קלף מיזוג

Play Video

תלוי רק בך

%0תומך

קלף מיזוג מתינות מייצג את האלכימאי המשתמש בתזה ובאנטיתזה שהם הפכים כדי ליצור משהו שלישי חדש את הסינתזה. כאשר בגוף נוצר חוסר איזון בין ניגודים בין הרגש לשכל, בין הנקבי לזכרי נוצר אי שקט שמוביל לשינוי החותר לאיזון. איזון מביא שקט, שקט מאפשר מחשבה מודעת, שמאפשרת בזמנה לפעול ולהתקדם במודעות הרוחנית. בקלף קיימת התייחסות לגישה שטבע סנט פרנסיס באמרה "אלוהים תן לי את האומץ לשנות את מה שאפשר, את הכוח לקבל את מה שאי אפשר לשנות ואת החוכמה להבדיל בין השניים."

קלף מיזוג בחיים

בקלף זה נקבל את הרצף שבין היכולת לגשר ולפשר, לקיים יחסים של אמון בין הצדדים, או שנמצא זוגיות במשבר אמון.

פירוש קלף המיזוג בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
מלאך
המלאך מסמל את הידע הרוחני.
הילה
דמות אלוהית, קדושה משקף את מצב הנשמה.
פנים מופנות מטה
ענווה, מתרכז בעשייה עצמית.
כנפי מלאך
שליח אלוהים, ישות רוחנית, הגנה.
יהוה
השם המפורש מעצים את הדמות.
עיגול ונקודה
העיגול הוא סמל לשלמות רוחנית ועוצמה פנימית. הנקודה במרכז היא נקודת האיזון.
משולש אדום
המשולש הממוקם בצ'אקרת העין השלישית יוצר משולש רגש, חומר ורוח. ברמה הפסיכולוגית נמצא מיזוג בין המודע לתת מודע בין האנימה לאנימוס. המשולש מסמל איזון, יצירה, כיוון, מחשבה, רגש, פעולה, אב הבן ורוח הקודש.
גלימה לבנה
סמכות, כוח, פאר, קסם טוהר.
2 גביעים
הגביעים האחד עשוי זהב מייצג את האנרגיה של השמש את האנרגיה הזכרית האקטיבית המוחצנת האחר עשוי כסף מייצג את הירח את האנרגיה הנשית הפסיבית המופנמת. הם מייצגים אנרגיה נשית, הכלה, פסיביות, רגש.
שמש
אנרגיה של יצירה, מקור חיים, מאירה, מברכת, חיונית, שלטון, אומץ,
תבונה, מחממת אך גם יכולה לשרוף.
שביל הרים
הכוונה, פרידה, אתגרים, עוצמה, מסתור, מכשול.
מנח רגלים
האחת טובלת ברגש והשנייה נוגעת בפיזי.
אירוסים
זקיפות קומה, עוצמה של הטבע, מלוכה, תבונה ותקווה.
אגם
צמצום, רוגע, ביטחון, רגש, היסוד הנשי.
רקע אפור
פשרה, צמצום, התנתקות, הגנה.
רגליים
הרגל הימנית של המלאך נוגעת במים בעוד השמאלית נוגעת באדמה מסמל את המיזוג בין עולם הרגש לעולם החומר.

מיתולוגיה

הקלף מיוצג בידי האלה איריס אלת הקשת בענן, ביתם של הטיטאנים שנוצחו בידי זאוס. היא נאספה בידי זאוס והרה בשל יכולות המתינות שלה. היא הייתה שליחתו של זאוס ובת לוויה של אשתו הרה. השלום לא שרר בין בני הזוג ואיריס חייתה ביניהם כמגשרת בין האנרגיה הזכרית המתפרצת של זאוס ובין האנרגיה הנשית השואפת למיזוג ורגישות של הרה, כמפשרת במריבותיהם. היא נעה בין שמים וארץ כשהקשת בענן מחברת ביניהם. כמו הקשת גם האיזון מתפוגג במהירות, בקשת שבעה צבעים כצבעי הצ'אקרות, איזון בין הצ'אקרות מוביל לאיזון פיזי שמוביל לאיזון נפשי ורוחני.

ייצוג הקלף

קלף המיזוג מייצג מצב שבו האדם יכול למשוך שפע אל חייו, האדם יכול למזג מצבים, אנשים ומהלכי חיים שונים לאחד. האדם הוא אלכימאי, הוא יודע את המידה הנכונה, את המאמץ שיש להשקיע כדי ליצור. הקלף מאיר בפני האדם את הפוטנציאל האישי שלו, ואת כוחותיו ליצירת שינוי למזג במתינות ותבונה בין תחומי החיים השונים כדי ליצור שפע.

כל שנותר לשואל הוא להאמין ביכולותיו.

ג'. מ. בארי מי שכתב את המחזה פיטר פן אמר: "הסיבה לכך שהציפורים יכולות לעוף ואנחנו לא, היא בכך שיש להם אמונה מושלמת, כי להיות בעל אמונה פירושו להיות בעל כנפיים."

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של המיזוג והמיתון, כל שעליו לעשות הוא להאמין בעצמו.