The Fool day

השוטה

תומך

30%

חוסם

החופש בקצות אצבעותינו

The Foolקלף השוטה The Fool בהבט היומי מסמל את תחילת הדרך, את הראשית, הוא סמל לתום, הוא הפוטנציאל הגלום באדם. השוטה מייצג את התודעה שנמצאת בתהליך של חיפוש, בתהליך של חקירת הסביבה ובצורך במימוש. כאן מתחיל המחפש את דרכו.

היום הוא יום להתחיל את תהליך ההארה, לבדוק במהלך היום היכן מתעורר הצורך בחופש, היכן חבויה האופטימיות של השואל הדחף לחיים, ההתלהבות שלו. מה כובל את השואל  כך שאינו יכול להתחיל את הדרך להארה. האם זו הזוגיות שמפריעה?הבוס בעבודה?

חזרה לפתיחה היומית כדי שתחכה לך למחר, או שאולי יענינו אותך פתיחות נוספות: קריאת כיוון ושאלת מילים.

לוגו

החופש בקצות אצבעותינו

The Foolקלף השוטה The Fool מסמל את תחילת הדרך, את הראשית, הוא סמל לתום, הוא הפוטנציאל הגלום באדם. השוטה מייצג את התודעה שנמצאת בתהליך של חיפוש, בתהליך של חקירת הסביבה ובצורך במימוש. כאן מתחיל המחפש את דרכו.

במיתולוגיה היונית הוא מיוצג על ידי האל אורנוס אל השמים שייך לאלים הפרה אולמפיים ותפקידו היה לסמל את הלילה הקדמון לפני שנברא האור, הוא המקור לראשית המודעות והחיים הגשמיים. אורנוס מסמל את המחשבה הבוראת.

הסמלים בקלף השק מייצג את אותם חלקים ברוח שהשוטה אינו מכיר מאחר והשק תלוי מאחורי גבו. השק מייצג את הקרמה שנצברה בגלגולים השונים, ואת ההתנסויות בגלגול זה. השק מכיל את הפחדים, הספקות, את חוסר האמון אבל גם את הפוטנציאל הגלום באדם. בתהליך האדם לומד על הצד האפל שבו הצד היצרי אך הוא גם לומד את הצד היצירתי. הכאב והסבל דוחפים את האדם לצאת למסע של שינוי, השוטה מגיע אל התהום, מימוש הפוטנציאל ויצירת השינוי מביאים את האדם להמריא מעל התהום, אי מימוש יביאו אותו לנחות על קרקע המציאות הכואבת. הכלב מסמל את חברו הטוב של האדם המתלווה למסע של השוטה, אך הוא גם מייצג את האינסטינקט החייתי השומר על האדם, הוא גם מהווה מקור פחד שמעכב את ההתקדמות. הכלב בתהליך ההתפתחותי יהפוך לזהירות, למודעות לסכנות.

מיתולוגיה הקלף מסומל בידי אורנוס שמסמל את הלילה הקדמון המקור ללידתה של התודעה, של הכרת המציאות והיצירה הגשמית. המאבק בין אורנוס ובנו כרונוס אל הזמן שמרד בו ותפס את השלטון מסמל את תחילת הזמן ואת הרצף בו האדם נולד, את נקודת ההתחלה שנעה  לקראת הכליה והסיום.

הקלף מייצג התחלות חדשות, השואל עומד בפני פתיחת דף חדש, פרידה מהישן. השואל נמצא במקום בו הוא צריך להציב את החופש בראש מעיניו, אסור לו לוותר על החופש. שום תמורה כספית, רגשית, או נפשית אינם מספיקים לשואל כדי שיאפשר לעצמו למכור את החופש שלו לפעול, ולהתקדם בחיים בדרך להתפתחות רוחנית. השוטה מלא באופטימיות, בדחף לחיים, בהתלהבות, הוא יצירתי, הוא אמיץ. השוטה מייצג את ההארה, את השלב בו האדם מגיע להתפתחות רוחנית. מצב בו קיימת שלמות, איזון ואור. כל 77 הקלפים הם צעדים רוחניים ופיזיים בדרך אל ההארה בדרך אל ההבנה הרוחנית מהי המהות של השוטה. השוטה בחפיסת הקלפים הוא הג'וקר, הוא יכול להחליף את כל הקלפים מאחר שהם חלק ממנו. השוטה שנמצא במצב של הארה חופשי מכבלי החיים, לכן הוא מסמל בקריאה חופש. (השוטה הוא אחד משלושה קלפים הכוהנת הגדולה והירח שאינם נותנים תשובה אלא הכוונה) השואל כבול ועד שלא ישתחרר מכבליו לא ידע את התשובה לשאלתו. מאחר שברגע זה השואל כבול הוא רואה את המציאות מזווית ראייה מאוד ספציפית, ברגע שימצא את החופש שלו יש סיכוי כי השאלה תהפוך ללא רלוונטית מאחר שהשואל ימצא את עצמו במקום חדש.

בנושא זוגיות הקלף נע בין ראשית התהליך של מציאת זוגיות לבין הבריחה מזוגיות בשל הרצון לחופש.

בנושא קריירה הקלף נע בין יצירתיות, שפע רעיונות לבין בריחה מאחריות, חוסר חיבור למציאות, עובד ללא מרות.

בנושא כספים הקלף נע בין מצבים שבהם כל האפשריות פתוחות בפני השואל אין מגבלות ויש חופש פעולה מלא לבין מצבים של ויתור על כסף כדי לזכות בחופש.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של חיפוש, הבנת התודעה, בתהליך של חקירת הסביבה ובצורך במימוש. האם השואל יצא לדרך של התפתחות רוחנית או יעדיף להשאר עם המוכר והידוע למרות שהתעורר הצורך לצאת למסע להבנת החופש הפנימי כתוצאה מתובנה פנימית שעדין אינה ברורה למחפש.

לוגו

דילוג לתוכן