קלפי החצר

החלוקה של חפיסת קלפי הטארוט מייצגת את התהליכים אותם עוברים בחיים. החפיסה נחלקת לשניים הארקנה הגדולה והארקנה הקטנה. פירוש המילה ארקנה ביוונית הוא סוד, מסתורין. הארקנה הקטנה אף היא נחלקת לשניים הסדרה הממוספרת מ 1-10 וקלפי החצר. שלושת החלקים כפי שהם מתבטאים בתהליכי החיים מיוצגים על ידי 78 קלפים, כל קלף מתאר מצב חיים אחר, שונה. 22 קלפים שהם קלפי הארקנה הגדולה מייצגים את עולם הרוח, בעולם הרוח נוצר הרעיון הוא שמעורר את הרצון, את התשוקה. 40 הקלפים של הארקנה הקטנה הממוספרים מ 1-10 מהווים את המימוש או אי המימוש בעולם החומר. הם הביטוי למימוש הרצון שמתעורר לאותה תשוקה שבוערת בגוף. הקלפים יבהירו לשואל האם אותם רעיונות הקיימים ברוח מתממשים בעולם החומר, או מה מפריע להם להתממש. 16 הקלפים של הארקנה הקטנה שהם קלפי החצר, מחולקים ל 12 קלפים של נסיך מלכה ומלך מטות, מטבעות, גביעים וחרבות כל קלף מיוצג בידי אחד המזלות בזודיאק והם הקלפים המייצגים את ההזדמנויות הנקרות בחייו של השואל. 4 קלפי האבירים הם קלפים של התבגרות.

הפתגם "כשנסגרת דלת אחת  נפתחת אחרת, אבל לעיתים קרובות אנו ממשיכים להביט בצער רב כל כך בדלת הסגורה, עד שאיננו רואים את זו שנפתחה בפנינו יחד עם הזדמנות חדשה." הפתגם שתבע אלכסנדר גרהאם בל  מייצג את קלפי החצר. הם באים להודיע כי יש הזדמנות שים לב לאירועים ואל תחמיץ את מה שהיקום מזמן את ההזדמנות שהופיעה. פעמים רבות אנו מביטים באירועי עבר ואומרים אילו לא…אם רק…את ההזדמנות קל לראות במבט לאחור. אן לנדס אמרה "שהבעיה עם הזדמנויות היא  שבדרך כלל, הזדמנויות מחופשות לעבודה קשה, ולכן רוב האנשים אינם מזהים אותם". לכן כאשר בקריאה מופיעים קלפי החצר הם מגיעים כדי להתריע בפני השואל שקיימת הזדמנות ועליו לזהות אותה. ארבעת האבירים מייצגים שלב בחיים בו מתבגרים.

ישנן שתי גישות עיקריות בקריאה בקלפי הטארוט ובחיים בכלל האחת היא הגישה הפטליסטית שטוענת כי הכל נקבע מראש, אם כך מהי הזדמנות? היקום כבר יודע מה תהיה התוצאה. לנו בני האדם נתנה הרשות לבחור ממקום של חוסר ידיעת העתיד. הגישה השניה היא הגישה האקזיסטנציאליסטית הטוענת שהכל תלוי באדם עצמו, עתידו של אדם תלוי בדרך בה הוא יבנה את ההווה. ההזדמנות היא הדרך של האדם לבנות את ההווה שלו.

Page of Wands Page of Pentacles Page of Cups Page of Swords

נסיך: מטות קשת, מטבעות בתולה, גביעים דגים, חרבות תאומים.

הנסיכים מייצגים התחלה, תובנות חדשות וכמו כל ההתחלות הן מלאות התרגשות, רצון לעשייה בזמן זה יש נטייה שלא לראות את הבעיות הקיימות ולהתמודד איתן. הנסיך הצעיר בבית המלוכה לכן הוא חסר ניסיון, ידע או תבונה כיצד להתמודד עם האתגר אותו הוא מייצג. "כשאתה מתחיל מאפס, יש לך הרבה מה ללמוד" כתב הרוקי מורקמי בספרו יער נורווגי וזו בדיוק ההוויה של הנסיכים זו ראשית דרכם ויש להם הרבה מה ללמוד בנושא השאלה.

Queen of Wands Queen of Pentacles Queen of Cups Queen of Swords

מלכה: מטות אריה, מטבעות שור, גביעים עקרב, חרבות דלי.

פתגם אנגלי אומר "במקום שיש רצון – ישנה גם דרך" המלכות מייצגות את האנרגיה הנשית האקטיבית. הן מייצגות את הפעולה עצמה, את הביצוע, את הרצון למצוא את הדרך. האנרגיה הנשית יש בה המשכיות, יציבות ושמירה על הקיים. בניגוד לנסיך חסר הניסיון כאן ניתן להבין שההזדמנות יכולה להגיע לשלב הביצוע. כמו שאמרה מרגרט תאצ'ר "אם אתה רוצה שמשהו ייעשה, בקש מאישה".

King of Wands King of Pentacles King of Cups King of Swords

מלך: מטות טלה, מטבעות גדי, גביעים סרטן, חרבות מאזניים.

"אנשים משתנים בדרך כלל מחוסר ברירה, לא מרצון" אמר אוריאל סימון וכך גם המלכים מייצגים  את האנרגיה הזכרית, הפסיבית מלך האריות פסיבי בשעה שהלביאות צדות, ומטפלות בגורים. מלך האריות יצא לפעולה כדי להגן על המשפחה, כאשר מופיע איום. לכן בקריאה כשיוצא קלף מלכים, הקורא יבין שהשואל פסיבי ורק אם יקרה משהו הוא יפעל.

אולי יעניין אותך לקרוא גם

דמטר ופרספונה

דמטר ופרספונה

דמטר ופרספונה הסיפור המיתולוגי על דמטר ופרספונה הוא שעומד מאחורי קלפי הקיסרית והכוהנת הגדולה. דמטר שמייצגת את קלף הקיסרית, היא אלת התבואה והפריון. הייתה בתם של

קרא עוד »
פתיחה יומית

פתיחה יומית

בחירה יומית של קלף מאפשרת ללמוד מהי האנרגיה המלווה את האדם באותו יום. בחירה זו היא דרך נפלאה ללמוד הלכה למעשה את רזי הקלפים אל

קרא עוד »
טארוט ונומרולוגיה

קלפי הטארוט ונומרלוגיה

קלפי הטארוט ונומרולוגיה קלפי הטארוט שלובים בתורת הנומרולוגיה; לכל קלף הן בארנקה הגדולה הן בקטנה יש מספר המבטא את יכולותיו ואת אתגריו. הארקנה הגדולה השוטה

קרא עוד »

לוגו

דילוג לתוכן