קלף הקיסרית

Play Video

להעניק באמונה שלמה

%0תומך

קלף הקיסרית הוא קלף של מימוש, אהבה ללא תנאי. היכולת לתת ולקבל בצורה מאוזנת. היכולת לחוות את השפע ללא פחד ממקום של מודעות ושל הבנה כי השפע נועד לאדם, הוא זמין ומחכה שיקבל אותו.

קלף הקיסרית בחיים

הקלף מייצג אהבה נישואין הריון פוריות ואושר.

פירוש קלף הקיסרית בקלפי הטארוט

הקלף מייצג מיניות כחלק מהיצירתיות של האדם. המחפש לומד את עקרון ההפריה, את פוטנציאל היצירתיות הטמון בו אך גם את כאבי הלידה. לכל רעיון נדרשת תקופת הבשלה לאחריה נוצר ניתוק בין הוגה הרעיון לרעיון, בין האם לתינוק הנולד. חווית הכאב היא פיזית ונפשית. בפסיכולוגיה היונגיאנית הקיסרית מייצגת את האנימה האנרגיה של הנפש האנרגיה הנשית. הקיסרית מייצגת את פן הנשיות, את החושניות. היא חלק מהטבע, היא האם, המרפאה, הפריון, הנתינה והאהבה. היא המקום של הסליחה העצמית, החמלה העצמית, הסובלנות העצמית כלפי החולשות והמוגבלויות העצמיות.

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
כתר משובץ 12 כוכבים
הכתר משובץ ב-12 כוכבים מייצג את 12 המזלות המסמלים את מחזוריות החיים ואת הסדר של היקום. הוא מייצג שליטה, תהילה, שלמות.
מחרוזת פנינים
מחרוזת 7 הפנינים לצווארה מסמלת את כושר הביטוי העצמי, את ימות השבוע 6 ימים של יצירה וביום השביעי מנוחה.
מטה וכדור
סמכותיות, משענת, כח רוחני, רצונות, יוזמה, כלי למימוש הרעיון, מחזוריות ואין סופיות.
רקע צהוב
שפע, אנרגיה, אושר. הוא מייצג אומץ אך גם זהירות ופחדנות. תקשורת פנימית וחיצונית.
שרשרת שבע פנינים
כושר ביטוי, ימי השבוע.
רימונים
פוריות, שפע, חוסר איזון.
הבעת פנים ותנוחת ישיבה המביעים שלווה
ביטחון, ענווה, חושניות.
מגן ונוס
מגן ונוס מסמל יופי, אהבה ללא תנאי, חושניות.
לב
מרכז, חיים, רגשות, יצירתיות.
כותונת מצוירת רימונים
זרימה, שפע, חוכמה ופריון.
שדה חיטה
מזון, שפע, מחזוריות החיים והטבע, רגישות לרוח.
נחל מפל מים
הנחל מייצג את עולם הרגש והזרימה שבו, חיים, הכוונה, עוצמה, שחרור. המפל מייצג את המיניות את העוצמה הרגשית, ואת היכולת לנוע ולהניע.
יער
היער מבטא את הטבע הבראשיתי.
כיסא מרופד
הכיסא המרופד הממוקם בטבע מסמל שלווה, שקט, נוחות ורוגע פנימי.

מיתולוגיה

במיתולוגיה היוונית הקיסרית מיוצגת בידי דמטר וונוס שתיהן אלות האדמה, הטבע והפריון. הן מייצגות יופי, אהבה, משיכה מינית, תשוקה ופיתוי. נראה כי אין חוקים למשיכה המינית, אך הפריון כפוף לחוקי טבע ברורים. אותה דואליות הקיימת בקיסרית.

ייצוג הקלף

הקלף מייצג פוריות שאינה שייכת לנשים בלבד, לנשיות ולהריון. פוריות שייכת לטבע ולטבע האנושי. פוריות יש בכל יצירה בתהליכי לימודים, בעבודה, במערכות יחסים עם האנשים שאותם פוגשים במהלך החיים. אדם פורה הוא אדם שיודע להפוך זרע לעץ פורח ומניב פירות. פוריות היא גם היכולת להפרות אחרים. האישה הפורייה נכנסת להריון בזכות הזרע הפורה של הגבר. חוסר פריון הוא סמן לחוסר איזון נפשי, רגשי או גופני.

בשואל קיים העדר סיפוק, כעס, קנאה, השואל נמצא במצב של סבל כשהשואל ימצא דרך להיות פורה הוא יביא איזון לחייו. כששואל מקבל קלף זה בקריאה הוא מייצג פריון, הצלחה ושגשוג כלכלי, הוא יכול לרמז על הריון. הקלף מייצג את המימוש של החומר בחייו של השואל, אך כדי להשיג את החומר עליו לעבור דרך עולם הרוח עליו ללמוד לתת כדי לקבל, עליו ללמוד לתת בלי לבדוק מה יקבל בסוף התהליך, עליו להאמין ביקום שלכל נתינה יש תמורה גם אם היא לא מיידית.

עליו ללמוד להעצים את האחרים כדי להעצים את עצמו. הלמידה מגיעה דרך ההתבוננות את מי בוחר השואל להעצים, ממי הוא נרתע. זו מראה לפנימיותו, דווקא אותם אנשים שהשואל בוחר לא להעצים הם אותם אתגרים שבהם הוא צריך לבחור כדי להבין מה הוא אינו אוהב בעצמו.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של השפע בכל תחום שבו נשאלת השאלה. מתפקידו של השואל לממש את השפע בחייו, מתוך מודעות, אם אכן הוא נמצא באיזון בין נתינה לקבלה.