קלף הקיסר

Play Video

כחומר ביד היוצר

%0תומך

קלף הקיסר מייצג את כוח הרצון, את המודעות לכישורים האישיים, הוא ביטוי לעוצמה, לנחישות, לשליטה עצמית, להתמדה וללקיחת אחריות. הקלף מבטא צורך בביטחון חומרי ויציבות.

קלף הקיסר בחיים

הקלף מייצג זוגיות סמכותית, יציבה, נשים תבחרנה בדמות האב, בגבר מבוגר. הגבר יבחר באישה המחפשת עוצמה וכוח בבן הזוג. זוגיות שבה חשוב לשים לב לביטוי הרגשי. לגבר יש נטייה לנהל את האישה.

פירוש קלף הקיסר בקלפי הטארוט

קלף הקיסר מייצג את התרבות הפטריאכלית, מייצג את דמות האב, את דמותו של המגן. המחפש לומד לממש את עצמו את כוחו ויכולותיו בעולם החומר.

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
כתר זהב
שליטה, תהילה, שלמות, רציפות.
מטה
המוט המוחזק בידו של הקיסר הוא סמל מצרי המייצג את הכוח להעניק חיים ולרפא. הוא מייצג סמכותיות, משענת, כח רוחני, רצונות, יוזמה, כלי למימוש הרעיון.
רקע כתום
שפע, פריון, מסמל אהבה, יצירה, יצירתיות והשראה. הכתום מבטא גם נטייה לאומנות. מייצג אינטואיטיביות נשית.
זקן לבן
חוכמה, ניסיון, מסורת, כבוד, ידע עתיק.
שריון מתכת
הגנה, סגירות, סמל סטטוס.
הבעת פנים ותנוחת ישיבה המביעים ביטחון
הפנים של הקיסר הן פנים צעירות אך הזקן מביא איתו תחושת זקנה שני סממנים המבטאים מחד גיסא את היכולת של הקיסר לעוצמה ולכוח ומאידך גיסא הם מביאים את החוכמה והניסיון. הישיבה הזקופה של הקיסר מייצגת עוצמה, כוח, ביטחון ונוכחות.
הרים
אתגרים, עוצמה, מסתור, מכשול.
כיסא אבן
הכיסא המרובע מייצג יציבות, שליטה, מנהיגות.
גלימה אדומה
הגלימה האדומה מייצגת את כוח הפעולה. היא מייצגת סמכות, כוח, פאר, קסם הצבע האדום מסמל עשייה.
ראשי אילים
ראשי האיילים מייצגים את מי שמנהיג את העדר, המשכוכית שמרביע את הנקבות. האייל צועד בראש העדר, לא נרתע מעימות, הערכה עצמית, מנהיגות, שליטה עצמית, כח מיני פורה.
רימון
פוריות, שפע, חוסר איזון.

מיתולוגיה

קלף הקיסר במיתולוגיה היוונית מיוצג בידי זאוס. ראש האלים שמנהל את היקום והחיים על פני האדמה. הוא שמביא את היציבות, את ההרמוניה ואת השגשוג החומרי. זאוס או הקיסר יודעים לנהל, להאציל סמכויות ולהנהיג. הם הדואגים לסדר, לארגון, לרווחה חומרית.

ייצוג הקלף

הקלף מייצג סדר, יציבות, ארגון, ניהול וסמכותיות. קלף של הצלחה בעולם החומר בעבודה ובקריירה. השואל יודע לשלוט בצד הפיזי של חייו עליו ללמוד לשלוט גם בצד הרגשי. הקלף מייצג סמכות. בפתיחה הוא יכול לייצג דמות סמכותית מחייו של השואל. חשוב שהשואל יבדוק האם הדמות הזו משתקת אותו או הוא מקור כוח ודוגמה אישית בחייו. השואל נמצא במקום שבו הוא רוצה להתחיל התחלות חדשות ליזום. קלף של עשייה, קלף של נכונות לעבודה. קלף של הצלחה חומרית בזכות העבודה הקשה וההשקעה. קלף של קשיחות, נחישות. הוא מייצג גם מצבים של נוקשות וחוסר גמישות.

כשהשואל מקבל קלף זה עליו לבחון את סדרי העדיפויות שלו, עליו לבדוק האם הוא יודע לבטא את רגשותיו. האם הוא מנהל את חייהם של הסובבים אותו.

הקלף מייצג חומר וחומריות, הקלף מבטא הצלחה חומרית ושפע. שליטה בעולם החומר היא חלק מתהליך ההתפתחות הרוחנית. האדם חי בעולם פיזי וללא שליטה שבו הוא לא יכול להתקדם רוחנית.

אצל שואלת קלף הקיסר מייצג את דמות האב והשפעתו על בחירת הגברים בחייה. הקלף מייצג את סוג הזוגיות שאותו היא בוחרת.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום שרוצה ללמוד לשלוט בעולם החומר, כדי לממש עליו להתחיל לעשות, עליו ללמוד את סדרי העדיפות שלו, ולא לוותר על הביטוי הרגשי גם בעולם העסקים.