קלף שש חרבות

Play Video

עת לנוח

%0תומך

קלף שש חרבות הוא הזמן הלבן שבין ההחלטה לביצוע. זמן מנוחה לאחר החלטה קשה ולפני העשייה הקשה. הקלף מייצג פגרה שהיא חופשה שתוקפה מוגבל. לאחר שאורסטס מקבל החלטה לרצוח את אימו ועד שהוא מגיע לארמון שבו היא חיה יש זמן שבו הוא נמצא בפגרה, הוא יכול לנוח, אך ברגע שירד חזרה לחוף המצב ישאר בעינו כואב וקשה. הפגרה מאפשרת לצבור כוחות, הניצחון בקלף זה יהיה כשהאדם יחזור מהפגרה ויתמודד בצורה נכונה עם אתגריו ולא יגיע למצב ששכח לחזור מהפגרה.

קלף שש חרבות בחיים

בנושא זוגיות זוגיות שזקוקה לפגרה בין בני הזוג כדי להבין את המשך הדרך, זוגיות שזקוקה לפגרה כדי לרענן כוחות.

פירוש קלף שש חרבות בקלפי הטארוט

סמלי הקלף
המשמעות שבסמל
רקע אפור
אפרוריות הקלף מסמלת מצב של חוסר ודאות המשווע לאיזון. פשרה, צמצום, התנתקות, הגנה.
חרב
החרבות מוצבות כגדר השומרת על הנוסעים, המים הגועשים מסמלים את סערת הרגשות של האדם ואת השאיפה להגיע לשקט שמסומל על ידי המים השקטים. החרב מיוצגת בידי יסוד האוויר שמייצג היגיון קר. איבחת החרב מהירה, חדה, קרה ומחושבת. וכך גם המחשבה המגיעה מהאינטלקט. מסמלת סמכות, צדק, כוח, חוזק, הפרדה בין טוב לרע.
שייט
הספן מסמל את הכורח שביציאה, אין האדם בוחר בפגרה היא נכפת עליו והוא מובל לשם. יכולת העברה ממקום למקום, תנועה, שמירה ואבטחה.
אישה וילד
האישה והילד המכונסים בעצמם מסמלים את הצורך להשתחרר מהדאגות כדי לאפשר לנשמה להתמלא. האישה מייצגת את האנרגיה הנשית, האינטואיטיבית והמכילה. הילד מייצג בוסריות, שמחת חיים, למידה מתמדת ורצון להתנסויות.
כותונת כתומה
מייצגת שפע, פריון, מסמלת אהבה, יצירה, יצירתיות והשראה. הכתום מבטא גם נטייה לאומנות. מייצג אינטואיטיביות נשית.
סירה
תנועה, יציבות ובטחון, הצלה, הגבלות.
משוט
הכוונה, הנעה לפעולה, סמל פאלי, אקטיביות.
ים
כוח החיים, אנרגיה נשית, ריבוי אפשריות, סכנה, עולם רגשי.
עצים
העצים באופק מסמלים צמיחה שתתרחש מאוחר יותר בחייו של האדם לאחר שיחזור מהפגרה ויתמודד עם האתגר הניצב בפניו.

מיתולוגיה

אורסטס קיבל הרשאה מאפולו לרצוח את אימו, הוא מפליג חזרה לארמון בו נולד וממנו ברח, בשלב זה הוא אחרי החלטה ולפני ביצוע. הנסיעה הוא זמן של פגרה. הקלף הוא קלף העוסק ברווח שבין החלטות, ברווח שבין אירועים. קלף זה הוא קלף של חופשה שנכפת עליו. הוא מייצג זמנים בהם נכון לצאת לחופשה כדי שיתאפשר למצוא פיתרון למצב שבו נמצאים. לעיתים חשוב להתרענן, לרענן את המחשבה כך שאפשר לראות את המצב מזוויות ראייה חדשות. אחרי פגרה לא נוצר שינוי במצב אלא שינוי בכוחות המחודשים איתם אפשר להתמודד עם מכשולים, למצוא פתרון שלא עלה במחשבות קודם לכן בשל העומס. חשוב שהשואל יצא לפגרה חשוב שהקורא יבדוק שהשואל לא שכח לחזור מהפגרה.

בקריאה

קלפי החמש היוו תגובה לעיכוב שהיה בקלפי הארבע, אך התגובה של האדם לא הייתה מאוזנת. בקלפי השש נפתרות הבעיות שאיתן התמודד האדם בקלפי החמש. קלפי השש הם קלפים של השגים, הצלחה, הרמוניה ושלמות. לאחר ההצלחה חשוב שהאדם ימשיך לשפר את חייו ולהתפתח. פגרה, מנוחה, יציאה לחופשה הם חלק מההתמודדות בחיים, זהו פסק זמן המאפשר לשוב בכוחות מחודשים ולהמשיך ולהתקדם בתהליך.