קלף המרכבה

Play Video

לרכב לעבר המטרה

%0תומך
קלף המרכבה The Chariot מייצג שלב במסע הרוחני בו החניך מגשים מטרות. החניך זוכה להערכה על כישוריו. קיימת מודעות לכוח וליכולות. קיים מעבר מהצורך בשליטה חיצונית אל הצורך בשליטה פנימית המונחת בידי הנשמה.

קלף המרכבה בחיים

השואל יודע להילחם על הזוגיות שלו, הוא לא מוותר ולעיתים משתלט. אפשר ללמוד מהקלף כי ייתכן שלשואל אין את היכולת לנהל את המערכת הזוגית, והרכב שהוא הצד האחר בזוגיות הוא זה שמוביל אותה.

פירוש קלף המרכה בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
מרכבה
המרכבה מסמלת דינמיות, עוצמה, שלטון, יכולת תנועה מהירה, תנופה ותחושת ניצחון.
קסדה עם כוכב
הקסדה מייצגת הגנה וכך גם הכוכב, הגנה על הנשמה.
מבע פנים
מבע פנים נחוש, הוא מסתכל קדימה בביטחון, מכוון מטרה.
חגורה צהובה
הפרדה בין הפיזי לרוחני והרגשי הצבע הצהוב מעצים את הרוח.
שריון
כלי נשק המשקף את הצורך להתגונן, לשמור על ה"אני" מגן על האמונה. הריבוע המצויר על השריון מייצג יציבות, איזון, ממד החומרי, הארצי.
טירה
הטירה מייצגת ביטחון, שלטון, חיים דינמיים. נמצאת בגבו של הרכב שעוזב את הכול מאחוריו ויוצא למסע.
רקע צהוב
הצבע הצהוב הוא צבע המסמל את השמש את אורה מקרין אנרגיה רוחנית.
הסמל שעל המרכבה
הכנפיים של המלאך מייצגות הגנה כך גם העיגול מסמל שלמות, מחזוריות הצהוב מסמל רוחניות הציר האדום מסמל תנועה עשייה.
שרביט
סמל פאלי אקטיבי, כוח וסמכות.
נהר
נתיב מעבר, חיות ומקור של חיים, זרימה, פוטנציאל רגשי.
ספינקס
הספינקסים בצבעים של שחור ולבן מסמלים מסתורין ודואליות, העדר התזוזה שלהם מרמז שיש חסימה בתנועה. האתגר לזהות את החסימה, לפתור את חידת הספינקס, לקבוע את הגורל ולא לוותר.

מיתולוגיה

קלף המרכבה מיוצג במיתולוגיה היוונית בידי האל מארס, אל המלחמה. הוא מההווה סמל לגבריות מתפרצת, בעל רצון חזק, בעל כוח, עוצמה ויצירתיות. אין צורך לפחד מהכוח של מארס כשהוא עולה באדם. כוח שאי אפשר לעצור אותו, הוא הכרחי ונועד לטלטל ולהניע קדימה כדי ליצור שינוי. בקלף יש ביטוי לצורך לצאת למלחמה כדי להשיג את מושא החלום. המלחמה יכולה להיות מלחמה פנימית או מול אחרים.

ייצוג הקלף

החלטות קשות של פעולות נחרצות. השואל חייב לוותר על דבר מה בחייו כדי להשיג את מה שהוא רוצה. שואל שיוותר, משהו ימות שבו עם הוויתור. החלום לא יתממש בזמן אחר. נוכחות הקלף נותנת לאדם את הלגיטימציה להיות עקשן, לעמוד על שלו, אסור לו לוותר על החלום.

כשהקלף יוצא בקריאה צריכה להידלק לאדם נורה אדומה, השאלה שנשאלה איננה כל כך פשוטה כפי שזה נראה. הקלף מרמז על כך שהוא עומד לוותר על משהו מאד חשוב ואסור לו לעשות זאת, כיוון שאם יוותר, הניצוץ בעיניו יכבה ומשהו בו ימות, וכשמשהו ברוח שלו, בפנימיות שלו ימות, גם משהו פיזי יכול למות.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום שרוצה להגשים את הרצון שלו, אך כדי לממש מטרה זו עליו להילחם, לא לוותר להתעקש וליצור מצב שבו הוא מממש את חלומו.