קלף כוח

למצוא את הכוח שבפנים

קלף הכוח בחיים

בנושא זוגיות זוגיות סוערת, מינית, מלאה בביטחון.

בנושא קריירה קריירה סוערת, מלאה הצלחה ועוצמה.

בנושא כספים העוצמה של השואל מביאה אותו להתנהל נכון עם כספים ולהנות מתשואות גבוהות.

קלף תומך השואל נמצא במקום הנכון בזמן הנכון, בנוגע לנושא השאלה. השואל מצא את הכוח הפנימי שלו את העוצמה ופועל משם. קיימת בשואל שליטה עצמית פנימית שנובעת מביטחון עצמי בכוחות וביכולות  שלו. כל פתרון לשאלה של השואל נמצא בתוכו כל חסימה  נמצאת בתוכו וכדילהביא לפתרון עליו להאמין בעצמו וביכולותיו. זהו קלף של מיניות.

פירוש קלף הכוח בטארוט

כוח חדש

קלף הכוח העוצמה Strength מייצג את האומץ, אחת מארבע מידות בנצרות שמקורן בפילוסופיה היוונית, צדק ומתינות יופיעו בהמשך המסע של השוטה, והזהירות מוטמעת בכל הקלפים. התמודדות עם אריה היא מפגש של כוח ועוצמה שמשון דוד ודניאל המוזכרים בתנ"כ כולם התמודדו כמטפורה עם אריה, תוצאות המפגש הם עימות בין הצד הפיזי לצד הרוחני. הקלף מייצג מצבים בחיים בהם האדם מתגבר על אתגרים ומשיג הישגים בחייו.

פירוש הסמלים בקלף הכוח

הרכינה של האישה קדימה מגע כפות ידיה בלסתות האריה (מגע של אילוף מתוך כבוד לעוצמת החיה), הבגד הלבן המסמל טוהר, וזר הפרחים המשקף עדינות מלמד שהכוח נובע מבפנים ולא מהביטחון העצמי ולא מהכוח פיזי. הרקע הנייטרלי מסמל כוח פנימי שאינו נתון למוסכמות חברתיות, אלא לעוצמה וחופש פנימי בלבד.

מיתולוגיה קלף הכוח מיוצג בידי אפולו אל השמש. איכויותיו של אפולו הן כוח, מודעות עצמית, שימוש בדחפים ותשוקות והתמרתם ליצירתיות. אפולו הוא אל המחפש את האיזון, את הסדר, את המידה הנכונה. אפולו מייצג גם את הרצון, המחשבה, האמת והחוכמה. אפולו ישכיל למצוא דרך של תבונה לפתור אתגר ולא בדרך של אגו ורגש. החיות המיצגות את אפולו משקפות צדדים שונים באישיותו הברבורים הלבנים הם ההיבט המואר הטהור. הזאב יצרי, הנחש מסמל את כוחה של האדמה והעורב השחור מסמל מגיה, כישוף.

הקלף מייצג מצב בו השואל נמצא על הנתיב הנכון בחייו, כדי לשמור את העוצמה בחייו עליו להתחבר אל האמונה הפנימית שבו ואל הביטחון העצמי שלו. העוצמה נמצאת באיזון קיימים בו הכוחות הנפשיים והפיזיים, הוא בעל כושר מנהיגות. האירועים בחייו מתפתחים באופן חיובי. השואל יודע לשלוט בדחפיו ובכעסיו ולכן הוא ישיג את מטרתו. הקלף מלמד  שהשואל בעל אישיות חזקה, ביטחון עצמי, צניעות וכבוד. קיים דמיון לקלף הקוסם סמל האינסוף, הבגד הלבן וזר הפרחים אלו מסמלים הרמוניה פנימית. בקלף הקוסם ההרמוניה היא בין המודע ללא מודע בעוד שבקלף הכוח ההרמוניה היא בין הכוח היצרי החייתי שבאריה לבין הכוח היצירתי של רוח האדם.

דיכוי היצר יביא לדיכוי כוח החיים והחיות. שילובם הופך לעוצמה. העוצמה היא מקור האנרגיה של האדם. ממנה נובע הכול. העוצמה היא הכוח איתו שולטים בנתיב החיים. כשהאדם ידע לצבור עוצמה באופן מודע הוא יוכל לברוא. כדי לברוא כדי להשתמש בעוצמה, על האדם לבחון את הצד החיצוני של חייו החוקים והאינטראקציה עם העולם, זו הדרך בה הוא רואה  ומפרש את העולם החיצוני לו. עליו לבחון גם את הצד הפנימי הקשור לאגו ולאופן בו הוא מגיב לחוקים ולאינטראקציה עם העולם. במצב של שינוי שנכפה האדם יפרש את העולם החיצוני לו כאיום, ויגיב בהתאם. האגו יוצא למלחמה, כדי להשיג שליטה בעוצמה נדרש מסע ארוך של אימון ושליטה עצמית באגו. התגובה הנכונה היא לבדוק את הסיטואציה ולבחון האם האיום אמיתי או מדומה ורק אז להגיב. השוטה רואה עצמו שווה בין שווים. הוא אינו מקבל דבר כמובן מאליו, בודק מתבונן ולומד מכל אירוע בחייו, וכך הוא מתפתח ולומד להשתמש בעוצמה הטמונה בו.  בנושא זוגיות זוגיות סוערת, מינית, מלאה בביטחון.

בנושא קריירה קריירה סוערת, מלאה הצלחה ועוצמה.

בנושא כספים העוצמה של השואל מביאה אותו להתנהל נכון עם כספים ולהנות מתשואות גבוהות.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של הכוח של העוצמה אך כדי להשיג אותה עליו להכיר את הכוח הטמון בו, לחזק את הביטחון העצמי ולהתמודד עם האגו. העוצמה אינה חיצונית ואינה נמדדת בהצלחה זוגית או במקצוע ואף לא בעושר. העוצמה נמצאת בפנים ואיתה ניתן לממש את הרצונות בעולם החיצון.  כדי לדעת איזו אנרגיה מקיפה אתכם היום  אתם מוזמנים לעבור לפתיחה היומית ולגלות, או שאולי יענינו אתכם פתיחות נוספות: קריאת כיוון ושאלת מילים.

לוגו גדול
דילוג לתוכן