קלף כוח

Play Video
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו

למצוא את הכוח שבפנים

%0תומך

קלף כוח עוצמה מייצג את האומץ, אחת מארבע מידות בנצרות שמקורן בפילוסופיה היוונית, צדק ומתינות יופיעו בהמשך המסע של השוטה, והזהירות מוטמעת בכל הקלפים. התמודדות עם אריה היא מפגש של כוח ועוצמה שמשון, דוד ודניאל המוזכרים בתנ"כ כולם התמודדו כמטפורה עם אריה, תוצאות המפגש הם עימות בין הצד הפיזי לצד הרוחני. הקלף מייצג מצבים בחיים בהם האדם מתגבר על אתגרים ומשיג הישגים בחייו.

קלף כוח בחיים

זוגיות סוערת, מינית, מלאה בביטחון.

פירוש קלף הכוח בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
סמל האין סוף
מעצים, מגדיל.
זר פרחים
זר הפרחים משקף עדינות מלמד שהכוח נובע מבפנים ולא מהביטחון העצמי ולא מהכוח הפיזי. הוא מסמל מעגל, שלמות, אין סופיות, הרמוניה, ניצחון, התחלות חדשות וסיומים, בריאות, יופי.
מנף גוף מוטה קדימה
הרכינה של האישה קדימה מסמלת חמלה, עזרה, קבלה, התייחסות. האישה אינה נלחמת באריה אלא מקבלת בכבוד את עוצמתו.
גלימה לבנה
סמכות, כוח, פאר, קסם, תום, טוהר.
אריה
מנהיגות, אומץ, ביטחון, בעל יכולת להוביל, איזון בין כוח לעוצמה פזית, אחריות, יצריות.
הרים
אתגרים, עוצמה, מסתור, מכשול.
רקע צהוב
הצבע הצהוב הוא צבע המסמל את השמש, את אורה, מקרין אנרגיה רוחנית. הרקע הניטרלי מסמל כוח פנימי שאינו נתון למוסכמות חברתיות, אלא לעוצמה וחופש פנימי בלבד.
שדה ירוק
מזון, מנוחה, שפע.
בגד לבן
הבגד הלבן מסמל טוהר.

מיתולוגיה

קלף הכוח מיוצג בידי אפולו אל השמש. איכויותיו של אפולו הן כוח, מודעות עצמית, שימוש בדחפים ותשוקות והתמרתם ליצירתיות. אפולו הוא אל המחפש את האיזון, את הסדר, את המידה הנכונה. אפולו מייצג גם רצון, מחשבה, אמת וחוכמה. אפולו ישכיל למצוא דרך של תבונה לפתור אתגר ולא בדרך של אגו ושל רגש. החיות המייצגות את אפולו משקפות צדדים שונים באישיותו הברבורים הלבנים הם ההיבט המואר הטהור. הזאב יצרי, הנחש מסמל את כוחה של האדמה והעורב השחור מסמל מגיה וכישוף.

ייצוג הקלף

הקלף מייצג מצב בו השואל נמצא על הנתיב הנכון בחייו, כדי לשמור את העוצמה בחייו עליו להתחבר אל האמונה הפנימית שבו ואל הביטחון העצמי שלו. העוצמה נמצאת באיזון. קיימים בו הכוחות הנפשיים והפיזיים, הוא בעל כושר מנהיגות. האירועים בחייו מתפתחים באופן חיובי. השואל יודע לשלוט בדחפיו ובכעסיו ולכן הוא ישיג את מטרתו. הקלף מלמד שהשואל בעל אישיות חזקה, ביטחון עצמי, צניעות וכבוד. קיים דמיון לקלף הקוסם סמל האינסוף, הבגד הלבן וזר הפרחים אלו מסמלים הרמוניה פנימית. בקלף הקוסם ההרמוניה היא בין המודע ללא מודע בעוד בקלף הכוח ההרמוניה היא בין הכוח היצרי החייתי שבאריה לבין הכוח היצירתי של רוח האדם. דיכוי היצר יביא לדיכוי כוח החיים והחיות. שילובם הופך לעוצמה.

העוצמה היא מקור האנרגיה של האדם. ממנה נובע הכול. העוצמה היא הכוח איתו שולטים בנתיב החיים. כשהאדם ידע לצבור עוצמה באופן מודע הוא יוכל לברוא.

כדי לברוא כדי להשתמש בעוצמה, על האדם לבחון את הצד החיצוני של חייו את החוקים ואת האינטראקציה עם העולם, זו הדרך בה הוא רואה ומפרש את העולם החיצוני לו. עליו לבחון גם את הצד הפנימי הקשור לאגו ולאופן בו הוא מגיב לחוקים ולאינטראקציה עם העולם.

במצב של שינוי שנכפה האדם יפרש את העולם החיצוני לו כאיום, ויגיב בהתאם. האגו יוצא למלחמה, כדי להשיג שליטה בעוצמה נדרש מסע ארוך של אימון ושל שליטה עצמית באגו. התגובה הנכונה היא לבדוק את הסיטואציה ולבחון האם האיום אמיתי או מדומה ורק אז להגיב. השוטה רואה עצמו שווה בין שווים. הוא אינו מקבל דבר כמובן מאליו, בודק מתבונן ולומד מכל אירוע בחייו, וכך הוא מתפתח ולומד להשתמש בעוצמה הטמונה בו.

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של הכוח, של העוצמה אך כדי להשיג אותה עליו להכיר את הכוח הטמון בו, לחזק את הביטחון העצמי ולהתמודד עם האגו. העוצמה אינה חיצונית ואינה נמדדת בהצלחה זוגית או במקצוע ואף לא בעושר. העוצמה נמצאת בפנים ואיתה אפשר לממש את הרצונות בעולם.