קלף עשר חרבות

Play Video

מה שלא הורג מחשל

%0תומך

קלף עשר חרבות Ten swords סדרת האוויר, סדרת החרבות היא סדרה של חשיבה והיגיון קר, האדם מבין שעליו לממש ולבצע את רעיונותיו, קלף של עשייה שהשיקולים נובעים מהאינטלקט ללא ערוב של הרגש. ביסוד האוויר קיים אתגר שעל האדם ללמוד בין שירצה ובין שידחף ללמוד בידי היקום. לאחר שבתשע חרבות האדם מתעמת עם הפחדים והכשלונות הוא לומד את השיעור וכמו ניצול אחרי סערה הוא מגיע לחוף מבטחים. ככל קלפי העשר זהו קלף של אפילוג ראשיתו של הסיפור בטעות שנעשתה, המשכו בסבל ולמידה של הלקח וסיומו ביכולת של האדם לפתוח דף חדש ולהשתקם.

קלף עשר חרבות בחיים

בנושא זוגיות, הזדמנות להתחלה חדשה.

פירוש קלף עשר חרבות בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
רקע שחור
פחד, סכנה, איום, תכונות שליליות, יצרים אפלים, אבל גם תחכום, סמכות, כוח ולמידה. הוא מבטא אווירת מיסתורין הקשורה גם למעגל המוות והלידה מחדש.
רקע כחול
הרקע הכחול מסמל את הפוטנציאל, האופטימיות, ההזדמנויות, חופש הביטוי, העצמאות והתקווה.
רקע צהוב
הרקע הצהוב מסמל את השכל והאינטלקט, את החריצות, את הכוח, את הדימוי העצמי. אלו כוחות שיאפשרו לדמות לפתוח דף חדש.
חרב
מיוצגת בידי יסוד האוויר שמייצג היגיון קר. איבחת החרב מהירה, חדה, קרה ומחושבת. וכך גם המחשבה המגיעה מהאינטלקט. מסמלת סמכות, צדק, כוח, חוזק, הפרדה בין טוב לרע.
איש שוכב
ניצול המסמל את השיעור הקשה שעבר. מבטא חוסר אונים אך גם צבירת כוחות.
כותונת אדומה
סמל לעשייה, לבנייה ולפעולה

מיתולוגיה

אורסטס נרדף בידי אלות הגורל, אך הוא הרגיש שבכך הוא מחפר על רצח אימו. לאחר שנים של סבל שבהן מרגיש אורסטס כי סיים את עונשו, הוא מגיע לאפולו ומבקש את עזרתו. אפולו פונה לאחותו אתנה ואומר לה שאורסטס מבקש דין צדק על מעשיו. אתנה שהתרשמה מכנותו, ומכך שהטיל על עצמו עונש קשה. משכנעת את אלות הגורל לשחרר אותו ומסירה את הקללה מעל השושלת שלו. אורסטס שב הביתה משקם את חייו וממלכתו.

הקלף מייצג את החלק בחיים בו השואל נמצא לאחר השיעור המאתגר אותו עבר. שלב שבו מתחילים החיים מחדש. על הקורא לבחון שאכן היה שיעור קשה ואין זה מצב שבו הקלף מייצג אזהרה שהשואל מתעלם מהשיעור ומהקשיים. השיעור יגיע השואל ילמד אותו בדרך הקשה. הקלף מזכיר שלומדים מקשיים, ומתפתחים רוחנית לאחר שלומדים את השיעור.

בקריאה

קלפי העשר מייצגים את ההמשך, בקלפי התשע ההסתיים המסע, בקלפי העשר הוא מתחיל מחדש במקום שבו נגמר המסע הקודם וממשיך להתפתח. קלפי העשר מייצגים את השלמות את האחדות. הם סופו של הסיפור. מה קרה לאחר סיום המסע. בסדרת ההחרבות לאחר ההתמודדות עם האתגר אותו הציב קלף תשע החרבות האדם למד את השיעור הקשה והוא יכול להתקדם בחייו בכל תחום שבו נוגעת השאלה משפחה, עבודה, התפתחות אישית.