קלפים תומכים קלפים חוסמים

בחפיסת קלפי הטארוט ניתן למצוא קלפים תומכים שהם קלפים בעלי אנרגייה חיובית, וקלפים חוסמים שמביאים בפני האדם שיעור מאתגר שעליו ללמוד בדרך להתפתחות רוחנית. ברשימה זו יש הסבר מפורט מי מהקלפים במהלך הקריאה הוא קלף חוסם או קלף תומך.

הארקנה הגדולה

The Foolהשוטה הקלף אינו נותן תשובה לכן הוא במהותו חוסם, הקלף מייצג את החופש, את היכולת לבחור, הוא ראשית התהליך וגם סיומו. הוא אזהרה, הוא תובנה שלא ניתן להסביר אותה במילים, אלא רק להרגיש אותה. קלף שאינו נותן תשובה שכן האדם בראשית התהליך ובמקרים רבים עדין אינו יודע את השאלה הנכונה.

The Magicianהקוסם קלף תומך כל ארבעת האלמנטים מאוזנים באדם לכן התוכניות שבנויות מהרצונות, מהצרכים, מהרגשות ומהמחשבות כל הרעיונות מיושרים בקו אחד עם היקום ועם הקיום. האינטואיציה של האדם נכונה כל שעליו לעשות הוא להוציא מהכוח אל הפועל.

The High Priestessהכוהנת הגדולה הקלף אינו נותן תשובה לכן הוא במהותו חוסם. הקלף מייצג את הכניסה אל תוך תת המודע, את ההליכה בשביל לא מוכר ולא ידוע, חשוב ללמוד את הדרך ולא לחפש את המטרה. להכיר את הצדדים האפלים והחסויים באישיות של האדם, כדי להכיר את אותם הרגלים שלא מאפשרים התפתחות רוחנית.

The Empressהקיסרית קלף תומך קלף של נתינה ללא תנאי, העצמה של האחרים. נתינה דווקא למי שקשה לתת לו כי שם נמצא השיעור האמיתי של האדם. השאלה למה דווקא כאן קשה? למה דווקא כאן אין רצון של נתינה ללא תנאי? הקיסרית מעצימה את הסובבים אותה, היא מעניקה להם את היכולת לצמוח ולגדול. הפריון, השפע הם נתינה של היקום הגמול על היכולת לתת בלי לשאול, בלי לצפות לדבר.

The Emperorהקיסר הקלף מסמל את המספר שמונה חלקו התחתון של השמונה קשור לסדר, לארגון, לעבודה ופרנסה לכישורי ניהול, לבניית בית, כל אלו הם השלב המקדים ליכולת להתפתח רוחנית. המספר שמונה הוא מספר של ניהול וסמכותיות. לכן הקלף מייצג הצלחה בתחום החומר, מסמל יציבות. קיים קושי בביטוי הרגשי לכן קלף זה הוא קלף תומך בפרנסה וקריירה, וקלף חוסם בזוגיות.

The Hierophantהכהן הגדול קלף תומך השואל פועל מתוך האמת הפנימית שלו הוא נאמן לעצמו ולעשייתו, וכך השואל מושך אחריו אנשים נוספים. הסביבה תומכת בעשיית השואל שכן הסביבה מרגישה שהוא פועל ממקום נקי ממקום של אור.

The Loversהאוהבים הוא קלף מעכב קיים עומס רב על האדם, הוא פועל במישורים רבים, מבטיח הבטחות רבות שלא את כולן הוא יכול לקיים. השואל נמצא במקום של אניגמה בנושא השאלה, ברגע שיפנה מחייו את כל מה שמגביל ומעכב אותו את כל מה שגורם לעומס יתר על המערכת הוא ידע את התשובה מתוך עצמו.

The Chariotהמרכבה הקלף הוא קלף חוסם מאחר שהאדם נשמע במקום שמחייב אותו לממש את נושא השאלה. האדם שואל כי הוא יודע שעליו להלחם כדי להשיג את המטרה, ההחלטה אינה קלה, אבל זה עכשיו או לעולם לא. רק הרכב שהוא השואל יכול להוביל את הספינקסים ליעדם למרות שכל אחד מהם פונה לצד אחר.

Strengthהעוצמה קלף תומך השואל נמצא במקום הנכון בזמן הנכון בנוגע לנושא השאלה. השואל מצא את הכוח הפנימי שלו את העוצמה ופועל משם. קיימת בשואל שליטה עצמית פנימית, שנובעת מביטחון עצמי בכוחות וביכולות  שלו. כל פתרון לשאלה של השואל נמצא בתוכו כל חסימה  נמצאת בתוכו וכדי להביא לפתרון עליו להאמין בעצמו וביכולותיו. זהו קלף של מיניות.

The Hermitהנזיר קלף תומך בתהליכי למידה פנימיים ובתהליכי למידה חיצוניים, השואל מחפש אחר אמת, אחר תובנות שיאפשרו לו להתפתח. קיים תהליך השואל הגה רעיון, תכנן את עשייתו והוציא אותה מהכוח אל הפועל, עכשיו זמן הנזיר, זמן הסבלנות, התוצאות יגיעו. כל התשובות לכל השאלות קיימות בשואל. בתוך השקט של הנזיר הוא יכול לקבל אותן. הנזיר בבדידותו בצורך שלו להתחבר אל האמת הפנימית שלו. אינו תומך בתהליכי זוגיות.

