קלף השטן

מהיצר ליצירה

קלף השטן בחיים

בנושא זוגיות מיניות סוערת, יצריות ויצרים, לעיתים הקלף מייצג אהבה אסורה.   

בנושא קריירה שחיתויות, עסקים אפלים. 

בנושא כספים המקורות מהם מגיעים הכספים מפוקפקים.

במהותו קלף חוסם המגיע במצבים בהם השואל סטה מהדרך בה הוא מאמין. היצרים מובילים את השואל לדרך בה הוא יכשל. זהו ניסיון מאתגר עבור השואל.

פירוש קלף השטן בטארוט

השטן חדש

קלף השטן The Devil מייצג את ההגבלה, את הפחדים, את ההרגלים. הוא מייצג מצבים של תלות העדר מודעות, רכושנות, ומיניות מתפרצת. שלב בו על האדם להתמודד עם "The dark side of the soul" המיתוסים השונים לאורך ההיסטוריה של האדם מציגים את המלחמה בין כוחות האור לכוחות החושך. מודעות השטן מעניקה תחושה של כוח ושליטה, מודעות המעצימה את האגו, שהוא גורם מכשיל בדרך להתפתחות רוחנית, מודעות זו מביאה את האדם להיות נגוע בהיבריס (חטא הגאווה, הרצון להידמות לאלוהים) תפקידו של האדם לזהות את הכוחות החשוכים, ההרסניים לו ממקום של מודעות להפוך אותם לכוח יצירתי.

הסמלים בקלף
הרקע הכהה של הקלף מסמל בורות, הלפיד של מרס אל המלחמה מופנה כלפי מטה לכיוון החומר הוא מסמל שליטה ותשוקה. האש הופכת לאש שמשמידה. היצור השטני היושב מעל שתי הדמויות הקטנות, בעל כנפי העטלף מייצג את השטן שמסמל את כוחות הרוע, את היצרים והיצריות, את היצר החייתי הטבוע באדם, את הכוחנות. אוזני החמור, רגלי העז, וצ'קראת המין המודגשת בכתום מסמלים עקשנות, תאווה, ומיניות לא מרוסנת. הדמויות מייצגות את אדם וחוה לאחר החטא הקדמון. הפנטגרם הניצב על ראשו מסמל מגיה שחורה, הכבלים בקלף מסמלים את הכבלים של הגוף לחומר ושל הרוח לאגו. הכבלים מסמלים קנאה, פחדים, התמכרויות, משחקי כוח. חשוב לשים לב כי הכבלים תלויים ברפיון על צווארם של האנשים מה שמסמל את היכולת של האדם להשתחרר מכבליו. הטבור הקיים בדמות מלמד על כך שהיצור נולד ולכן הוא גם עתיד למות, לכן אין בו אמיתיות.                     

הקלף מיוצג על ידי האל פאן, הוא לא שכן באולימפוס אלא היה ראש אלי האדמה. הוא היה אל הפריון והעדרים. הוא נהג לישון בצוהריים, ואוי למי שהעירו הוא היה עלול לגרום לסיוטי לילה לזה שהעיר אותו וליצור פאניקה בעדרים. אל רעשן רודף נשים ונערים כאחד. נימפה שנמלטה ממנו הפכה עצמה לשיח קנים ממנו הוא יצר חליל. דמותו החייתית מנוגדת לנגינתו השמימית אותה התמרה של היצריות ליצירתיות. דמותו חצי אדם חצי עז (קרניים, אוזניים ורגליים) שימשה בימי הביניים השראה למראה השטן.

הקלף מייצג מצבים של חושך רגשי, נפשי ורוחני, מצבים בהם השקר הזיוף והאשליה מתחזים לאמת, מצבים של חוסר מודעות, בלבול. בעוד שהאמת מאוזנת א בתחילה מ באמצע ות בסוף הרי שהשקר אלו שלוש האותיות שנמצאות לפני הת שהיא סוף הדרך והשקר מקרב את הסוף בצורה שגויה. שליחיו של השטן, השדים יעלו וישלטו בחייו של האדם. כל אדם והשדים שלו, והם ממתינים לרגע של חולשה, למעידה. השטן מייצג את הכוחות השליליים בחייו של האדם. זה השלב בו המאסטר מתמודד עם השטן שבו ומנצח. השטן יגיע עם מבחניו ועם שיעוריו כאשר האדם יתחיל לצעוד בדרך רוחנית, לאחר התהליך אותו עבר האדם מהמחפש דרך החניך ועד למאסטר, רק בשלב הזה הוא יכול להתמודד עם השטן שבתוכו.

קיים מצב של הזנחה, של פעולה ממניעים לא נכונים, ממקום של התמכרות, של יצרים ותשוקות. זהו שלב של אתגר, שלב של מבחן בו יש תחושה שכוחות חיצוניים שולטים בחייו של האדם. בעוד שבקלף הכהן האדם חי את האמת את האור הרי שבקלף השטן הוא חי את השקר את החשכה של חייו. האדם נמצא בנקודה בחייו שאם יעמוד מול הפיתוי הוא ינצח את השדים הקיימים בו. הקלף מופיע כדי להאיר בפני האדם שיש בו את הכוח והבחירה להתגבר להשתחרר ולבצע את "קפיצת נחשון" (היה הראשון שקפץ לים סוף, לאחר שנקרע הים לשניים, ובכך הוכיח את אמונתו באלוהים והפך לסמל לראשוניות ולחלוציות בהיסטוריה היהודית) קפיצה של מודעות.

בנושא זוגיות מיניות סוערת, יצריות ויצרים, לעיתים הקלף מייצג אהבה אסורה.

בנושא קריירה שחיתויות, עסקים אפלים.

בנושא כספים המקורות מהם מגיעים הכספים מפוקפקים.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של מבחן, של עמידה מול פיתוייו של השטן, על האדם לזכור שאין כוחות חיצוניים המעוניינים לפגוע בו, אלא כוחות חשוכים מתעוררים בו ועליו ללמוד לעמוד מולם ולשחרר אותם.  כדי לדעת איזו אנרגיה מקיפה אתכם היום  אתם מוזמנים לעבור לפתיחה היומית ולגלות, או שאולי יענינו אתכם פתיחות נוספות: קריאת כיוון ושאלת מילים.

לוגו גדול
דילוג לתוכן