום מצביע על כוח, עוצמה ומאמצים יצירתיים, שקיעת השמש מצביעה על סיום או מעבר. השמש מאירה ומברכת. היא מייצגת אומץ ותבונה. מחממת אך גם יכולה לשרוף.
שק הנדודים
השק מייצג את אותם חלקים ברוח שהשוטה אינו מכיר מאחר שהשק תלוי מאחורי גבו. השק מייצג את הקרמה שנצברה בגלגולים השונים, ואת ההתנסויות בגלגול זה. השק מכיל את הפחדים, הספקות, את חוסר האמון אבל גם את הפוטנציאל הגלום באדם.
פנים מורמות
משקפות את פוטנציאל המימוש שלו, הוא מכוון גבוה, מלא אידאלים, אך גם אינו רואה את המכשולים.
שושנה לבנה
תום, פריחה והתחדשות.
לבוש קל וצבעוני
חוסר בשלות, ניסיון למשוך תשומת לב, לבוש שאינו נוח למסע.
8 עיגולים צהובים
העיגול הוא סמל לשלמות רוחנית ועוצמה פנימית.
8 קווים אדומים
הקווים הם סמל לעשייה, לבנייה ולפעולה.
רקע צהוב
הצבע הצהוב, הוא צבע המסמל את השמש, את אורה, מקרין אנרגיה רוחנית.
הכלב
הכלב מסמל את חברו הטוב של האדם המתלווה למסע של השוטה, אך הוא גם מייצג את האינסטינקט החייתי השומר על האדם, הוא גם הוא מקור פחד שמעכב את ההתקדמות. הכלב בתהליך ההתפתחותי יהפוך לזהירות, למודעות לסכנות.
קצה מצוק תהום
מוכנות לקפוץ, מבטא תעוזה וניסיון לממש פוטנציאל, אך חווית הנחיתה למציאות עלולה להיות כואבת.

מיתולוגיה

הקלף מסומל בידי אורנוס אל השמיים שייך לאלים הפרה אולימפיים. מסמל את הלילה הקדמון לפני שנברא האור, המקור ללידתה של התודעה, של הכרת המציאות והיצירה הגשמית, אורנוס מסמל את המחשבה הבוראת.

המאבק בין אורנוס ובנו כרונוס אל הזמן שמרד בו ותפס את השלטון מסמל את תחילת הזמן ואת הרצף שבו האדם נולד, את נקודת ההתחלה שנעה לקראת הכליה והסיום.

ייצוג הקלף

הקלף מייצג התחלות חדשות, השואל עומד בפני פתיחת דף חדש, פרידה מהישן. השואל נמצא במקום שבו הוא צריך להציב את החופש בראש מעיניו, אסור לו לוותר על החופש. שום תמורה כספית, רגשית, או נפשית אינם מספיקים לשואל כדי שיאפשר לעצמו למכור את החופש שלו לפעול, ולהתקדם בחיים בדרך להתפתחות רוחנית. השוטה מלא באופטימיות, בדחף לחיים, בהתלהבות, הוא יצירתי, הוא אמיץ.

השוטה מייצג את ההארה, את השלב שבו האדם מגיע להתפתחות רוחנית. מצב בו קיימת שלמות, איזון ואור. כל 77 הקלפים הם צעדים רוחניים ופיזיים בדרך אל ההארה בדרך אל ההבנה הרוחנית מהי המהות של השוטה. השוטה בחפיסת הקלפים הוא הג'וקר, הוא יכול להחליף את כל הקלפים מאחר שהם חלק ממנו.

השוטה שנמצא במצב של הארה חופשי מכבלי החיים, לכן הוא מסמל בקריאה חופש. (השוטה הוא אחד משלושה קלפים הכוהנת הגדולה והירח שאינם נותנים תשובה אלא הכוונה) השואל כבול ועד שלא ישתחרר מכבליו לא ידע את התשובה לשאלתו. מאחר שברגע זה השואל כבול הוא רואה את המציאות מזווית ראיה ספציפית מאוד, ברגע שימצא את החופש שלו יש סיכוי כי השאלה תהפוך ללא רלוונטית מאחר שהשואל ימצא את עצמו במקום חדש.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של חיפוש, הבנת התודעה, בתהליך של חקירה של הסביבה ובצורך במימוש. האם השואל יצא לדרך של התפתחות רוחנית או יעדיף להישאר במוכר ובידוע אף על פי שהתעורר בו הצורך לצאת למסע להבנת החופש הפנימי בשל תובנה פנימית שעדיין אינה ברורה למחפש.