קלף עשרה מטות

Play Video

תפסת מרובה לא תפסת​

%0תומך

עשרה מטות סדרת האש, סדרת המטות היא סדרה של התחלות את הסיום של הסדרה את המימוש של הרצון מממשים בסדרות אחרות באדמה במים או באוויר. בקלף שמונה מטות הסתיימה הסדרה לאחריו האש מכלה ולא מחממת. האש רוצה האדמה צריכה כאשר האדם לא יודע להבדיל בין רצונותיו לצרכיו האמיתיים הוא לוקח על עצמו עוד אתגרים לכן הוא מרגיש עומס בחייו. המטרה תושג רק אם האדם יפסיק למלא את הבור שבחייו ויפנה מקום לעשייה למען המטרה החשובה לו.

קלף עשרה מטות בחיים

העומס הקיים בשל האתגר הקיים בזוגיות לא מאפשר פתרון. חשוב לעצור לשחרר כל מה שאינו מוביל לפתרון, להקדיש זמן ומחשבה לאתגר עצמו. במצבים של העדר זוגיות תתכן בריחה לתחומי חיים אחרים. כדי למצוא זוגיות יש להקדיש זמן לעשייה למען הנושא.

פירוש קלף עשרה מטות בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
10 מטות
סמכותיות, משענת, כוח רוחני, רצונות, יוזמה, כלי למימוש הרעיון.
העלים הם התחדשות, צמיחה, התגשמות של תקוות.
גב נוטה למטה
הדמות הרכונה קדימה הנושאת את עשרת המטות מסמלת מאמץ יתר הנובע מהעומס של החזקת המטות. נטיית הגב משקפת את המאמץ שעושה הדמות כדי לשאת את המטות.
רקע תכלת
צבע השמיים הכחולים מסמל אופק אופטימי והצלחה שמיים, רוחניות, אפשרויות אין סופיות ונצח.
כותונת כתומה
הכותונת הכתומה מסמלת שפע, פריון, מסמל אהבה, יצירה,
יצירתיות והשראה. הכתום מבטא גם נטייה לאומנות.
מייצג אינטואיטיביות נשית. יכולות של השכל, של האינטלקט, של החריצות, של הכוח, של האגו, של הדימוי העצמי ושל התקשורת.
עצים
העצים ברקע מסמלים את השאיפה של הדמות לבית, למשפחה,
לעשייה ללא עומס, מזון, מקלט, הגנה, חיבור לאדמה.
שורשים – פיזי, גזע – רגש, צמרת – רוחניות, שפע, בנייה.
טירה
ביטחון, הגנה, שלטון.
נעליים
חיבור למציאות הפיזית, האדום מסמל עשייה.

מיתולוגיה

יאסון חזר הביתה כמנצח, ומושל בממלכה אך האש שדחפה אותו להצליח היא האש ששורפת אותו. הוא לא יודע מתי לעצור. רק לאחר שאיבד את מדיאה וילדיו הבין מה הפסיד. הקלף כמו סיטואציית החיים של יאסון בה במקום ליהנות משלטונו החל לכבוש ערים נוספות ובכך שלקח על עצמו מחויבויות שלא יכול היה לעמוד בהן איבד הכול. זו אזהרה לשואל לא להעמיס את עצמו במשימות רבות מידיי מחשש שיתמוטט. לרצות עוד, לקחת עוד, לחפש דברים נוספים גורם לשואל להתעלם מהטוב שיש לו בחייו.

בקריאה

קלפי העשר מייצגים את ההמשך, בקלפי התשע הסתיים המסע, בקלפי העשר הוא מתחיל מחדש במקום שבו נגמר המסע הקודם וממשיך להתפתח. קלפי העשר מייצגים את השלמות את האחדות. הם סופו של הסיפור. מה קרה לאחר סיום המסע. בסדרת המטות המייצגת את האש את הראשית הקלף התשיעי ייצג מצב של התמודדות עם אי העשייה המהירה והנחרצת הנדרשת בקלף שמונה מטות. העוגה ששהתה בתנור יותר מהנדרש ועדיין לא הוצאה בקלף עשרה מטות. האדם חש עומס בחייו בשל האתגרים ובשל ההבנה כי לא התמודד איתם כראוי.