Wheel of Fortuneגלגל המזל הקלף אינו חוסם אינו תומך הוא אינו נותן תשובה. הוא קלף המחייב את האדם להכנס אל תוך עצמו ולהבין ששינוי פנימי יביא לשינוי חיצוני. כשהקלף עולה בקריאה, המסר לשואל שהוא יצא מאיזון והוא מאפשר לגלגל המזל להתגלגל, עליו לעצור   להכנס פנימה ליצור שינוי והשליטה תחזור לידיים שלו.

Justiceהצדק הקלף קלף מעכב מסמל מצב שבו אדם בחר דרך ויש גורמים שמפריעים לו לצעוד בה. זה הרגע להסיר את המחסומים, לא לאפשר לאף אחד ולאף דבר להפריע בין אם חומרית ובין  אם רגשית. חרב הצדק חייבת לפעול למען השואל כשהיא מוחזקת בידו.

The hanged Manהתלוי הוא קלף המעכב את השואל מאחר שהוא חייב לשנות את הפרספקטיבה שלו בנושא השאלה. הוא חייב לאמץ לעצמו דרך חדשה, הרגלים חדשים, חשיבה שונה. כדי להצליח בנושא השאלה השואל חייב לוותר על משהו אחר בחייו.

Deathהמוות קלף תומך בתהליכי שינוי, ריצרד הוקר אמר "שינוי אינו מתחולל ללא גרימת אי נוחיות, אפילו אם השינוי הוא מרע לטוב."  המוות מגיע ומאפשר לישן לעזוב ולחדש לצמוח. קלף המוות מהווה תזכורת שלחיים יש נקודת סיום לא ידועה ועכשיו זה הרגע לחיות.

Temperanceהמיזוג קלף התומך בתהליכי גישור, לאדם יש את היכולת לחבר שמן ומים. קלף שמאפשר לשואל ליצור את המציאות כל עוד יאמין בעצמו וביכולותיו.

The Devilהשטן במהותו קלף חוסם שמגיע במצבים בהם השואל סטה מהדרך בה הוא מאמין. היצרים מובילים את השואל לדרך בה הוא יכשל. זהו ניסיון מאתגר עבור השואל.

The Towerהמגדל קלף מעכב, קלף הקורא לשואל לעצור ולבחון את כל הפרטים בשאלה שנשאלה. המגדל מתמוטט כי הוא בנוי ללא יסודות, או על יסודות רעועים. זה הזמן לעצור לבדוק ולתקן. במצבים של שאלה בנושא התפתחות רוחנית הקלף מצביע על כך שיש לפתח משהו חדש שישפר את האני של השואל,

The Starהכוכב הוא קלף תומך ומעכב כאחד הוא תומך מאחר שבנושא השאלה השואל יכול להגיע למקום חדש וטוב, אבל עליו להגיע  למקום החדש הזה נקי וטהור כפי שהיה בו כילד. ללא צלקות שנוצרו במהלך החיים. העיכוב יכול לנבוע מכך שלשואל קשה להכנס אל אותם מקומות כואבים, לנקות את עצמו אנרגטית מהם.

The Moonהירח קלף תומך בשאלות בנושא טיפולי. קלף חוסם בנושאים אחרים מאחר שמהווה אות אזהרה לשואל שהרגלי עבר שאינו מודע להם, שצלקות עבר מנהלים את חייו. השואל עובר תקופה שמחייבת אותו לטפל בעצמו, כדי לטפל בעצמו הוא חייב לקבל עזרה מקצועית.

The Sunהשמש קלף תומך המעודד את השואל לאהוב את מה שיש, על יתרונותיו ועל חסרונותיו. לחיות את החיים בצורה מלאה. השמש מייצגת חיים, שמחה ואושר. הקלף הוא קלף אזהרה בנוגע להתמכרויות.

Judgementיום הדין קלף מעכב קלף של הבשלה, קלף תהליכי. האדם היה במצב של אי עשייה, של שקט. התהליכים הפנימיים הבשילו בתוכו ועם קבלת הקלף הוא מתחיל להחיל את התהליך הפנימי על חייו.  "וְרַבִּים, מִיְּשֵׁנֵי אַדְמַת-עָפָר יָקִיצוּ, אֵלֶּה לְחַיֵּי עוֹלָם, וְאֵלֶּה לַחֲרָפוֹת לְדִרְאוֹן עוֹלָם" דניאל יב, ב השואל נמצא בשלב שבו עליו להתעורר ולהתפתח בנוגע לנושא השאלה, לא ניתן לזרז את התהליך. לידה תתרחש כשהתינוק יהיה בשל לצאת לאוויר העולם.

The Worldהעולם קלף התומך בתהליכי סיום מתוך הבטחה שיש התחלה חדשה, קלף שלם ומושלם בו השואל סוגר תהליך של למידה עשיה. הסיום מגלם בתוכו אתגר של המשך התמודדות ממקום רוחני גבוה יותר

אולי יעניין אותך לקרוא גם

שאלה לטארוט

איך לשאול שאלה בשפה של הטארוט

כיצד לשאול שאלה בשפת הטארוט? חשוב להדגיש הקלפים אינם מקבלים את ההחלטות במקום השואל. הקלפים מאפשרים ליקום להעביר מסרים ומסייעים לשואל לקבל את ההחלטות הנכונות

קרא עוד »

לוגו

דילוג לתוכן